Trečios reguliariajame sezone likusios garliaviškės pusfinalyje pateikė staigmeną ir eliminavo šių metų LRF taurės laimėtojas Vilniaus „Eglės-SM Tauro“ rankininkes.

Pirmąjį mačą išvykoje 38:34 laimėjusios garliaviškės po dramatiškos kovos šventė pergalę ir savųjų žiūrovų akivaizdoje.

Lemiamomis tapusias rungtynes Migliaus Astrausko vadovaujama „Cascada-Garliavos SM“ laimėjo minimalia persvara 35:34.

Iki dvidešimtosios rungtynių minutės vyko lygi kova, tačiau tuomet atkarpą 3:0 laimėjo šeimininkės ir prieš pertrauką jos susikūrė dviejų įvarčių persvarą (19:17).

Antrajame kėlinyje gausiai sirgalių palaikoma Garliavos ekipa šovė į priekį ir jų pranašumas šoktelėjo net iki 5 įvarčių (26:21).

Nors visą antrojo kėlinio laiką garliaviškės buvo priekyje, tačiau Vilniaus merginos intrigą išlaikė iki pat mačo pabaigos.

Drausmingai žaidusi „Eglės-SM Tauro“ ekipa likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos priartėjo maksimaliai (33:34), o po tikslaus Gretos Sadauskaitės metimo rezultatas tapo lygus (34:34).

Pergalingą įvartį Garliavos komandai pelnė ir vėl puikiai žaidusi Greta Rinkevičiūtė, o per likusį laiką Vilniaus komanda rezultatyvios atakos suregzti nebeįstengė. Kauno rajono rankininkės žengė į Lietuvos moterų rankinio lygos finalą.

„Cascada – HC Garliava SM“: Greta Rinkevičiūtė 14, Laima Bernatavičiūtė 9, Karolina Sparnauskaitė 6, Evelina Dževerakaitė 3, Emilė Aglinskaitė 2, Rusnė Markinaitė 1.

„Eglė – SM Tauras“: Rita Repečkaitė ir Greta Sadauskaitė po 8, Inga Sadauskaitė ir Aušra Šponė po 5, Daiva Aleksandravičiūtė ir Auksė Sviderskienė po 4.

Kur kas ramiau viskas vyko kitoje pusfinalio serijoje, kur čempionių titulą ginantis „Acme-Žalgirio“ klubas neturėjo didesnio vargo su Vilniaus „Eastcon-Alandeko-Vichy“ merginomis. Antrajame mače kaunietės savo varžoves įveikė rezultatu 39:28 (21:16).

Reguliaraus sezono nugalėtojoms vilnietės priešinosi praktiškai iki pirmojo kėlinio pabaigos. Likus žaisti 4 minutes iki pertraukos Kauno klubo persvara siekė vos du įvarčius (17:15). Vis dėlto paskutines minutes drausmingiau sužaidė Antano Skarbaliaus vadovaujamos žalgirietės, kurios po 30 minučių kovos pirmavo 21:16.

Solidžiai antrąjį kėlinį pradėjusi Kauno komanda gana greit padidino pranašumą iki gana solidaus (26:17). Visi vilniečių bandymai artėti buvo sustabdyti užtikrinto čempionių žaidimo ir antrąsias serijos rungtynes kaunietės laimėjo 39:28.

„ACME – Žalgiris“: Audinga Kniubaitė 7, Laura Žukovaitė ir Lina Abramauskaitė po 6, Martyna Vaitkutė 5, Austėja Narauskaitė ir Grėta Burkaitė po 4, Viltė Lubytė 3, Neringa Gudaitytė ir Deimantė Baranauskaitė po 2.

„Eastcon – Alandeko – Vichy“: Silvija Mackonytė 9, Aistė Malinauskaitė 7, Dominyka Andronik ir Ana Andronik po 4, Gabija Balevičiūtė 3, Ūla Vienažindytė 1.

Kauno "Acme-Žalgiris“

Tiek mažasis, tiek didysis Lietuvos moterų rankinio lygos finalai startuos gegužės 4 dieną. Kovoje dėl bronzos ekipos kausis serijoje iki dviejų pergalių, o serija dėl aukso truks iki trijų pergalių.