Lietuvos olimpinės misijos Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse vadovas Algirdas Raslanas, ketvirtadienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdyje pateikęs ataskaitą apie pasirodymą olimpiadoje, buvo savikritiškas ir akcentavo, kad savo įsipareigojimus užimti konkrečias vietas įvykdė tik 32 proc. asmeninėse rungtyse dalyvavusių sportininkų.
"Dalis šios grupės sportininkų pasiekė tai, ko iš jų buvo laukta, kiti pasirodė geriau nei tikėtasi", - teigė A.Raslanas, devynių atletų pasirodymą įvertinęs "labai gerai", o kitų septynių - "gerai".

Vertindamas kiekvienos sporto šakos konkrečius pasiektus rezultatus, misijos vadovas pažymėjo, kad gerai pasirodė irkluotojai, boksininkas Ivanas Stapovičius, graikų-romėnų imtynininkas Mindaugas Ežerskis, sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas, stalo tenisininkių duetas ir, be abejo, olimpiniai čempionai šaulė Daina Gudzinevičiūtė, disko metikas Virgilijus Alekna bei bronzinė vyrų krepšinio rinktinė.

Labiausiai nuvylė lengvaatlečiai - tik 4 iš 19 sportininkų užėmė planuotas vietas, nesėkmingai rungtyniavo ir plaukikai, tik estafetės varžybose įvykdę užduotį.

Misijos vadovas kaip nesėkmingą įvertino ir vyrų dviračių rinktinės pasirodymą. Likusių sportininkų startus jis vertino nevienareikšmiškai, atsižvelgdamas į aplinkybes ir niuansus, tačiau daugelis iš jų galėjo geresni.

A.Raslano nuomone, geriausiai pasirodė tie atletai, kurie nuosekliai rengėsi visą ciklą ir buvo kontroliuojami. Tose sporto šakose, kur buvo per daug pasitikėta federacijomis, gerų rezultatų nesulaukta.

Apibendrindamas olimpiadoje iškovotas vietas, misijos vadovas pateikė statistinius rodiklius: 1-3 vietas iškovojo 17 sportininkų, 4-8 vietas užėmė 4 atletai, o 9-16 vietas - dar 18 olimpiečių.

"Žiūrint iš statistinės pusės, rezultatai pranoksta bet kokius lūkesčius - net 39 sportininkai iš 62 pateko į pirmuosius šešioliktukus", - pabrėžė A.Raslanas.

Iš likusių 23 sportininkų 8 užėmė 17-24 vietas, 10 - žemesnes, 3 nebaigė distancijos (visi dviratininkai), 1 gavo traumą varžybų metu (Jonas Motiejūnas) ir 1 prieš olimpiados startą (Remigija Nazarovienė).

Kalbėdamas apie pasirengimo olimpiadai finansavimą, misijos vadovas sakė, kad bendra panaudotų lėšų suma šiemet nebuvo viršyta ir sudarė 3,458 mln. litų. Kai kurios federacijos išnaudojo kiek daugiau lėšų nei planuota, o kelios netgi sutaupė.

Brangiausiai kainavo lengvaatlečių pasirengimas - 792 tūkst. litų, dviračių plento rinktinės - 600 tūkst., irklavimo - 291 tūkst., dviračių treko - 250 tūkst., plaukimo - 225 tūkst., baidarių ir kanojų irklavimo - 205 tūkst.

"Visos finansavimo programos buvo įvykdytos, nors tai buvo labai nelengva - daug nervų kainavo lėšų ieškojimas ir galimybių derinimas, tačiau galima tik pasidžiaugti, jog visų organizacijų įsipareigojimai buvo įvykdyti", - teigė A.Raslanas. - "Vertinant bendrai, pasirodymas olimpiadoje tikrai sėkmingas, teikiantis daug informacijos ateičiai".

LTOK prezidento Artūro Poviliūno nuomone, savo ataskaitoje misijos vadovas buvo pernelyg savikritiškas: "Manau, labiau džiaugtis reikia - juk laimėjome, o ne pralaimėjome olimpiadą".

"Iš kitos pusės - kritiškumas patiko. Tačiau dabar savo veiklą kritiškai turi įvertinti ir federacijos, nes savikritiškumas stimuliuoja tolimesnę veiklą", - sakė LTOK vadovas.

Jis akcentavo, kad keliais atvejais lietuvių nesėkmes lėmė ir teisėjų sprendimai. "Manau, kad olimpinio judėjimo rykštė yra ne tik dopingas, bet ir teisėjavimas, yapč dvikovinėse sporto šakose. Todėl mūsų sporto federacijos turi daryti viską, kad išugdytų savo teisėjus, kurie priklausytų savo sporto šakos elitui", - sakė A.Poviliūnas.

Įvertinant Lietuvos delegacijos vadovybės gerą darbą rengiantis ir dalyvaujant Sidnėjaus olimpiadoje, LTOK VK nusprendė premijuoti misijos vadovą A.Raslaną 6000 litų, jo pavaduotoją ir olimpinių rinktinių direktorių Kazį Steponavičių bei LTOK vasaros olimpinių sporto šakų komisijos pirmininką Vytą Nėnių - po 5000 litų bei misijos vadovo padėjėją Ijolę Domarkienę - 4000 litų.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: iš šaltesnių orų gniaužtų pavyks ištrūkti, tačiau yra vienas bet (3)

Savaitės pradžioje vyraus šaltoki orai , krituliai numatomi tik kai kur. Visgi, antroje savaitės...

Orlaivio kapitonas: skrydžio metu sudėtingiausi du dalykai (74)

Nestandartinės situacijos dėl oro ar techninių nesklandumų skrydžio metu pilotui nekelia baimės,...

Lietuvoje buriasi nauja grupuotė: mato kyšančias Kremliaus ausis (1285)

Pogrindyje tūnojusi Lietuvos radikalų fašistų grupelė lenda į viešumą. Šalies didmiesčiuose...

Poros, kurių galėjo ir nebūti: dabar darnūs santykiai kadaise buvo subyrėję (1)

Daug kas mano, kad visos garsenybių poros išgyveno romanus tarsi iš pasakos. Tačiau daugelis jų...

R. Valatka. Partinė, valstybinė ir emigrantų šizofrenija darkosi laisvai (252)

Socialdemokratai turi naują baltą pūkuotą partijos Pirmininką. Bet nebeturi frakcijos Seime....

Kodėl mokslininkai taip ilgai nesuprato, iš kur atsiranda vaikai? (81)

Iki 1875 m. niekas visame pasaulyje nežinojo, kaip atsiranda vaikai. Nežinojo nei eiliniai žmonės,...

V. Jurgutis: visi savanoriškai apsidalinome atleidimo lapeliais (18)

Liberalų sąjūdį ir toliau krečia krizė. Prieš dvi dienas iš partijos pirmininko pareigų...

5 daiktai, į kuriuos turėtų investuoti kiekviena vyresnė nei 40 metų moteris (55)

Sulaukusi tokio amžiaus, kiekviena moteris jau turi savo stilių ir gali tiksliai pasakyti, kas jai...

Unikalų namą Rusnėje nugriovė tam, kad sukūrentų. Bažnyčios plytas siūlyta parduoti (137)

Rusnėje neseniai buvo nugriautas Darbo partijos nario, Šilutės verslininko Sauliaus...

10 šiurpiausių Anglijos pilių, kuriose vaidenasi (17)

Bolsoverio pilis Derbišyre, kurioje, kalbama, pasirodo vaiduoklis berniukas ir slapčia ima...