Glėbiai gėlių, nuoširdūs sveikinimai ir artimųjų glamonės tuoj pat šypsenomis papuošė nuo kelionės per Helsinkį pavargusių atletų veidus.

Lengvaatletė Aldona Grigaliūnienė, kuri užėmė antrąją vietą rutulio stūmimo varžybose, pirmoji pateko į žurnalistų apsiaustį.

„Pekino sidabro medalis man labai svarbus. Iškovoti auksą būtų buvę labai sunku, nes įrankį reikėjo nustumti dar beveik metru toliau, - įspūdžiais dalijosi A. Grigaliūnienė. - Konkurencija šiose parolimpinėse žaidynėse išaugo keleriopai. Nugalėti tampa vis sunkiau ir sunkiau. Žaidynės paliko puikų įspūdį. Daug pajėgių sportininkų, minios žiūrovų visose varžybose, galybė žiniasklaidos atstovų ir nepriekaištinga organizacija“.

Pasaulio ir Europos golbolo (aklųjų riedulio) čempionė Lietuvos rinktinė Pekino parolimpinėse žaidynėse pelnė sidabrą. Mūsiškiai finale apmaudžiai 8:9 pralaimėjo varžybų šeimininkės Kinijos ekipai. Mūsų šalies komandai atstovavo Marius Zibolis, Genrikas Pavliukianecas, Nerijus Montvydas, Arvydas Juchna, Žydrūnas Šimkus ir Saulius Leonavičius.

„Pritrūko sėkmės, - paklaustas, ko stigo Lietuvos rinktinei lemiamose rungtynėse su kinais, prisiminė S. Leonavičius. – Netikėtai buvo sukeistos pusfinalio poros, nes, matyt, kinai vengė susitikti su mumis jau pusfinalio etape. Pralaimėjome praktiškai laimėtą mačą. Apmaudu, bet toks yra sportas.

Gaila, bet kartu netekome galimybės gauti Vyriausybės už aukso medalius pažadėtas pinigines rentas. Teisėjavimo finalo dvikovoje nenorėčiau komentuoti, jei buvo skirtas baudinys į mūsų vartus, vadinasi, jis buvo pelnytas“, - diplomatiškai rungtynių baigtį vertino sidabro medaliu ant kaklo pasipuošęs S. Leonavičius.

Lietuvos golbolo rinktinė 2000 metų Sidnėjaus parolimpinėse žaidynėse iškovojo taip pat sidabrą, o 2004 metais Atėnuose buvo devinta.

„Lietuvos parolimpinės rinktinės pasirodymą Pekino žaidynėse vertinu normaliai, - pažymėjo Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Girnius. – Mums šįkart pritrūko laimės. Kaip Virgilijui Aleknai ar krepšininkams. Čia yra sportas. Mums šios žaidynės „juodos“ buvo tik sėkmės prasme. Gaila, kad golbolo rinktinė pirmaudama 6:2, išleido pergalę iš rankų, o per paskutines tris minutes sugebėjo praleisti tris įvarčius".

Lietuvos parolimpinio sporto vadovo nuomone, reikia ramiai įvertinti žaidynių rezultatus ir padaryti reikiamas švadas.

„Dabar analizuosime klaidas, galvosime apie ateitį. Būtinai reikia jauninti Lietuvos rinktinės sudėtį, kuri beveik nesikeičia nuo 1992-ųjų, nes pasaulinės tendencijos – milžiniška konkurencija ir sportininkų jaunumas. Ar visos pergalės Pekine buvo iškovotos sąžiningai, diskutuoti dabar nenorėčiau, bet įtarimų dėl kai kurių kinų sportininkų neįgalumo kilo“, - teigė V. Girnius.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją