Pirmame atrankos varžybų, kurios vyko dviejų minusų sistema, rate P. Labutis 9:5 nugalėjo Šiaurės Kipro atstovą Osmaną Sanlisovą, tačiau antrajame rate 4:9 nusileido šios rungties praėjusių metų Senojo žemyno pirmenybių bronzos medalininkui olandui Marcui Bijsterboschui ir teko žaisti papildomą mačą dėl vietos tarp 64-ių pajėgiausių čempionato dalyvių.

Pirmadienį lemiamoje dvikovoje vilnietis 9:7 įveikė graiką Manolį Papadodimitrakį ir dabar lauks kitų atrankos susitikimų baigties, po kurių ir paaiškės kitą lietuvio varžovas.

Marius Ganusauskas šios rungties pirmajame rate 3:9 pralaimėjo 2008 ir 2014 metų Europos pirmenybių bronzos medalininkui lenkui Mariuszui Skoneczny, o antrajame 4:9 nusileido norvegui Johnui Torresui ir pasidalijo 97-ąją poziciją tarp 117-os dalyvių.

Šios rungties moterų varžybas pergale 7:5 prieš ispanę Encarnacion Garzia pradėjusi Simona Milišauskaitė vėliau 1:7 pralaimėjo daugkartinei Europos jaunimo čempionei bei 2013 metų Senojo žemyno pirmenybių bronzos medalininkei Kamilai Chodžajevai iš Belgijos bei 0:7 triskart Senojo žemyno jaunių čempionei rusei Kristinai Tkač ir pasitraukė iš varžybų.

Nepasisekė su burtais ir Agnei Jarušauskaitei, kuriai pirmenybės baigėsi po dviejų nesėkmių starte: pirmajame rate ji 6:7 nusileido 2012 metų šios rungties Europos čempionei lenkei Oliwiai Czuprynskai, kuri šiose pirmenybėse kitose rungtynes jau iškovojo po vieną sidabro bei bronzos medalį, o antrajame rate 0:7 pralaimėjo 18-a kartų Šveicarijos pirmenybėse triumfavusiai bei dukart Europos čempionei Christitei Feldman.

Iš viso pulo-9 rungtyje varžosi 117 vyrų ir 48 moterys.