Penktadienį Vilniuje buvo surengta Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) generalinės asamblėjos (GA) eilinė sesija. Tarp daugybės dienotvarkės ir organizacinių klausimų pagrindinė tema buvo valstybės menkas dėmesys sportui ir ženkliai sumažėjęs finansavimas. 2009 metų LTOK veiklos ataskaitą pateikęs šalies olimpinio judėjimo vadovas Artūras Poviliūnas, sportinius olimpiečių rezultatus įvertino gerai.
Artūras Poviliūnas
© DELFI
„Padarėme iš tiesų daug. Pasaulio ir Europos čempionatuose olimpinių sporto šakų olimpinėse rungtyse iškovota net 12 medalių (Latvija - 2, Estija – 7), o jaunimo iki 23-ejų metų varžybose – 10. Likus 14 dienų iki Vankuverio žiemos olimpiados pradžios, mūsų 6 sportininkų žiemos kariaunai aukštų rezultatų neplanuojame“, - sakė LTOK prezidentas.

Jau ne kartą minėta, kad Vankuveryje didžiausios viltys siejamos su biatlonininke Diana Rasimovičiūte, slidininkei Irinai Terentjevai planuojama vieta 40-uke, Aleksejui Novoselskiui – 40-55 vieta, Mantui Stroliai – 40-55, o Modestui Vaičiuliui – 55-65. Panašios pozicijos prognozuojamos ir kalnų slidininkui Vitalijui Rumiancevui.

„Mūsų prioritetas vasaros žaidynės ir pasirengimas 2012 metų Londono olimpiadai. Nors valstybės finansavimas smarkiai sumažės. Žiemos sporto atstovai dar per silpni patekti į 10-ukus ar pretenduoti į medalius. Žinau, kad po Vankuverio sulauksime kritikos. Tačiau esame valstybė ir privalome dalyvauti olimpiadose. Jei nevyktume į Vankuverį, tai buvo žiemos sporto Lietuvoje laidotuvės“, - teigė A. Poviliūnas.

Revizijos komisija pinigų pertekliaus ar trūkumų nenustatė

2009 m. LTOK pajamos sudarė 9 mln. 721,5 tūkst. litų (rėmėjų – 8 mln. 328 tūkst.), o išlaidos – 9 mln. 178,2 tūkst. litų.

Iš Tarptautinio olimpinio komiteto LTOK skirta 1 mln. 356,5 tūkst. litų (543,7 tūkst. JAV dolerių). Olimpinio sporto finansavimui LTOK skyrė 6 mln. 231, 2 tūkst. litų, iš jų programai „Londonas-2012“ – 2 mln. litų.

„Pertekliaus ar trūkumo nenustatyta. Dokumentai tikrai ir teisingai rodo LTOK finansinę būklę. Jokių pažeidimų nenustatyta“, - konstatavo Revizijos komisijos pirmininkas Rimgaudas Balaiša.

2010 m. biudžetas – apkarpytas

Pasak LTOK iždininko Donato Kazlausko, 2010 metais LTOK planuoja surinkti 8 mln. 50 tūkst. litų.

„Ieškome dar papildomai pinigų. Olimpinio sporto finansavimui šiais metais skirsime 65,5 proc. visų LTOK lėšų, t.y., 5 mln. 120 tūkst. litų. Jei pavyks įvykdyti visus finansavimo punktus, 2011 metus turėtume pasitikti su 104 tūkst. litų likučiu“, - skaičiavo D. Kazlauskas.

Diskusijose – perspėjimai apie grėsmę Lietuvos sportui

Prasidėjusiose LTOK generalinės asamblėjos narių diskusijose skambėjo perspėjimai apie grėsmes kylančias Lietuvos sportui.

„Situacija Lietuvos sporte grėsminga“, - perspėjo Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis. – Sportininkui parengti reikia 8-10 metų. Tam dar reikia darbo, specialistų, sąlygų ir sėkmės. O sunaikinti sportininką užtenka ir metų.

Sportininkai neturi eiti ir prašyti valdžios pinigų ištiesta ranka. Kiek vaikų nori būti panašūs į Virgilijų Alekną, Simoną Krupeckaitę, Arvydą Sabonį ar Šarūną Marčiulionį, o kiek – į politikus? Sportas Lietuvoje turi sugrįžti į jam deramą vietą“.

„Lietuvos Seime 70 narių yra susiję su sportu per federacijas ir klubus, bet kai reikia priimti sprendimus – jų nesigirdi. Lietuvos sportas turi tradicijas, sistemą, žmones ir ateitį“, - kolegai antrino LTOK viceprezidentas Vytas Nėnius.

„Nuo 1924 metų olimpinės žaidynėse dalyvavo 292 Lietuvos sportininkai. Tai mūsų „aukso fondas“ ir valstybės kapitalas. Prieš Pekino olimpiadą planavome 14 medalių, o Valstybės kontrolė mūsų rezultatus (2 sidabro ir 3 bronzos medalius) įvertino, kaip prastą darbą.

Dabar mokomajam sportiniam darbui skiriama 1,5 mln. litų, o tai - 2003 metų lygis. Ar sportas lieka prioritetinė valstybės sritimi? Mažiausiu finansavimu mūsų sportininkai pasikelia didžiausių rezultatų“, - kalbėjo LTOK viceprezidentas Algirdas Raslanas.

Tarp žemės ir dangaus kabančio KKSD biudžetas – 39 milijonai

Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) laikinai direktoriaus pareigas einantis Ritas Vaiginas nežino, kokia jo vadovaujamos organizacijos ateitis. Po optimizacijos iš departamento buvo atleista 15 darbuotojų, o darbo padaugėjo.

„Likome be vairuotojų, valytojų, atstovės spaudai, bet manau išgyvensime. 2008 metais mūsų biudžetas buvo 82 mln. litų, 2008 – 56 mln. o 2010 – 39 mln. Iš jų 17,5 mln. reikia skirti privalomiems mokėjimams – sportininkų rentoms, „FIBA-Europe“, 2011 metų Europos krepšinio čempionato organizavimo darbo grupei“, - padėtį aiškino R.Vaiginas.

2010 metais 21 mln. litų KKSD skirs tiesiogiai sportui, - 10 mln. 293 tūkst. olimpinėms sporto šakoms (per Lietuvos olimpinį sporto centrą), o federacijoms – 8 mln. litų.

„Blogi laikai ateina ir praeina. Jei Lietuvos sportas dar gautų papildomus 20-25 mln. litų, visos problemos būtų išspręstos. Valstybės mastu - tai lašas jūroje. Reikia apie šalies sporto problemas garsiai kalbėti tam, kad mus išgirstų“, - konstatavo R. Vaiginas.

LTOK generalinė asamblėja balsų dauguma komiteto veiklą 2009 metais įvertino gerai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nepriklausomybės pamokos. Diena, kai dužo Seimo langai (19)

Prieš devynerius metus, 2009-ųjų sausio 16 dieną, prie Seimo įvykęs profsąjungų surengtas...

Būkite atidūs – kai kurių bankų paslaugų įkainiai didės ir 50 proc. (25)

Daugelis komercinių bankų klientų jau gavo laiškus apie būsimus paslaugų kainų pokyčius. Jeigu...

Dviguba savižudybė Kazlų Rūdoje: tragišką sprendimą paskatino nelaiminga meilė? (103)

Šalia Kauno esantį Kazlų Rūdos miestelį šią savaitę sukrėtė didelė tragedija –...

Apsilankė šalčiausiame pasaulio kaime Rusijoje: net nuėjimas į tualetą čia – ekstremali patirtis rekordinė temperatūra - minus 71,2 (48)

Žmonės čia ištvermingi, nebijantys sunkaus darbo. Vargu ar daug pasaulyje tokių vietų, kuriose...

Dar viename kelyje Lietuvos vairuotojų laukia nauji kelio ženklai (7)

Magistralėje A2 Vilnius– Panevėžys (95,88 km ir 110,31 km) pradeda veikti du naujai įrengti...

Tragikomedija Sibire – 36 Rusijos sportininkai „tepė slides“ atvykus dopingo kontrolieriams (27)

Rusijos sporto portalas Championat.ru publikavo straipsnį, kuriame aprašyta tragikomiška situacija...

Donaldas Trumpas ir vėl juokina pasaulį savo „džentelmeniškumu“ (5)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ne kartą savo „džentelmenišku“ elgesiu kėlė pasaulio...

Gyvai / Vienuoliktasis Dakaro etapas: lyderiai kaunasi be kompromisų visi lietuviai jau trasoje, Žala vėl spaudžia (73)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikės iš Beleno...

Bitkoino kursas kelia nerimą – kirto 10 tūkst. dolerių ribą (49)

Bitkoino kursas trečiadienio dienos prekybos metu nusmuko žemiau 10 tūkst. JAV dolerių ribos,...

Prie Kauno susidūrė vilkikai, BMW nulėkė nuo kelio, susidarė didžiulės spūstys sunkiai sužalotas vilkiko vairuotojas (44)

Trečiadienį, apie 14.36 val., gautas pranešimas, kad Kauno rajone, A8 kelyje, 2 km nuo Kauno,...