27-erių sportininkė buvusį rekordą pagerino net 8 sekundėmis, o artimiausią varžovę aplenkė beveik 16 sekundžių.

Kliūtinio bėgimo 3000 metrų distanciją B. Chepkoech įveikė per 8 minutes ir 44,33 sekundės bei be konkurencijos iškovojo pirmąją vietą.

„Esu labai laiminga. Nuo pat pirmojo rato stebėjau laiką ir žinojau, kad po mano kojomis šįkart kris pasaulio rekordas“, – džiaugėsi B. Chepkoech.

Ankstesnis rekordas prieš dvejus metus buvo užfiksuotas Bahreino bėgikės Ruth Jebet, kuri 3000 metrų su kliūtimis įveikė per 8 minutes ir 52,78 sekundės.

Olimpinė čempionė R. Jebet šiuo metu yra sulaukusi sankcijų už dopingo vartojimą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)