„Tai iš tikrųjų elitinis ir didžiausias šiais metais sporto įvykis Lietuvoje. Norime, kad jį pamatytų kuo daugiau šalies gyventojų.

Tačiau čempionatas vyks vos tris dienas ir bilietų kiekis yra ribotas“, – sako Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas Romualdas Bakutis.

Trečias Europos dviračių treko čempionatas vyks spalio 19-21 dienomis Panevėžio dviračių treke. Nors į Panevėžio „Cido“ areną krepšinio bei kitokių renginių metu telpa iki 5600 žiūrovų, per dviračių treko varžybas žiūrovų skaičius sumažėja iki maždaug 4 tūkstančių.

„Visas arenos vidurys skiriamas dviratininkų techninei zonai, teisėjams ir žurnalistams, todėl lieka laisvos tik tribūnos išorinėje treko pusėje. Be to, dalis tribūnų bus skirta dalyviams, kitų federacijų atstovams, rėmėjams. Žiūrovams liks tik apie 3000 vietų“, – aiškino „Cido“ arenos generalinis direktorius Dainius Visackas.

Tikimasi, kad į čempionatą atvyks apie 500-700 svečių iš užsienio – daugiausia lenkų, britų, rusų, baltarusių, olandų ir prancūzų – piliečių tų valstybių, kuriose dviračių sportas yra labai populiarus.

„Tačiau mes norime, kad Europos čempionatas taptų švente pirmiausia Lietuvos gyventojams, todėl siekiame, kad jiems atitektų apie 70 proc. bilietų“, – sakė R. Bakutis.

Dalis bilietų bus skirta ir socialinėms grupėms.

„Šis renginys yra svarbus ne tik Lietuvos sporto pasauliui. Tai unikali proga pamatyti pajėgiausius Europos dviratininkus namie, turinti didžiulę šviečiamąją reikšmę. Todėl esame susitarę su čempionato organizatoriais, kad nemokamai įspūdingas varžybas turės galimybę pamatyti jaunieji sportininkai, vaikų grupės“, – sako Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius.

250 m ilgio Panevėžio trekas yra laikomas vienu iš penkių geriausių pasaulyje. Tai – vienintelis olimpinių standartų dviračių trekas Baltijos šalyse. Tai buvo viena priežasčių, paskatinusių Europos dviračių sporto sąjungą suteikti Lietuvai teisę rengti Europos pirmenybes. Kita priežastis buvo puikūs Lietuvos dviratininkų, ypač pasaulio ir Europos čempionės Simonos Krupeckaitės, rezultatai.

„Specialistų teigimu, Panevėžio trekas yra labai „greitas“, todėl galime tikėtis naujų Europos ir pasaulio rekordų. Be to, čempionatas vyks po Londono olimpiados, jame dalyvaus olimpiniai čempionai. Tad varžybos bus tikrai įspūdingos“, – pabrėžė R. Bakutis.

Pasak LDSF prezidento, perkantys bilietus iš anksto įsigis juos už mažesnę kainą nei priartėjus čempionatui.

„Tiems, kas nori savo akimis pamatyti ryškiausias Europos dviračių treko žvaigždes, nereikėtų laukti paskutinės dienos. Tai – praktinis patarimas“, – sako R. Bakutis.

„Eurotrack2012” vienos dienos varžybų bilieto kaina prasideda tik nuo 12 litų (su mokesčiais). Abonementas į visas tris Europos čempionato dienas kainuoja nuo 51 lito (su mokesčiais).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)