aA
Ketvirtadienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomajam komitetui buvo pristatyta 2022 m. LTOK biudžeto įvykdymo apyskaita ir šių metų planai. Nepaisant ženkliai mažėsiančių pajamų, 2023 m. biudžete numatyta ir pagalba sporto federacijoms.
Daina Gudzinevičiūtė
Daina Gudzinevičiūtė
© ELTA / Dainius Labutis

Šis Vykdomojo komiteto posėdis skirtas pasiruošti LTOK Generalinės asamblėjos eilinei sesijai, kuri vasario 24 d. vyks Vilniuje.

Praėję metai buvo pažymėti kardinaliu ne tik viso olimpinio sporto, bet ir LTOK finansavimo pokyčiu. Seimui priėmus Loterijų įstatymo pataisas, iki tol olimpiniam judėjimui skiriami 8 proc. bendrovės „Olifėja“ apyvartinių lėšų nuo 2022 m. metų liepos patenka į valstybės biudžetą. Visą sporto finansavimą perėmė valstybė.

LTOK pajamos praėjusiais metais siekė 10,8 mln. eurų. Didžiąją dalį – 5,86 mln. Eurų – sudarė 8 proc. bendrovės „Olifėja“ apyvartinių lėšų, kurias LTOK gavo iki liepos 1 d. LTOK valdomos UAB „Olifėja“ išmokėti dividendai pernai siekė 4,1 mln. eurų.

Kitos įplaukos – Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) ir Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) tikslinės subsidijos. LTOK išlaidos praėjusiais metais siekė 7,55 mln. eurų. Didžioji dalis – 5,35 mln. eurų – buvo skirta olimpinio sporto finansavimui.

„Galime pasidžiaugti, kad pajamos viršijo planą. Tai, žinoma, lėmė loterijų bilietų pardavimai, kuriuos dėl mokesčių keitimo prognozuoti buvo gana sunku. Taip pat pavyko sutaupyti, kas šiuo metu yra labai svarbu“, – sakė LTOK iždininkas Darius Čerka.

Planuojama, kad šiais metais LTOK pajamas gaus tik iš UAB „Olifėja“ mokamų dividendų ir TOK bei EOK tikslinių subsidijų. Iš viso tikimąsi 3,8 mln. Eurų įplaukų, kurių 3,4 mln. eurų sudarytų dividendai.

Didžioji dalis išlaidų šiemet numatomos olimpiniam sportui – 1,88 mln. eurų. Šios lėšos bus skirtos pasiruošimui 2024 m. Paryžiaus olimpinėms žaidynėms, dalyvavimui Europos jaunimo žiemos ir vasaros olimpiniams festivaliams, Europos žaidynėms Krokuvoje ir ANOC organizuojamoms pasaulio paplūdimio žaidynėms Indonezijoje.

Nors LTOK pajamos šiemet mažės daugiau nei dvigubai, jau anksčiau Vykdomojo komiteto sprendimu biudžeto projekte numatyta pagalba sporto federacijoms: olimpinių sporto šakų, LTOK pripažintų partnerių ir į Paryžiaus olimpinių žaidynių programą įtrauktų sporto šakų federacijų vienkartinėms dotacijoms numatoma skirti 790 tūkst. eurų.

„Suprantame, kad pernai įvykdyti finansavimo pokyčiai nebuvo lengvi nei mums, nei sporto federacijoms. Tikimės, kad dotacijos padės finansuoti valstybės reikalaujamus 5 proc. savų lėšų nuo gaunamo valstybės finansavimo. Pagal šiuo metu esančią situaciją matome, kad mūsų pajamos mažės, tačiau kol galime, tol stengsimės padėti federacijoms

Suprantame, kad ši pagalba – labai svarbi. Nors šios dotacijos federacijas turėjo pasiekti tik po Generalinės asamblėjos sesijos, sulaukėme bent dešimties prašymų pinigus gauti anksčiau, nes vis dar laukiant valstybės finansavimo reikia mokėti už stovyklas, varžybas“, – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Lietuvos olimpinio fondo (LOF) pajamos 2022 m. siekė 1,3 mln. eurų. Išlaidos – beveik 1 mln. Eurų. Daugiausiai lėšų buvo skirta renginių organizavimui, darbui su rėmėjais, Lietuvos olimpinę komandą vienijančio ženklo „LTeam“ plėtrai. Organizacija šiemet planuoja surinkti per 300 tūkst. eurų pajamų.

„2022 m. viršijome pajamų planą, o išlaidos buvo mažesnės nei planuota. Vis dėlto, šiemet prognozės nėra tokios optimistinės. Pasikeitus loterijų įstatymui, iš LOF partnerių rato dingo didžiausias rėmėjas „Euloto“, todėl ir šių metų planas gerokai kuklesnis.

Akivaizdu, kad fondui reikalingi pokyčiai, tai ir darysime“, – sakė LOF direktorė Lina Minderienė.

Vykdomojo komiteto nariai patvirtino sesijos mandatų komisijos ir sekretoriato sudėtis. LTOK Revizijos komisijos pirmininkas Algimantas Bražys pristatė šiuo metu vykstančią reviziją.

„Kol kas pastabų neturiu“, – sakė jis. UAB „PricewaterhouseCoopers“ įgaliotas atstovė Justina Stašaitytė taip pat patvirtino, kad LTOK auditas vyksta sklandžiai, nusižengimų nepastebėta.

Posėdyje pristatytas LTOK 2023 m. veiklos plano projektas. Šiemet planuojamas rekordinis olimpinių renginių skaičius. Šį mėnesį Friulio-Venecijos Džulijos regione Italijoje vyks Europos jaunimo žiemos olimpinis festivalis. Vasarą Slovėnijoje laukia Europos jaunimo vasaros olimpinis festivalis, Lenkijoje vyks Europos žaidynės, o Indonezijoje Lietuva pirmą kartą dalyvaus ANOC organizuojamos pasaulio paplūdimio žaidynėse.

Į festivalį Italijoje Lietuvos delegacija išvyksta jau šį penktadienį. Lietuvai atstovaus rekordinė rinktinė – 18 sportininkų, tarp kurių pirmą kartą ir akrobatinio slidinėjimo atstovai. Festivalis vyks sausio 21-28 dienomis. 14-oje sporto šakų varžysis 1280 jaunųjų atletų iš 47 valstybių. Kaip ir pernai, šiame festivalyje nedalyvaus karą Ukrainoje sukėlusios Rusijos ir jos veiksmus palaikančios Baltarusijos atstovai.

LTOK vadovė D. Gudzinevičiūtė taip pat pasidalino informacija iš Varšuvoje vykusių Lenkijos metų sportininkų apdovanojimų. Renginio metu jai buvo įteiktas tarptautinių „Auksinio mangusto“ (angl. „Golden mongoose“) sporto apdovanojimų medalis.

Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto inicijuoti tarptautiniai „Auksinio mangusto“ apdovanojimai skirti pagerbti žmones ir organizacijas visame pasaulyje svariai prisidedančius prie sporto plėtros. Nuo 2009 metų Odesoje (Ukraina) vykę apdovanojimai šiemet dėl Ukrainoje vykstančio Rusijos sukelto karo buvo integruoti į Lenkijos sporto apdovanojimų ceremoniją.

Krepsinis.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Donbase nukautas Rusijos kiokušin karatė meistras, buvęs Europos čempionas (7)

Donbase likviduotas Rusijos kiokušin karatė federacijos generalinis sekretorius Sergejus Uvickis,...

Lietuvoje vyks pasaulio standartinių šokių profesionalų čempionatas

Prasidėjęs paskutinis žiemos mėnuo atveria duris ir naujiems Lietuvos šokėjų startams. Ne tokia...

Gudzinevičiūtė įvertino IOC vadovo pareiškimą: nemanau, kad ieškoma specialių būdų palengvinti rusų likimą

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ( LTOK ) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė tikina, kad...

Prezidentas Nausėda įvertino diskusijas dėl rusų ir baltarusių dalyvavimo olimpiadoje

Prezidentas Gitanas Nausėda tikina, kad Vakarų valstybės turėtų susimąstyti dėl dalyvavimo...

Politikai vieningi agresorių klausimu: olimpinėse žaidynėse negali varžytis rusai ir baltarusiai

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen žada inicijuoti Seimo rezoliuciją, kuria būtų...

Top naujienos

Seime – skubus planas šaukti neeilinę sesiją: įtaria informacijos nutekinimą Bartoševičiui

Kylant abejonių dėl seksualiniu smurtu prieš vaikus įtariamo buvusio Seimo nario Kristijono...

Tomas Janonis

Valstybė nesismulkina: išrinktieji už poilsį Neringoje moka juokingas sumas (10)

Valstybinės įstaigos Kuršių nerijoje valdo daugybę nekilnojamojo turto objektų. Ir toli gražu...

Rusija rengiasi maksimaliai eskalacijai: neatmetamas labai rimtas scenarijus

Geros žinios Ukrainai. Pranešama, kad į naują Jungtinių Amerikos Valstijų karinės pagalbos...

Kišenėms tuštėjant, lietuviai sparnų kelti į užsienį neskuba: yra suma, be kurios nė krust

Pastaruoju metu didėjus kainoms, o paskolų palūkanoms vis dar kylant, lietuviai kol kas labai...

Roma Macijauskaitė

Sparčiai populiarėjantis juodasis česnakas – naujasis jaunystės eliksyras? Mokslų daktarė pasakė, ko iš jo galima tikėtis

Ar teko ragauti juodojo česnako ? Pasak šeimyniniam verslui vadovaujančios Dovilės...

Apie įmokų į II pakopos pensijų fondus sustabdymą prabilo ir ministrė Skaistė

Finansų ministrė Gintarė Skaistė mano, kad pensijų kaupimo antroje pakopoje sistema gali būti...

„Žalgirio“ rūbinėje – kapitono kritika Brazdeikiui: tai jam bus pamoka ateičiai pastabas priėmė (1)

Daugiau nei pusę „Žalgirio“ taškų Stambule, kovoje su „Anadolu Efes“ pelnę Ignas...

Karas Ukrainoje. Prieš planuojamą didelį puolimą – nauja Putino taktika okupantai smogė į gyvenamąjį pastatą Kramatorsko centre

Rusija stengiasi išblaškyti Ukrainos karius, išskaidyti jų pajėgas, kad dar geriau...

Lenkų instruktorius palygino „Leopard“ ir rusų tankus

Prie sienos su Vokietija esantis Lenkijos Šventošovo kaimas – viena iš trijų lokacijų Europoje,...