Gerai nusiteikę D.Kasparaitis ir D.Zubrus tvirtino, kad šiandien "nelaužys" jaunųjų latvių. Šiandien pirmą kartą Lietuvoje mūsų šalies ledo ritulio rinktinės uniformą apsivilks abu Nacionalinėje ledo ritulio lygoje (NHL) rungtyniaujantys lietuviai - Dainius Zubrus ir Darius Kasparaitis. Rungtynių su Latvijos jaunimo komanda Elektrėnuose pradžia 18 val.
© "Lietuvos žinios"
JAV sportuojantys Lietuvos ledo ritulininkai į tėvynę atskrido iš Šveicarijos, ten kartu treniravosi pas žinomą Rusijos specialistą Aleksandrą Juzinovą. "Treniravomės kartu su A.Jašinu, V.Kozlovu ir kitais NHL rungtyniaujančiais ledo ritulininkais, - pasakojo D.Kasparaitis. - Tik vartininkai buvo šveicarai.

Vienas jų stovyklos pabaigoje visas buvo net mėlynas nuo mūsų smūgių". D.Kasparaitis ir D.Zubrus Lietuvoje praleis tik keletą dienų ir išvyks į JAV, ten pradės rengtis kitam NHL sezonui.

Nepersistengs

Šiandien abu ledo ritulininkai žadėjo žaisti taip kaip moka ir siekti pergalės, tačiau sakė nerizikuosią gauti traumą ar traumuoti kurį nors varžovų žaidėją. "Mums tai bus kaip treniruotė", - teigė D.Zubrus. "Kad ir kokios būtų varžybos, visada noriu laimėti. Vakar teniso korte įveikiau Dainių", - juokavo D.Kasparaitis. NHL žaidėjai vakar tvirtino dar nieko nežiną apie savo komandos partnerius, nes rinktinė pastaruoju metu yra gerokai atjaunėjusi, o vienintelė treniruotė buvo tik vakar vakare.

Laimėjo D.Kasparaitis, kalbėdamas apie asmeninius karjeros planus, teigė, kad priešingai, nei yra tvirtinama, jis prieš Pitsbergo "Penguins" bylą arbitražiniame teisme JAV laimėjo, o ne pralaimėjo. "Sutikau priimti mažesnį atlyginimą, todėl kitais metais tapsiu visiškai laisvu agentu ir galėsiu pereiti į bet kurį kitą klubą, - sakė vienas garsiausių NHL gynėjų. Eisiu ten, kur man pasiūlys daugiausia pinigų arba ilgesnį kontraktą. Manau, kad "Penguins" sezono pabaigoje mane iškeis patys".

Spaudos konferencijoje Darius taip pat prisiminė unikalų atvejį savo karjeroje, kai šiais metais per atkrintamųjų varžybų lemiamų rungtynių pratęsimą įmušė įvartį į geriausio pastarųjų metų pasaulio vartininko čeko Dominiko Hašeko vartus. Pasiekti daugiau pergalių, D.Kasparaičio nuomone, šiais metais "Penguins" sutrukdė pablogėjusi atmosfera klube.

"Į ledo ritulio aikštelę sugrįžus vienam komandos savininkų Mario Lemieaux, buvo šiokia tokia trintis tarp jo ir kitos žvaigždės Jaromiro Jagro. Be to, abu jie turėjo didelę įtaką ir mažiau viskam galėjo vadovauti čekas treneris", - pasakojo nedraugišku vaiduokliu NHL pravardžiuojamas lietuvis.

Pasiūlymai

D.Zubrus žurnalistams patvirtino, kad atstovauti savo šalių rinktinėms jam siūlo ne tik lietuviai, bet ir rusai, ukrainiečiai, baltarusiai bei latviai. "Šį pavasarį drauge su Lietuvos rinktine nepavyko žaisti, nes mane iškeitė iš silpnos Monrealio "Canadiens" komandos į Vašingtono "Capitals" ir turėjau žaisti JAV ilgiau. Galbūt pavyks Lietuvai padėti kitais metais", - sakė vienas perspektyviausių NHL žaidėjų. Puolėjas teigė, kad nelaikytų blogu dalyku ir žaidimo Rusijos rinktinėje.

"Ten žaidžia Darius, be to, Rusijos rinktinė yra viena stipriausių pasaulyje", - apie užsieniečių siūlymus kalbėjo D.Zubrus.

Kalbėdamas apie asmeninius planus, ledo ritulininkas teigė neplanuojąs vedybų su Kanados manekene, su kuria draugauja jau apie 2 metus. Taip pat D.Zubrus sakė jau pardavęs namą Monrealyje bei motociklą, kuriuo važinėti pasirodė per daug rizikinga.

Su Dainiumi JAV gyvena ir vyresnysis brolis Audrius, kuris Lietuvoje taip pat žaidė ledo ritulį. "Audrius dirba, mokosi universitete, kurio ledo ritulio komanda yra silpna, todėl ir pats yra nekokios formos", - sakė Dainius. JAV A.Zubrus studijuoja sporto vadybą, todėl spaudos konferencijoje buvo pajuokauta, kad netrukus vyresnysis brolis galės tapti Dainiaus agentu.

Tiki

Ir D.Zubrus, ir D.Kasparaitis tiki, kad po 10 metų Lietuvos ledo ritulio komanda galės kaip lygi su lygia kovoti su bet kuria pasaulio rinktine. "Kai ėjome pas valdžią prašyti paramos ledo rūmų statybai, visi manė, kad čia kažkoks ledo ritulys, kam jo reikia? O dabar jau baigiama ledo rūmų statyba Vilniuje. Vadinasi, yra žmonių, kurie suinteresuoti jo plėtra, - sakė D.Kasparaitis. - Lietuvos vyrai yra gerai sudėti, tinkami ledo rituliui. Reikia, kad pas mus atvažiuotų kitų šalių žaidėjai. Mačiau, kaip žaidė latviai, rusai, mokiausi iš jų. Reikia ir gerų trenerių. Juk išaugome, o atstovaujame Lietuvai, kodėl tokios galimybės nesuteikti kitiems vaikams?"

"Penguins" gynėjo galvoje yra daug planų, kaip atgaivinti ledo ritulį Lietuvoje. D.Kasparaitis tikisi, kad artimiausiu laiku Elektrėnuose bus įkurta ledo ritulio mokykla, bus galima vasarą iš visos Lietuvos surinkti vaikus į stovyklas ir mokyti juos šios sporto šakos paslapčių. "Atvažiuočiau porai savaičių su tais vaikais pabendrauti, paskui atvyktų Dainius, - dalijosi planais ledo ritulininkas. - Elektrėnuose reikia pastatyti gerą viešbutį. Reikia, kad mūsų vaikai galėtų žaisti su švedais, latviais. Tikiuosi, mano planai po metų jau bus pradėti įgyvendinti".

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skaičiuoklė: paskaičiuokite, kiek pensijos gausite pagal naują tvarką (639)

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymas....

Arūnas Milašius. Pagaliau jie išvažiavo. Brangių lietuvių mums nereikia (45)

Ant nosies kabant valstybės šimtmečiui galime pranešti džiugią naujieną – šiandien šalies...

Būkite atsargūs – čekius registruoti kviečia ne tik Mokesčių inspekcija (44)

Valstybinės mokesčių inspekcijos ( VMI ) organizuojama pirkimo kvitų loterija , atrodo, turi...

Už 0,3 g kanapių pateko į areštinę ir prarado darbą (99)

LNK dalyvis Tadas teigia, kad rugpjūčio mėnesį jį sulaikė policijos pareigūnai, kurie jo...

Landsbergis inicijuoja naują Seimo komisiją: skelbiami klausimai Skverneliui papildyta Karbauskio komentaru (624)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius...

Vykstantiems į labiausiai izoliuotą pasaulio šalį – pribloškiančios instrukcijos (13)

Šiaurės Korėjoje norintys paviešėti amerikiečiai turi sudaryti testamentą, taip pat suderinti...

Už uždarų teismo durų „MG Baltic“ bylinėjasi su VMI dėl milijonų eurų (30)

Trečiadienį Vilniaus apygardos administraciniame teisme nagrinėjama koncerno „ MG Baltic “ ir...

Erzina nauji draudimai: Lietuvos gyventojus norima laikyti po padu (17)

Esu jaunas Lietuvos gyventojas ir man patinka gyventi čia. Tačiau kuo toliau, tuo labiau man atrodo,...

Stiliaus pamoka, kurią Meghan Markle išmoko iš Kembridžo kunigaikštienės

Meghan Markle jau įrodė turinti savitą požiūrį į viską, tačiau susidaro įspūdis, kad...

Etikos sargai tirs Karbauskio elgesį (162)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė pradėti tyrimą dėl...