„Apdovanoti Europos žaidynių medalininkus kviečiami nacionalinių olimpinių komitetų, tarptautinių ar Europos sporto federacijų atstovai, garbūs svečiai. Kabinti sportininkams ant kaklo medalį ir tapti jų džiaugsmo dalimi – neįtikėtinas jausmas ir didelė atsakomybė. Pati, kaip buvusi sportininkė puikiai pamenu, kokia tai ypatinga akimirka.

Man ši privilegija vienose ar kitose varžybose tenka jau 11 metų. Žinoma, ne visada nuo mūsų priklauso, bet jei yra galimybė, visada stengiuosi pasirinkti tas sporto šakas, kur lietuviai turi potencialo iškovoti medalį. Ir nors ceremonijos reglamentas labai griežtas ir nė vieno sportininko negalima išskirti, visada saviškius norisi apkabinti ar stipriau paspausti ranką.

Pamenu, kai Tokijo olimpinėse žaidynėse teko apdovanoti Laurą Asadauskaitę, tuomet vos pavyko sulaikyti ašaras“, – sakė Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) viceprezidentė D. Gudzinevičiūtė.

Europos žaidynių ir tuo pačiu Europos čempionais tapo ispanai (1 min. 19,964 sek.). Sidabrą iškovojo Ukrainos įgula (1 min. 20,500 sek.), bronzą – serbai (1 min. 20,800 sek.).

Dėl medalių šioje rungtyje kovojo ir Lietuvos keturvietės baidarių įgula – Simonas ir Mindaugas Maldoniai, Artūras Seja, Ignas Navakauskas. Olimpinės 500 m rungties finale lietuviai užėmė devintąją vietą. Jų rezultatas – 1 min. 21,778 sek.

„Žinoma, ypatingai malonu apdovanoti Lietuvos sportininkus, tačiau sportas dažniausiai neprognozuojamas. Įdomu tai, kad man teko apdovanoti Ukrainos keturvietę, o Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentui Vadimui Gucaitui – mūsų kanojininką H. Žustautą“, – pasakojo D. Gudzinevičiūtė.

Daina Gudzinevičiūtė, Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas Vadimas Gucaitas (kairėje)

EOK viceprezidentė D. Gudzinevičiūtė taip pat dalyvaus Krokuvoje vyksiančiame EOK Vykdomojo komiteto posėdyje.

Europos žaidynės Lenkijoje vyks iki liepos 2 dienos.


Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją