aA
Lietuvos olimpinės misijos Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse vadovas Algirdas Raslanas, ketvirtadienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdyje pateikęs ataskaitą apie pasirodymą olimpiadoje, buvo savikritiškas ir akcentavo, kad savo įsipareigojimus užimti konkrečias vietas įvykdė tik 32 proc. asmeninėse rungtyse dalyvavusių sportininkų.
"Dalis šios grupės sportininkų pasiekė tai, ko iš jų buvo laukta, kiti pasirodė geriau nei tikėtasi", - teigė A.Raslanas, devynių atletų pasirodymą įvertinęs "labai gerai", o kitų septynių - "gerai".

Vertindamas kiekvienos sporto šakos konkrečius pasiektus rezultatus, misijos vadovas pažymėjo, kad gerai pasirodė irkluotojai, boksininkas Ivanas Stapovičius, graikų-romėnų imtynininkas Mindaugas Ežerskis, sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas, stalo tenisininkių duetas ir, be abejo, olimpiniai čempionai šaulė Daina Gudzinevičiūtė, disko metikas Virgilijus Alekna bei bronzinė vyrų krepšinio rinktinė.

Labiausiai nuvylė lengvaatlečiai - tik 4 iš 19 sportininkų užėmė planuotas vietas, nesėkmingai rungtyniavo ir plaukikai, tik estafetės varžybose įvykdę užduotį.

Misijos vadovas kaip nesėkmingą įvertino ir vyrų dviračių rinktinės pasirodymą. Likusių sportininkų startus jis vertino nevienareikšmiškai, atsižvelgdamas į aplinkybes ir niuansus, tačiau daugelis iš jų galėjo geresni.

A.Raslano nuomone, geriausiai pasirodė tie atletai, kurie nuosekliai rengėsi visą ciklą ir buvo kontroliuojami. Tose sporto šakose, kur buvo per daug pasitikėta federacijomis, gerų rezultatų nesulaukta.

Apibendrindamas olimpiadoje iškovotas vietas, misijos vadovas pateikė statistinius rodiklius: 1-3 vietas iškovojo 17 sportininkų, 4-8 vietas užėmė 4 atletai, o 9-16 vietas - dar 18 olimpiečių.

"Žiūrint iš statistinės pusės, rezultatai pranoksta bet kokius lūkesčius - net 39 sportininkai iš 62 pateko į pirmuosius šešioliktukus", - pabrėžė A.Raslanas.

Iš likusių 23 sportininkų 8 užėmė 17-24 vietas, 10 - žemesnes, 3 nebaigė distancijos (visi dviratininkai), 1 gavo traumą varžybų metu (Jonas Motiejūnas) ir 1 prieš olimpiados startą (Remigija Nazarovienė).

Kalbėdamas apie pasirengimo olimpiadai finansavimą, misijos vadovas sakė, kad bendra panaudotų lėšų suma šiemet nebuvo viršyta ir sudarė 3,458 mln. litų. Kai kurios federacijos išnaudojo kiek daugiau lėšų nei planuota, o kelios netgi sutaupė.

Brangiausiai kainavo lengvaatlečių pasirengimas - 792 tūkst. litų, dviračių plento rinktinės - 600 tūkst., irklavimo - 291 tūkst., dviračių treko - 250 tūkst., plaukimo - 225 tūkst., baidarių ir kanojų irklavimo - 205 tūkst.

"Visos finansavimo programos buvo įvykdytos, nors tai buvo labai nelengva - daug nervų kainavo lėšų ieškojimas ir galimybių derinimas, tačiau galima tik pasidžiaugti, jog visų organizacijų įsipareigojimai buvo įvykdyti", - teigė A.Raslanas. - "Vertinant bendrai, pasirodymas olimpiadoje tikrai sėkmingas, teikiantis daug informacijos ateičiai".

LTOK prezidento Artūro Poviliūno nuomone, savo ataskaitoje misijos vadovas buvo pernelyg savikritiškas: "Manau, labiau džiaugtis reikia - juk laimėjome, o ne pralaimėjome olimpiadą".

"Iš kitos pusės - kritiškumas patiko. Tačiau dabar savo veiklą kritiškai turi įvertinti ir federacijos, nes savikritiškumas stimuliuoja tolimesnę veiklą", - sakė LTOK vadovas.

Jis akcentavo, kad keliais atvejais lietuvių nesėkmes lėmė ir teisėjų sprendimai. "Manau, kad olimpinio judėjimo rykštė yra ne tik dopingas, bet ir teisėjavimas, yapč dvikovinėse sporto šakose. Todėl mūsų sporto federacijos turi daryti viską, kad išugdytų savo teisėjus, kurie priklausytų savo sporto šakos elitui", - sakė A.Poviliūnas.

Įvertinant Lietuvos delegacijos vadovybės gerą darbą rengiantis ir dalyvaujant Sidnėjaus olimpiadoje, LTOK VK nusprendė premijuoti misijos vadovą A.Raslaną 6000 litų, jo pavaduotoją ir olimpinių rinktinių direktorių Kazį Steponavičių bei LTOK vasaros olimpinių sporto šakų komisijos pirmininką Vytą Nėnių - po 5000 litų bei misijos vadovo padėjėją Ijolę Domarkienę - 4000 litų.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Pasaulio kultūrizmo vicečempionas Kairys: šiame sporte nėra vietos silpniems (11)

Besibaigiantis rudens sezonas Lietuvos kultūristui Tomui Kairiui įstrigs ilgam. 2017 metais Europos...

Dviem lietuvėms – pasaulio kultūrizmo čempionato auksas, Pernavui – Lietuvos taurės trofėjus (9)

Savaitgalį Kaune vykusiame WFF-WBFF organizacijos pasaulio kultūrizmo ir fitneso čempionate...

Lietuvos biatlonininkai sezoną pradėjo Norvegijoje (2)

Kaip jau tapo įprasta, sezoną Lietuvos biatlono rinktinė atidarė Norvegijoje ir startavo šios...

„Acme-Žalgiris“ žengė į kitą EHF Iššūkio taurės etapą

Lietuvos vicečempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės ir antrosiose EHF Iššūkio taurės...

Trišuolininkė Zagainova: apmaudu, kad tokią stiprią rungtį išbraukė iš Deimantinės lygos (2)

Lietuvos trišuolininkei Dianai Zagainovai besibaigiantys 2019 metai buvo geriausi karjeroje. Ji...

Top naujienos

Valdančiuosius palikęs Žemaitaitis: man gaila Karbauskio (57)

Praėjusią savaitę Seimas slaptu balsavimu nusprendė, kad „Tvarkos ir teisingumo“ partijos...

Siūlo naujus mokesčius, bet atsisako milijonų: kitąmet iš valstybės įmonių bus mažiau pinigų (13)

Pastaraisiais metais valstybės valdomos įmonės vis labiau prisidėdavo prie valstybės biudžeto....

Rusijai sunkiai sekasi įgyvendinti didžiąją Putino svajonę (73)

Rusijos prezidento Vladimiro Putino vadinamieji nacionaliniai projektai – išlaidų planai,...

Plati Julios Roberts šypsena slepia jos tamsiąją pusę: išjungus kameras aktorė tampa visai kitu žmogumi (12)

Didžiąją savo karjeros dalį aktorė Julia Roberts buvo Amerikos numylėtinė. Ji išgarsėjo...

Turkijoje įvestas pagalvės mokestis turistams

Turkijos parlamentas pritarė įstatymo projektui, pagal kurį nuo 2020 m. turistai mokės 2 proc....

Anthony sugrįžimas – itin prastas, Valančiūnas su „Grizzlies“ neprilygo autsaideriams „Warriors“

NBA čempionate įvyko ilgai aptarinėtas Carmelo Anthony sugrįžimas, tačiau jis tikrai nebuvo...

Prieš ar po pusryčių valytis dantis: ekspertai dažniausiai turi vieną atsakymą (1)

Klausimas, kasdien neduodantis ramybės: kada valytis dantis – prieš pusryčius ar po jų? Į jį...

Dėl trečio kėlinio sindromo nuogąstaujantis Jasikevičius renkasi „geriausią prieinamą“ naujoką (43)

Trys pralaimėjimai iš eilės, ir visuose juose Šarūnas Jasikevičius mato vieną bendrą...

Palygino žiemos atostogų kainas populiariuose kurortuose: kai kuriuose išleisite dvigubai daugiau (19)

Artėjant didžiosioms žiemos šventėms, dažnas nori bent šiek tiek atsipūsti ir ištrūkti nors...