aA
Ketvirtadienį vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame buvo aptartas jaunųjų sportininkų pasirodymas antrose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse Lilehameryje, olimpinės rinktinės kandidatų mokomojo sportinio darbo finansavimo planai, LTOK vykdomi tarptautiniai projektai, o olimpinės rinktinės kandidatų sąrašas papildytas dviem naujais nariais.
Daina Gudzinevičiūtė
Daina Gudzinevičiūtė
© LTOK nuotr.

Lilehamerio rezultatai – džiuginantys

Posėdį LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pradėjo nuo Lietuvos sportininkų pasirodymo jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse. Prezidentė pasidžiaugė, kad jaunieji žiemos sporto šakų atstovai pasirodė garbingai.

„Mūsų sportininkų pasirodymas jaunimo žaidynėse, nors ir be medalių, yra tikrai yra geras. Jaunieji olimpiečiai yra labai motyvuoti. Smagu matyti, kad dauguma jų yra geri sportininkai, norintys toliau sportuoti ir siekti gerų rezultatų“, – sakė LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.

Į Lilehamerį ledo šokėjų porą lydėjusi trenerė Lilija Vanagienė padėkojo LTOK už palaikymą ir paramą.

„Jaunieji sportininkai sulaukė labai daug dėmesio, pagalbos ir palaikymo, be kurio tokių rezultatų nebūtų pasiekę“, – teigė trenerė.

17-ai sporto šakų – daugiau nei 2 mln. eurų

Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) direktorius, programos „Rio 2016“ ekspertų komisijos vadovas Linas Tubelis ir Lietuvos misijos vadovas XXXI olimpiados žaidynėse Einius Petkus pristatė žaidynėms rengiamų olimpinės rinktinės kandidatų mokomojo sportinio darbo finansavimo planus.

LOSC 17-ai sporto šakų 2016 m. paskirstė 1 mln. eurų valstybės lėšų, LTOK iš savo biudžeto skyrė 1,125 mln. eurų. E. Petkaus teigimu, LTOK finansavimas mokomajam sportiniam darbui, palyginus su praėjusiais metais augo ketvirtadaliu.

Daugiausiai lėšų skirta baidarių/kanojų irkluotojams (LOSC – 144,1 tūkst. eurų, LTOK – 96 tūkst. eurų), dviračių sportui (LOSC – 76,6 tūkst. eurų, LTOK – 129 tūkst. eurų), plaukimo (LOSC – 96,6 tūkst. eurų, LTOK – 99 tūkst. eurų), irklavimo (LOSC – 207 tūkst. eurų, LTOK – 149 tūkst. eurų) ir lengvosios atletikos (LOSC 130,3 tūkst. eurų, LTOK – 190 tūkst. eurų) rinktinėms.

L. Tubelis akcentavo, kad yra smarkiai išaugęs sporto medikų ir kineziterapeutų poreikis, kurio patenkinti neįmanoma ne dėl lėšų, bet dėl pačių specialistų trūkumo. LOSC direktorius taip pat pabrėžė, kad būtina tobulinti sportininkų atrankos sistemą.

„Yra daug sporto šakų, kuriose vieta iškovojama šaliai. Smarkiai išaugo vidinė konkurencija tarp sportininkų, todėl reikia tobulinti nacionalinės atrankos sistemas. Anksčiau tokio poreikio nebuvo, nes nebuvo tiek stiprių sportininkų ir tokios konkurencijos“, – sakė L. Tubelis.

Komandinių sporto žaidimų federacijoms – 210 tūkst. eurų

Posėdyje buvo patvirtintas nutarimas dėl olimpinių komandinių sporto žaidimų federacijų finansavimo – 210 tūkst. eurų paskirstyti pagal LTOK 2016 m. veiklos planą, nustatytus kriterijus ir Lietuvos olimpinių sporto šakų komisijos sporto žaidimų federacijų pakomitečio rekomendacijas. Nutarimu patvirtintas finansavimas devynioms 2016 m. žaidynėse nedalyvaujančioms komandinių sporto žaidimų federacijoms ir asociacijoms.

Daugiausiai LTOK lėšų skirta Lietuvos regbio federacijai (42,1 tūkst. eurų), Lietuvos tinklinio federacijai (38,9 tūkst. eurų) ir Lietuvos žolės riedulio federacijai (31,4 tūkst. eurų).

Papildytas olimpinės rinktinės kandidatų sąrašas

Vykdomasis komitetas nutarė papildyti olimpinės rinktinės sąrašą ir į jį įtraukti olimpinės atrankos kandidatų kriterijus įvykdžiusius plaukikus Deividą Margevičių (100 m peteliške) ir Gytį Stankevičių (100 m nugara).

Sėkmingai vykstantys projektai ir renginiai

LTOK užsienio ryšių direktorė Vaida Masalskytė Vykdomojo komiteto nariams papasakojo apie tarptautinių projektų, kuriuose dalyvauja LTOK, eigą: Europos olimpinių komitetų asociacijos gerojo valdymo praktikų projektą SIGGS ir sporte dirbančių moterų kompetencijų stiprinimo projektą SUCCESS. Balandžio mėnesį Lietuvoje lankysis užsienio ekspertai, kurie patars sporto federacijoms, kaip tobulinti valdymą. Federacijų pasiūlytos kandidatės toliau dalyvaus projekte SUCCESS ir stiprins savo kompetencijas specialiuose mokymuose.

Lietuvos olimpinio fondo (LOF) direktorius pateikė ataskaitą apie Druskininkuose vykusį „LTeam“ olimpinį žiemos festivalį – jame buvo pristatyta 13 sporto šakų, renginys pritraukė 5000 dalyvių. Pirmą kartą vyko renginio transliacija LRT kanalu.

Įteikti penki LTOK apdovanojimai

Ketvirtadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) buvo pagerbti olimpiečiai, treneriai ir sporto vadovai.

70-mečio proga LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė pasveikino ilgametį Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės ir Lietuvos triatlono federacijų generalinį sekretorių, šiuolaikinės penkiakovės trenerį ir aktyvų sporto organizatorių Viačeslavą Kalininą ir įteikė jam Olimpinius žiedus.

LTOK prizu „Citius. Altius. Fortius“ buvo apdovanotas buvęs ilgametis Lietuvos stalo teniso asociacijos trenerių tarybos pirmininkas, Lietuvos stalo teniso asociacijos garbės narys Romas Stankevičius.

60-mečio proga Olimpinius žiedus D.Gudzinevičiūtė įteikė XXIV olimpiados žaidynių Seule čempionui, XXII olimpiados žaidynių Maskvoje sidabro medalininkui, pasaulio vicečempionui ir pasaulio jaunimo čempionui, iškiliam rankininkui ir rankinio treneriui Valdemarui Novickiui.

50-mečio proga medaliu „Už nuopelnus olimpizmui” LTOK prezidentė apdovanojo Alą Senvaitienę, ilgametę Vilniaus sporto mokyklos „Tauras” ir Lietuvos rankinio jaunimo merginų rinktinės trenerę.

LTOK prizu „Citius. Altius. Fortius“ buvo apdovanotas XXV olimpiados žaidynių Barselonoje prizininkas, daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių vyrų bokso čempionas, bokso treneris Gitas Juškevičius.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Į UFC narvą savaitgalį grįžtančio McGregoro laukia grėsmingas varžovas (4)

Šios dvikovos laukia visas kovinio sporto pasaulis. Savaitgalį į UFC narvą po metų pertraukos...

Lietuvos dviračių sporto federacijai – pasiūlymas rengti prestižines varžybas

Jau šių metų pabaigoje į Lietuvą gali atvykti būrys pasaulio dviračių treko žvaigždžių....

UEFA Futsal Čempionų lygos aštuntfinalyje „Vytis“ susikaus su Rusijos klubu (1)

Kauno „Vyčio“ salės futbolininkai sužinojo varžovus UEFA Futsal Čempionų lygos...

Pasaulio ledo ritulio čempionatas į Lietuvą neužsuks (32)

Tarptautinės ledo ritulio federacijos ( IIHF ) prezidentas Rene Faselis ketvirtadienį padėkojo...

Zubrus abejoja Lietuvos šansais priimti pasaulio čempionato dalyvius: nesame pirmoje eilėje (4)

Asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas Dainius Zubrus sako, kad Lietuvos galimybės prisidėti...

Top naujienos

Dulkys prognozuoja, kad karantinas bus pratęstas dar mėnesiui pokyčiai - nebent vasarį (280)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys „Verslo žinioms“ teigė, kad prognozuoja karantino...

Persirgę COVID-19 gali tikėtis valstybės finansuojamų sanatorijų: bus lengvinami teisės aktai (97)

Koronavirusu persirgusiems gyventojams gali būti suteikiama reabilitacija sanatorijose, kuri yra...

Po paviešintų vaizdų iš Putino dvaro – audringa reakcija: kraupi beskonybė (650)

Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas , kuris savaitgalį sugrįžęs į Rusiją buvo areštuotas,...

Meteorologai žada šaltoką vasarį: ar ankstyvą pavasarį išpranašaus ateinanti barsuko diena? (25)

Visi esam girdėję liaudiškų orų spėjimų. Dalis jų nukreipti į netolimą ateitį, tokie kaip...

Vidas Rachlevičius. COVID-19 – ilgam, o svarbiausia – pasitikėjimas (36)

Trumpa įžanga. Šiais laikais didelė dalis žmonių a priori viską žino. Kiti, perskaitę...

Svarstoma apie kai kurių verslų ribojimų laisvinimą: pirmenybė – smulkiesiems (176)

Lietuvoje mažėjant susirgimų nuo COVID-19 skaičiui, kalbama apie kai kurių verslo sektorių...

Vaidas Čeponis | D+

Čepas veža Indrę Balnionytę: krepšinio teisėjai tenka bausti ir žaidėjus, ir brakonierius bei išgirsti raginimų grįžti į virtuvę

Vilnietė Indrė Balnionytė yra geriausia Lietuvoje krepšinio teisėja tarp moterų. Ji teisėjauja...

Rūta Lapė | D+

Kasdienybės herojai. Dana Ribas – nuo gyvenimo skurde iki nesuvokiamos prabangos ir kaip serialo žvaigždės dviese pragyvena už 800 eurų

Izraelyje gyvenanti lietuvė Dana Ribas – nuo vienišos mamos svečioje šalyje iki deimantų...

Senjorės Irenos patirtis: lietuviškos pensijos pakanka karantiną leisti Kipre (94)

Netrukus 71–ąjį gimtadienį švęsianti Irena Armanavičienė jį sutiks Kipre, kur gyvena jau nuo...