Prezidento poste jis pakeis ketverius metus federacijai vadovavusį Edvardą Norkeliūną. Pastarasis nuo šiol eis viceprezidento pareigas.

Į federacijos valdybą išrinkti muai tai pradininkas Lietuvoje Marius Misiūnas bei Žydrūnas Jasiūnas ir Valentinas Bogdanovičius. Generaliniu sekretoriumi paskirtas Marius Ablačinskas.

„Darbus tenka pradėti labai sunkiu laikotarpiu. Pagrindinis federacijos tikslas – treniruočių proceso užtikrinimas ir varžybų atnaujinimas. Federacija sieks išlaikyti kuo daugiau vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų muai tai sporte. Dėl pandemijos ir įvestų ribojimų šiuo metu negali vykti nei mėgėjų varžybos, nei treniruotės. Sportuoti gali tik aukšto meistriškumo sportininkai. Todėl sunku išlaikyti jaunimo ir mėgėjų susidomėjimą sportu, kai pats negali sportuoti“, – sako 16 klubų vienijančios federacijos prezidentu išrinktas A. Zemitanas.

1994 metais įkurta Lietuvos muai tai federacija priklauso svarbiausioms tarptautinėms organizacijoms – Tarptautinei mėgėjų muai tai federacijai (IFMA) ir Europos muai tai federacijai (EMF).

132 nacionalines federacijas ir beveik pusę milijono registruotų sportininkų vienijanti IFMA aktyviai siekia, kad muai tai, kuriame smūgiuoti galima rankomis, kojomis, alkūnėmis ir keliais, būtų įtrauktas į olimpinių žaidynių programą. 2016 metais muai tai, dar vadinamas tailandietišku boksu, sulaukė preliminaraus Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) pripažinimo ir per vieną žingsnį priartėjo prie savojo tikslo.

„Parodomosios muai tai varžybos buvo numatytos jau Tokijo olimpinėse žaidynėse. Deja, dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos ir metams nukeltų žaidynių, šis klausimas pakibo ore. Apie tai daug diskutuota prieš kelias dienas vykusioje IFMA konferencijoje, bet oficialių žaidynių organizatorių atsakymų kol kas neturime. Jeigu Tokijuje vyks parodomosios varžybos, labai tikimės, kad į jas gali būti pakviesti ir Lietuvos atstovai“, – teigia A. Zemitanas.

Lietuvos muai tai kovotojai skina medalius pasaulio ir Europos čempionatuose. 2019 m. muai tai tėvynėje Tailande vykusiame pasaulio čempionate, kuriame dalyvavo daugiau negu 600 sportininkų iš 89-ių valstybių, Matas Pultaražinskas iškovojo sidabro medalį. 2017 m. Baltarusijoje vykusiose planetos pirmenybėse lietuviai laimėjo sidabro ir bronzos medalius.

A. Zemitanas tikisi, kad atslūgus antrajai koronaviruso pandemijos bangai ir įsibėgėjus vakcinavimui, šiemet pavyks surengti tradiciniu tampantį Baltijos šalių čempionatą, kuris surenka daugiau negu 200 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

„Nemažiau svarbu atnaujinti ir prieš penkerius metus įkurtos ir sparčiai populiarėjančios Lietuvos muai tai vaikų ir jaunimo lygos varžybas. Mūsų sportą renkasi vis daugiau vaikų – tiek berniukų, tiek mergaičių. Galime pasidžiaugti ir gerais rezultatais svarbiausiose tarptautinėse varžybose. 2019 m. pasaulio vaikų ir jaunimo čempionate lietuviai laimėjo sidabro ir bronzos medalius.

Nemažiau svarbu ir tai, kad sporto dėka didėja vaikų užimtumas, gerinama sveikata. Aktyviai dirbame su socialinės rizikos grupėse esančiais bei tėvų globos netekusiais vaikais ir juos sudominame sportu“, – tvirtina prieš dešimtmetį „Lotoso“ klubą įkūręs A. Zemitanas, kurio auklėtinė ir globotinė Jurgita Slugevičiūtė iš Lentvario kompleksinio šeimos centro globos namų tapo 2019 m. Europos čempionato prizininke.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės