Panevėžietis finale nuotolį įveikė per 3 min. 44.60 sek. ir nepaliko jokių vilčių varžovams.

Antrą vietą užėmė rusas Antonas Nikitinas – 3:47.60 min., trečias – Aleksandras Krasnychas – 3:48.28 min.

Lietuvis ryte vykusioje atrankoje taip pat buvo pirmas – 3 min. 52,02 sek.

Dano šios rungties rekordas – 3.43,36 min., jį lietuvis gegužę pasiekė Budapešte FINA čempionų serijos varžybose.

D. Rapšys Kazanėje dar varžysis šeštadienį 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje bei sekmadienį 200 m laisvu stiliumi nuotolyje.

Finalo rezultatai

Pasaulio taurės etapas Kazanėje – priešpaskutinis šiame sezone. Pasaulio taurės varžybos finišuos Dohoje lapkričio antrą savaitgalį.

Įdomu tai, kad pasaulio taurės varžybose šioje rungtyje D. Rapšys neturėjo lygių – triumfavo visuose taurės etapuose.

Andrius Šidlauskas – penktas

Penktadienį finale varžėsi ir Andrius Šidlauskas. Panevėžietis 100 m krūtine rungties finale užėmė 5-ą vietą – 1:00.45 min.

Pirmas finišavo rusas Antonas Čupkovas – 58.94 sek., antras Nyderlandų atstovas Arno Kamminga (58.98 sek.), trečias – japonas Yasuhiro Koseki – 59.23 sek.

Mūsiškis atrankoje (29 dalyviai) taip pat pasiekė penktą rezultatą – 1 min. 0,90 sek.

***

Po penkių varžybų etapų vyrų įskaitoje aiškiu lyderiu ir toliau išlieka Rusijos plaukikas Vladimir Morozov – 264 taškai. Antroje vietoje gana tvirtai laikosi Danas Rapšys, turintis 177 taškų kraitį.

Iš trečios vietos į ketvirtą nukrito 2 etapus iš eilės praleidęs amerikietis Andrew Wilson (129 tšk.), kuris užleido poziciją savo tautiečiui Michael Andrew (132 tšk.).

Pasaulio taurės nugalėtojas (tiek vyrų, tiek ir moterų įskaitoje) po visų 7 etapų galės džiaugtis solidžiu prizu – 150 tūkst. JAV dolerių. Antroji vieta lyderių lentelėje atneš 100 tūkst., o trečioji – 50 tūkst. JAV dolerių premiją.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (118)