Vietoje sprinto distancijų į olimpinių žaidynių programą įtrauktos dar tik pirmus žingsnius žengiančio ekstremalaus slalomo rungtys.

„Tarptautinė baidarių ir kanojų irklavimo federacija (ICF) vos prieš daugiau negu savaitę pasiūlė TOK į olimpinių žaidynių programą įtraukti dvi naujas ekstremalaus slalomo rungtis. Tai nauja irklavimo atmaina, kuri nėra populiari ir iki šiol buvo surengti vos trys ekstremalaus slalomo pasaulio čempionatai.

Toks ICF sprendimas sukėlė didelį nepasitenkinimą ir pasipriešinimą tiek nacionalinių federacijų, tiek ir pačių sportininkų, nes ekstremalus slalomas užims sprinto rungčių vietą olimpinėse žaidynėse. Buvo imtasi įvairių poveikio priemonių, tačiau ICF sportininkų ir federacijų prašymams ir reikalavimams liko kurčia ir akla“, – teigia Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos (BKIF) prezidentas Aleksandras Alekrinskis.

Beveik šimtas tituluotų baidarininkų ir kanojininkų – olimpinių žaidynių bei pasaulio čempionatų nugalėtojai ir prizininkai kreipėsi į TOK Atletų komisiją su prašymu tarpininkauti su TOK dėl šių pakeitimų atšaukimo. Daugiau negu 20 didžiausią įtaką pasaulyje turinčių nacionalinių federacijų pateikė ICF oficialų prieštaravimą dėl tokių pakeitimų, kur buvo nurodyti ICF įstatų pažeidimai, susiję su olimpinių žaidynių programos keitimu. ICF Sportininkų komisija pateikė tarptautinei federacijai peticiją. Ją per kelias dienas internete pasirašė daugiau negu 7,5 tūkst. žmonių.

„Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojams suduotas dar vienas skaudus smūgis. 200 m vienviečių baidarių nuotolyje Artūras Seja iškovojo sidabro medalius pasaulio ir Europos čempionatuose, Ignas Navakauskas dukart tapo Europos čempionato prizininku.

Deja, po Tokijo olimpinių žaidynių jų rungties nebeliks. Mums labai skaudžiai atsiliepė ir pakeitimai po 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių, kai tarp olimpinių rungčių neliko 200 m dviviečių baidarių rungties, kur olimpinę bronzą iškovojo Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas bei 200 m vienviečių kanojų distancijos, kur medalius pasaulio ir Europos čempionatuose skynė Henrikas Žustautas, o pasaulio rekordą pagerino Vadimas Korobovas“, – sako sprinterius treniruojantis BKIF generalinis sekretorius Romas Petrukanecas.

Pakeitimai Paryžiaus olimpinių žaidynių programoje palies ir kitus Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojus. 1000 m dviviečių baidarių distancijoje į Rio finalą patekęs Ričardo Nekriošiaus ir Andrejaus Olijniko duetas turės persiorientuoti į perpus trumpesnę 500 m rungtį. Tas pats laukia ir dvivietę kanoją irkluojančių H. Žustauto ir Ilja Dovidovskio, nes ir čia pakeista rungtis iš 1000 į 500 m.

„Turime greičiau pamiršti patirtą šoką ir toliau intensyviai ruoštis Tokijo olimpinių žaidynių atrankos varžyboms, kurios vyks gegužės mėnesį Vengrijoje ir Rusijoje. Privalome iškovoti olimpinius kelialapius ir tęsti tradiciją, nes Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai dalyvavo visose vasaros olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo. Po Tokijo žaidynių rugsėjo mėnesį Danijoje vyks pasaulio čempionatas. Jame pagrindiniai akcentai jau bus naujos olimpinės rungtys“, – tvirtina R. Petrukanecas.

Kitais metais vyksiančiose Tokijo žaidynėse bus 12 baidarių ir kanojų sprinto rungčių bei 4 slalomo rungtys. 2024 m. Paryžiuje liks 10 sprinto ir 4 slalomo rungtys bei prisidės 2 ekstremalaus slalomo rungtys.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)