aA
Trečią kartą iš eilės Lietuvos kiokušin karatė rinktinė turėjo savo atstovą ant pasaulio čempionato, kuriame varžomasi nesusiskirsčius į svorio kategorijas, apdovanojimų pakylos. Pateisinęs išankstinęs prognozes, toliausiai iš septyniolikos lietuvių Tokijuje (Japonija) nužygiavo Lukas Kubilius, užsikabinęs bronzos medalį.
Lukas Kubilius (pufasfoto.lt nuotr.)

32-ejų sunkiasvoris „Metropolitan Gymnasium“ arenoje laimėjo šešias iš septynių savo kovų.

Vienintelę nesėkmę lietuvis patyrė pusfinalyje prieš maždaug 5 tūkst. žiūrovų palaikomą tatamio šeimininką Yuji Shimamoto. Kovoje dėl bronzos L. Kubilius atsikeršijo jo tautiečiui Shotai Maedai.

Prieš ketverius metus L. Kubilius didžiausią prestižą turinčiose kiokušin karatė varžybose užėmė ketvirtą vietą.

Skambiausiu klaipėdiečio asmeniniu pasiekimu iki šiol buvo sidabras, pelnytas 2013 metais Vilniuje vykusiose planetos pirmenybėse pagal svorio kategorijas.

Tuo tarpu Tokijuje kas ketverius metus rengiamo pasaulio čempionato medalius iš lietuvių praeityje buvo iškovoję tik Margarita Čiuplytė (2011 metais) ir Donatas Imbras (2007 metais). Abu jie pasipuošė sidabru.

Tai, kad siekti aukščiausių tikslų kiokušin karatė tėvynėje Japonijoje itin sunku visiems atvykėliams, patvirtino ir šis čempionatas. L. Kubilius ir vengrė Csenge Szepesi buvo vieninteliai svetimšaliai pirmenybių pusfinaliuose, į kuriuos prasibrovė kartu su šešiais japonais.

L. Kubiliui įkandin sekę Edgardas Sečinskis, Rūta Brazdžionytė ir Gabija Gudeliauskaitė iš kovos dėl prizinių vietų pasitraukė ketvirtfinalyje.

Vyrų varžybų čempionu tapo L. Kubiliaus skriaudikas Y. Shimamoto, finale pranokęs kitą japoną Kembu Iriki.

Tarp moterų pajėgiausia buvo Cs. Szepesi, finale po atkaklios kovos pranokusi 16-metę japonę Juri Minamiharą. Bronza atiteko dar vienai Tekančios saulės šalies kovotojai Misaki Sato.

Pirmenybėse iš viso dalyvavo 207 kovotojai iš daugiau nei pusšimčio valstybių.

Sekmadienio dvikovos*

Vyrai

Šešioliktfinaliai:

Edgardas Sečinskis (92 kg) – Salahatas Hasanovas (Azerbaidžanas, 82 kg)

E. Sečinskis pirmasis iš lietuvių sekmadienį užkėlė koją ant tatamio ir pirmasis džiaugėsi vieta aštuntfinalyje. Lietuvis per pratęsimą pranoko S. Hasanovą, padariusį svarbią paslaugą E. Sečinskiui – trečiame rate sensacingai patraukusį iš kelio vienu čempionato favoritų laikytą japoną Daiki Kato.

Valdemaras Gudauskas (86 kg) – Kazufumi Shimamoto (Japonija, 78 kg)

Dar prieš išvyką į Tekančios saulės šalį nekantriai laukusio pirmosios karjeroje akistatos su Japonijos kovotoju, V. Gudausko lūkesčiai išsipildė. Bet ne taip, kaip tikėjosi pats kovotojas. Priešnuodžių prieš iniciatyvą turėjusį K. Shimamoto surasti jam nepavyko, ir teisėjai dvikovos nugalėtoju paskelbė japoną.

Antanas Klibavičius (100 kg) – Kembu Iriki (Japonija, 98 kg)

Dvi pagrindinio laiko minutės, pratęsimas, apsilankymas ant svarstyklių ir dar dvi papildomos kovos minutės. Toks buvo paskutinis A. Klibavičiaus pasispardymas debiutiniame pasaulio čempionate. Po lygiaverčių varžovų dvikovos į priekį lietuviui vis tik teko užleisti K. Iriki.

Lukas Kubilius (105 kg) – Kazuhito Yamada (Japonija, 85 kg)

35-erių veteranas K. Yamada turėjo pasigailėti iškopęs į šešioliktfinalį. 20 kg sunkesnis L. Kubilius pavertė jį bokso kriauše, per 2 minutes sugėrusia tiek smūgių, kiek pakaktų ir visam čempionatui. Japonui beliko guostis tuo, kad pavyko išsilaikyti ant kojų iki pagrindinio dvikovos laiko pabaigos.

Valerijus Dimitrovas (Bulgarija, 90 kg) – Ferranas Gandia (Ispanija, 77 kg)

Shota Maeda (Japonija, 75 kg) – Zsoltas Baloghas (Vengrija, 88 kg)

Ilja Jakovlevas (Kazachstanas, 94 kg) – Ikuma Oshita (Japonija, 80 kg)

Vladimiras Artyšinas (Kazachstanas, 88 kg) – Anatolijus Žuravelis (Ukraina, 95 kg)

Artiomas Nazaretijanas (Rusija, 72 kg) – Junki Ochi (Japonija, 75 kg)

Andrejus Zinčenka (Gruzija, 64 kg) – Kosei Ochiai (Japonija, 125 kg)

Brianas Jakobsenas (Danija, 100 kg) – Yuki Maeda (Japonija, 68 kg)

Nazaras Nasirovas (Rusija, 87 kg) – Yuto Eguchi (Japonija, 85 kg)

Maciejus Mazuras (Lenkija, 90 kg) – Artiomas Semenovas (Rusija, 83 kg)

Shunsaku Kawase (Japonija, 71 kg) – Shin Kameyama (Japonija, 100 kg)

Vasilis Vangelovas (Bulgarija, 90 kg) – Shojiro Fujihara (Japonija, 80 kg)

Tamasas Popovicsas (Vengrija, 82 kg) – Yuji Shimamoto (Japonija, 89 kg)

Aštuntfinaliai:

Edgardas Sečinskis (92 kg) – Ikuma Oshita (Japonija, 80 kg)

21-erių E. Sečinskis toliau atsisako pripažinti autoritetus. Jei pagrindinio laiko metu teisėjams dar buvo abejonių dėl jaunojo kovotojo pranašumo prieš japoną, pakako vieno pratęsimo joms išsklaidyti.

Lukas Kubilius (105 kg) – Kosei Ochiai (Japonija, 125 kg)

L. Kubilius nepratęs lakstyti aplink sunkesnį už save varžovą, bet šįkart reikėjo daryti būtent tai. Ir lietuvis nepasimetė. Kantriai beveik 5 minutes taktinius žaidimus žaidęs ir japoną varginęs kovotojas paskutinę akimirką ištaikė progą netikėtai atakai ir užklupo priešininką kūlversčiais smūgiuodamas koja. „Wazari“ atnešė puikią pergalę L. Kubiliui.

Valerijus Dimitrovas (Bulgarija, 90 kg) – Shota Maeda (Japonija, 75 kg)

Vladimiras Artyšinas (Kazachstanas, 88 kg) – Kazufumi Shimamoto (Japonija, 78 kg)

Junki Ochi (Japonija, 75 kg) – Kembu Iriki (Japonija, 98 kg)

Brianas Jakobsenas (Danija, 100 kg) – Nazaras Nasirovas (Rusija, 87 kg)

Maciejus Mazuras (Lenkija, 90 kg) – Shin Kameyama (Japonija, 100 kg)

Shojiro Fujihara (Japonija, 80 kg) – Yuji Shimamoto (Japonija, 89 kg)

Ketvirtfinaliai:

Edgardas Sečinskis (92 kg) – Shota Maeda (Japonija, 75 kg)

E. Sečinskio pasaka Tokijuje nutrūko geriausių aštuonete. Lietuvį sustabdė į nugalėtojo titulą rimtai nusitaikęs Sh. Maeda, kurio skalpų rinkinyje jau yra įveikti tokie kovotojai kaip Andrius Draugelis ar Valerijus Dimitrovas.

Lukas Kubilius (105 kg) – Nazaras Nasirovas (Rusija, 87 kg)

Vienoje įspūdingiausių turnyro dvikovų 7 minutes virė bekompromisis mūšis. Savo klasę pademonstravęs N. Nasirovas gadino gyvenimą lietuviui kojų smūgiais nepaisant visų šio pastangų kautis artimoje distancijoje. Rusas buvo netoli pergalės, kurią jam būtų atnešusios svarstyklės, kadangi yra 18 kg lengvesnis už L. Kubilių. Bet jėgų pačiai pabaigai pasilikęs Lietuvos rinktinės lyderis nenuleido rankų iki paskutinės sekundės ir įtikino daugumą teisėjų savo pergale.

Kazufumi Shimamoto (Japonija, 78 kg) – Kembu Iriki (Japonija, 98 kg)

Maciejus Mazuras (Lenkija, 90 kg) – Yuji Shimamoto (Japonija, 89 kg)

Pusfinaliai:

Lukas Kubilius (105 kg) – Yuji Shimamoto (Japonija, 89 kg)

Ilgos kovos ketvirtfinalyje išsekintas L. Kubilius neturėjo jokių prošvaisčių pratęsti pergalių seriją pusfinalyje. Y. Shimamoto dominavo ant tatamio, nuolat atakuodamas lietuvį galingais rankų smūgiais, todėl teisėjai vieningai nugalėtoją paskelbė jau po dviejų kovos minučių.

Kembu Iriki (Japonija, 98 kg) – Shota Maeda (Japonija, 75 kg)

Dėl trečios vietos:

Lukas Kubilius (105 kg) – Shota Maeda (Japonija, 75 kg)

Nors L. Kubilius atrodė galutinai išsekęs, valios pastangų jam pakako sudoroti gerokai mažesnių gabaritų japoną. Pagrindinio laiko pabaigoje iš paskutiniųjų atakavęs lietuvis „papirko“ tris teisėjus iš penkių, kurių verdiktas atnešė L. Kubiliui pirmą karjeroje pasaulio čempionato be svorio kategorijų medalį.

Finalas:

Kembu Iriki (Japonija, 98 kg) – Yuji Shimamoto (Japonija, 89 kg)

Moterys

Aštuntfinaliai:

Gabija Gudeliauskaitė (64 kg) – Emi Shoguchi (Japonija, 59 kg)

Dar vienas solidus G. Gudeliauskaitės pasirodymas Tokijuje. Puikiai savo kozirius išnaudojusi lietuvė iš tolesnės kovos jau per pagrindinį laiką eliminavo nugalėtojos titulą gynusią E. Shoguchi.

Rūta Brazdžionytė (62 kg) – Isis Pinilla (Ispanija, 54 kg)

Šeštadienį ryškiomis spalvomis suspindėjusi R. Brazdžionytė neužblėso ir sekmadienį. Patyrusi I. Pinilla padarė klaidą, kuomet kliudė lietuvės smakrą, į kurį kliuvo ne vienas smūgis dar pirmame rate. Supykusi R. Brazdžionytė paleido rankas į darbą ir šventė pergalę per dvi minutes.

Csenge Szepesi (Vengrija, 69 kg) – Noriko Yokoyama (Japonija, 62 kg)

Olga Ivanova (Rusija, 78 kg) – Misaki Sato (Japonija, 63 kg)

Takayo Kimura (Japonija, 60 kg) – Viviana Chirila (Rumunija, 78 kg)

Yui Kikukawa (Japonija, 48 kg) – Manami Bato (Japonija, 67 kg)

Nahoko Tanioka (Japonija, 62 kg) – Ana Vyšniakova (Rusija, 72 kg)

Agata Kaliciak (Lenkija, 70 kg) – Juri Minamihara (Japonija, 53 kg)

Ketvirtfinaliai:

Gabija Gudeliauskaitė (64 kg) – Csenge Szepesi (Vengrija, 69 kg)

Viena pirmenybių favoričių pasirodė per didelis kąsnis G. Gudeliauskaitei. Pasibaigus pagrindiniam laikui teisėjai vienbalsiai pergalę skyrė savo sąlygas ant tatamio diktavusiai Cs. Szepesi. Bet pasiguosti lietuvė tikrai turi kuo – į geriausių planetos kovotojų aštuonetą ji pateko pirmą kartą.

Rūta Brazdžionytė (62 kg) – Juri Minamihara (Japonija, 53 kg)

16-metė J. Minamihara užpūtė antrą ir paskutinę Lietuvos moterų rinktinės viltį. Antrame rate pastojusi kelią Ingai Mikštaitei, šįsyk duris į pusfinalį ji užtrenkė R. Brazdžionytei. Ir kovos scenarijus abukart buvo panašus. Pagrindinio laiko metu kiek pranašesnė buvo lietuvė, bet teisėjai paskelbė lygiąsias. Pirmą pratęsimą geriau pradėjo J. Minamihara, bet R. Brazdžionytė sėkmingiau smūgiavo per paskutines 30 sekundžių ir išplėšė dar dvi papildomas minutes. Tačiau po jų pergalė atiteko jauniausiai čempionato dalyvei.

Misaki Sato (Japonija, 63 kg) – Takayo Kimura (Japonija, 60 kg)

Yui Kikukawa (Japonija, 48 kg) – Nahoko Tanioka (Japonija, 62 kg)

Pusfinaliai:

Csenge Szepesi (Vengrija, 69 kg) – Misaki Sato (Japonija, 63 kg)

Yui Kikukawa (Japonija, 48 kg) – Juri Minamihara (Japonija, 53 kg)

Dėl trečios vietos:

Yui Kikukawa (Japonija, 48 kg) – Misaki Sato (Japonija, 63 kg)

Finalas:

Csenge Szepesi (Vengrija, 69 kg) – Juri Minamihara (Japonija, 53 kg)

* – paryškinti nugalėtojai

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gražuolė brazilų tinklinio žvaigždė savo gerbėjus lepina net tik įspūdingu žaidimu (9)

Viena iš gražiausių ir karščiausių sportininkių vadinama Jaqueline Maria Pereira de Carvalho...

Kovoje dėl pasaulio šachmatų karūnos – trečios lygiosios (5)

Londone kovoje dėl pasaulio šachmatų čempiono titulo pirmadienį nugalėtojo titulą ginantis...

IAAF keičia nuomonę: revoliuciniai lengvaatlečių reitingai bus, bet ne šiemet (1)

Revoliuciniams reitingams lengvojoje atletikoje – ženklas stop. Tarptautinė lengvosios atletikos...

Klaipėdietis pasaulio kultūrizmo čempionate iškovojo bronzos medalį (9)

Ispanijoje vykusiame IFBB pasaulio vyrų kultūrizmo čempionate bronzos medalį iškovojo Vytautas...

Meksikietis paskutinę sekundę alkūne nokautavo Korėjos Zombį ir išplėšė neįtikėtiną pergalę (13)

Savaitgalį Denveryje vykusio UFC turnyro „ Fight Night 139“ vinimi tapo meksikiečio Yairo...

Top naujienos

Naujausiuose reitinguose – didėjanti praraja tarp lyderių (88)

Spalį smuko visuomenės palaikymas didžiausiai valdančiajai „valstiečių“ partijai, tačiau...

Starkevičius: į Lietuvą grįžta baudžiava – žemė atimama, bet savininkas paliekamas ją dirbti (26)

Kazimieras Starkevičius , buvęs žemės ūkio ministras, ūkininkas, dabar Seimo narys ir...

„Crypto 2.0“ - skaitmeniniai pinigai, už kuriuos pagaliau bus galima įsigyti prekių? (8)

Londono verslo klubas, sukurtas specialiai aktyvistams, padėjusiems pertvarkyti Britanijos rinkimų...

Ūkio ministras apie maisto kuponus: nežinau, iš kur atsiranda tokios idėjos (198)

Ar kainų mažinimą pagrindiniu tikslu išsikėlusi vyriausybė savęs neįvarė į kampą? „ Delfi...

„Apple“ ruošiasi blogesniems laikams, tačiau daugeliui šis planas nepatiks (1)

Pasaulyje, kuriame išmaniųjų telefonų „iPhone“ paklausa ims mažėti, JAV korporacija „...

Mokytojų streikas įsibėgėja: jungiasi dar 10 mokyklų (10)

Dar dešimt mokyklų trečiadienį prisijungs prie besitęsiančio pedagogų streiko dėl šiemet...

Gražiausiais pasaulio vaikais vadinamos mergaitės užaugo: kaip jos atrodo dabar ir kaip susiklostė jų likimai? (4)

Netrūksta pasakų apie nuostabaus grožio vaikus – kai kuriems ir vardai duoti remiantis jų...

Orai: naktys darysis vis šaltesnės (3)

Labai norėtųsi, kad reiškiniai atmosferoje pasikeistų ir savaitgalio orų prognozė...

Rima Kernagienė su komanda lavins vaikų kūrybiškumą: auklėdami dažnai pridarome daugiau žalos nei naudos

„Vaikai supranta kur kas daugiau nei mes, suaugusieji, pastebime“, – neabejoja Rima Kernagienė....

Europos oro uostuose pradedami naudoti melo detektoriai

Kai kurių Europos šalių oro uostuose jau visiškai pasirengta pradėti ypač išmanių melo...