Olimpinėje atrankoje vienoje distancijoje šaliai gali atstovauti tik vienas sportininkas. Europos zonos atrankos varžybos vyks gegužės 12-13 d. Segede (Vengrija). Paskutiniai kelialapiai bus išdalinti gegužės 20-21 d. Barnaule (Rusija) vyksiančiose pasaulinėse atrankos varžybose.

Lietuvos taurės varžybose didžiausia intriga buvo vienviečių baidarių 200 metrų distancijoje, kur prie starto linijos stojo tituluoti baidarininkai – pasaulio ir Europos vicečempionas Arturas Seja, Europos čempionatų prizininkas Ignas Navakauskas, olimpinių žaidynių prizininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas.

Pergalę iškovojo ir vietą Lietuvos rinktinėje užsitikrino A. Seja. Jis distanciją įveikė per 37,06 sek. ir antroje vietoje likusį Mindaugą Maldonį aplenkė 0,58 sek. Trečioje vietoje finišavo praėjusių metų Lietuvos čempionas I. Navakauskas. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 0,7 sek. Trečia vieta užkirto I. Navakauskui galimybes patekti į Lietuvos rinktinę ir kovoti dėl olimpinio kelialapio.

„Labai daug treniravausi ir tikriausiai daugiausia laiko iš visų praleidau treniruočių stovyklose. Turėjau daug kontrolinių plaukimų, buvo geri laikai ir jaučiau, kad esu geros sportinės formos. Šiek tiek gąsdino oro sąlygos, nes iš stovyklos Portugalijoje grįžau mažiau nei prieš savaitę. Trakuose labai šalta, tai pirmą kartą gyvenime šiandien irklavau su pirštinėmis. Be jų rankos ant vandens taip sušąla, kad jautiesi lyg boksuotumeis kumščiais ir net nejauti irklo. Į priekį vedė ir noras atsirevanšuoti už pralaimėjimą praėjusių metų Lietuvos čempionate, kai nugalėtoją lėmė vos viena dešimtoji sekundės. Todėl šiais metais bandžiau viską daryti idealiai – išsimiegoti, pailsėti, apšilti prieš varžybas. Viskas pavyko“, – sakė A. Seja.

2018 m. pasaulio ir Europos čempionatuose sidabro medalius iškovojęs A. Seja sieks pirmą kartą karjeroje patekti į olimpines žaidynes.

„Laukia žiauri atranka. Konkurencija didžiulė, o kelialapį mūsų distancijoje iškovos tik 2 baidarininkai. Mūsų sporto šakoje neužtenka reitingų, ar įvykdyti normatyvą. Galiu kad iš šimtą kartų įvykdyti normatyvą, bet viską lems viena varžybų diena – kaip tu jausiesi atrankos plaukimuose, kaip seksis pusfinalyje ir finale. Darysiu viską, kas nuo manęs priklauso, o ten jau kaip Dievas duos“, – teigė A. Seja.

Vietas Lietuvos rinktinėje užsitikrino baidarininkė Ieva Vaitiekūnaitė ir kanojininkė Gabrielė Čerepokaitė.

„Olimpinėje atrankoje bus labai sunku, nes konkurencija labai didelė ir mes dar atsiliekame nuo pasaulio lyderių. Lietuvoje trūksta konkurencijos. Sunku tobulėti ir pasiekti geriausius rezultatus, kai niekas tavęs nespaudžia. Gerai, kad auga labai stipri jaunoji karta ir tikimės konkurencija artimiausiu metu bus didesnė“, – sakė I. Vaitiekūnaitė.

Olimpinėse atrankos varžybose iš viso varžysis septynios Lietuvos įgulos. Pirmą Lietuvos taurės varžybų dieną vietas rinktinėje užsitikrino Andrejus Olijnikas (vienvietė baidarė 1000 m), A. Olijniko ir Ričardo Nekriošiaus duetas (dvivietė baidarė 1000 m), Vadimas Korobovas (vienvietė kanoja 1000 m) bei V. Korobovo ir Henriko Žustauto pora (dvivietė kanoja 1000 m).

Lietuvos taurės varžybose H. Žustautas nugalėjo dvejose distancijose 200 m nuotolyje. Vienviečių kanojų varžybose H. Žustautas distanciją įveikė per 42,3 sek. ir antroje vietoje likusį V. Korobovą aplenkė 0,66 sek. Dviviečių kanojų varžybose H. Žustautas laimėjo poroje su V. Korobovu (40,44 sek.).

Dviviečių baidarių 200 m nuotolyje greičiausi buvo A. Seja ir I. Navakauskas. Nugalėtojai distanciją įveikė per 33,44 sek. ir antroje vietoje likusius Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkus A. Lanką ir E. Ramanauską aplenkė 0,9 sek. Trečią vietą užėmė broliai Mindaugas ir Simonas Maldoniai.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės