„Sulaukusi palaikymo tiek iš Lietuvos sporto bendruomenės, tiek ir iš Tarptautinio olimpinio komiteto, apsisprendžiau tęsti savo darbus dar ketveriems metams. Pats Tarptautinis olimpinis komitetas rekomenduoja 3-4 kadencijas siekiant išlaikyti darbų tęstinumą. Delsiau su galutiniu viešu sprendimu dėl kandidatavimo iki paskutinės akimirkos, nes laukiau galimų kitų kandidatų perimti mano darbus. Nesulaukusi tinkamo kandidato, pasiryžau tęsti darbą olimpinio sporto labui“, – sakė olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė.

Viešai apie planus kandidatuoti iki termino neskubėjusi pranešti LTOK prezidentė apie planuojamą darbų tęstinumą rodė savo veiksmais – vakar Šiauliuose LTOK organizavo konferenciją „Lietuvos olimpiniam sportui – 100 metų: vakar, šiandien ir rytoj“. Konferencijos metu sporto federacijų vadovai, nevyriausybinių skėtinių sporto organizacijų ir kiti svarbiausi šalies sporto pasaulio atstovai diskutavo apie sporto politiką, buvo supažindinti su rezoliucija dėl Lietuvos sporto strategijos sukūrimo, kuriai jau pritarusios ir 5 Lietuvos politinės partijos.

Norint iškelti savo kandidatūrą reikia sulaukti 5 LTOK narių palaikymo. Kandidatei keliant savo kandidatūrą palaikymą išreiškė Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) prezidentas Darius Šaluga, Lietuvos fechtavimosi federacijos prezidentas Vytautas Polujanskas, Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka, Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas, Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos prezidentas Anatolijus Asajavičius.

LTOK prezidentė sieks jau ketvirtosios kadencijos, šalies olimpiniam komitetui D. Gudzinevičiūtė vadovauja nuo 2012 m.

Vadovaujantis 52.11 įstatų punktu, kandidatus į LTOK Viceprezidentų, LTOK Generalinio sekretoriaus, Iždininko ir vieno LTOK nario postus iš pateiktų kandidatūrų siūlo naujai išrinktas Prezidentas.

Olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė į LTOK Generalinio sekretoriaus poziciją kviečiasi dabartinį Lietuvos irklavimo federacijos prezidentą, olimpinį vicečempioną Mindaugą Griškonį.

Į savo komandą LTOK Viceprezidento pozicijose D. Gudzinevičiūtė siūlo LSFS prezidentą D. Šalugą, Lietuvos stalo teniso asociacijos prezidentę Ingą Navickienę ir Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos prezidentą Gintarą Jasiūną. LTOK iždininko pozicijoje darbus tęsti siūloma dabar šią poziciją užimančiam D. Čerkai.

Penkeriose olimpinėse žaidynėse dalyvavusi šaulė darbą LTOK pradėjo dar būdama aktyvi sportininkė. 2000 m. Sidnėjuje iškovojusi olimpinį auksą ji tapo LTOK Generalinės asamblėjos nare. Vėliau D. Gudzinevičiūtė išrinkta LTOK Sportininkų komisijos pirmininke, 2004 m. tapo LTOK Vykdomojo komiteto nare. 2012 m. Generalinė asamblėja išrinko ją LTOK prezidente. Šiame poste D. Gudzinevičiūtė pakeitė nuo pat LTOK atkūrimo 1988 m. olimpiniam komitetui vadovavusį Artūrą Poviliūną.

Sidnėjaus olimpinė čempionė – aktyvi Lietuvos sporto atstovė ir tarptautiniuose sporto politikos koridoriuose. Jau 2013 m. D.Gudzinevičiūtė buvo išrinkta į Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Vykdomąjį komitetą. 2018 m. Buenos Airėse LTOK prezidentė išrinkta TOK nare. Iki tol nei vienas lietuvis nebuvo tapęs TOK nariu. 2021 m. D. Gudzinevičiūtė buvo išrinkta EOK viceprezidente. Ji – pirmoji moteris šiose pareigose.

LTOK Generalinės asamblėjos rinkimų sesija vyks spalio 11 d.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)