M. Sadauskas pirmame atrankos plaukime nuotolį įveikė per 24,70 sek., užėmė antrą vietą.

Mūsiškis atsiliko tik nuo plaukimo nugalėtojo Aleksandro Tarabrino iš Kazachstano (24,36). Tačiau bendroje įskaitoje M. Sadauskas buvo 28-as.

D. Rapšys penktame atrankos plaukime finišavo per 25,32 sek. ir bendroje atrankos įskaitoje užėmė 36-ą vietą.

Abu Lietuvos plaukikai pagerino asmeninius rekordus. M. Sadausko ankstesnis geriausias rezultatas buvo (24,86 sek.), o D. Rapšio (25,73). Mūsiškiams iki pusfinalio barjero pritrūko atitinkamai 0,64 sek. (M. Sadauskui) ir 1,26 sek. (D. Rapšiui).

Atrankoje geriausiai sekėsi amerikiečiui Matthew Greversui (23,28), brazilui Guilherme Guido (23,48) ir rusui Stanislavui Donecui (23,49). Iš viso šios rungties atrankoje varžėsi 73 plaukikai.

M.Sadauskas 50 m plaukimo peteliške rungtyje pagerino asmeninį rekordą

Praėjus pusvalandžiui po pirmo starto, M. Sadauskas dalyvavo ir kitos rungties - 50 metrų plaukimo peteliške atrankoje. Antrame plaukime Lietuvos atstovas distanciją įveikė per 23,86 sek., buvo pirmas ir pagerino savo asmeninį rekordą (26,00), tačiau į pusfinalį nepateko. Iki pusfinalio ribos M. Sadauskui pritrūko 0,29 sek.

Geriausiai atrankoje sekėsi brazilui Nicholas Santosui (22,40), Chadui Le Closui iš Pietų Afrikos (22,78) ir baltarusiui Jevgenijui Curkinui (22,93).

G.Titenis ir V.Blažys nepateko į 200 m plaukimo krūtine finalą

Vyrų 200 metrų plaukimo krūtine atrankoje penktadienį dalyvavo Giedrius Titenis ir Vaidotas Blažys. G. Titenis nuotolį įveikė per 2:09,95, užėmė 17-ą vietą ir į finalą nepateko. Iki finalo dalyvių aštuntuko anykštėnui pritrūko net 3,90 sek. G. Titenis gerokai atsiliko nuo jam pačiam priklausančio Lietuvos rekordo (+2,30 sek.; 2:07,65).

V. Blažys distancijoje sugaišo 2:14,32, bendroje įskaitoje liko 29-as.

Rungties lyderiai atrankoje buvo japonas Akihiro Yamaguchi (2:03,57), vengras Danielis Gyurta (2:03,64) ir amerikietis Christopheris Burckle'as (2:03,87).

Iš viso atrankoje kovojo 51-as plaukikas.

Ketvirtadienį 15-metė Rūta Meilutytė iškovojo pirmą medalį šalies istorijoje planetos pirmenybėse - mūsiškė moterų 50 m plaukimo krūtine finale nuotolį įveikė per 29,44 sek. ir laimėjo auksą.

Penktadienį R. Meilutytė dalyvaus 100 metrų plaukimo krūtine kvalifikacijoje (10.56 val.) ir 100 metrų kompleksinio plaukimo