aA
Geriausiais Lietuvos 2018 metų sportininkais paskelbti disko metikas 27 metų Andrius Gudžius ir plaukikė 21 metų Rūta Meilutytė. Vilniuje ketvirtadienį vykusiuose „LTeam apdovanojimuose“ paskelbti ir kitų nominacijų nugalėtojai, o vienu iš gražiausių renginio akcentų tapo septynkovininkei Austrai Skujytei įteiktas ilgai lauktas Londono olimpiados bronzos medalis.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Prestižinį „LTeam apdovanojimai 2018“ renginį vedę TV veidas Mindaugas Stasiulis ir olimpinė čempionė penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė pirmiausiai pakvietė paskelbti metų vyrų ir moterų komandas.

Metų vyrų komanda“ tapo ir antrus metus iš eilės pasiimti apdovanojimų lipo irklavimo porinė keturvietė valties įgula. Pasaulio vicečempionų sudėtyje – Aurimas Adomavičius, Dovydas Nemeravičius, Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter.

„Nesitikėjome, kad po tokių sunkių metų, pilnų nesėkmių, traumų ir ieškojimų užbaigsime sėkmingai“, – atsiėmęs „LTeam“ trofėjų sakė D. Nemeravičius.

Europos irklavimo čempionato vyrų porinių keturviečių valčių finale Lietuvos kvartetas 2000 metrų nuotolio rungtyje iškovojo sidabro medalius. Irkluotojų ketveriukė kovoje dėl geriausios metų komandos vardo įveikė plaukimo 4x100 m kombinuoto plaukimo estafetės komandą su Danu Rapšiu, Andriumi Šidlausku, Simonu Biliumi ir Deividu Margevičiumi, Lietuvos ledo ritulio rinktinę bei dvivietės baidarės įgulą Andrių Olijniką ir Ričardą Nekriošių.

„Metų moterų komandos“ prizas taip pat antrus metus atiteko irkluotojoms – Milda Valčiukaitei ir Ieva Adomavičiūtei.

„Man jau tampa tradicija užlipti ant šios scenos. Už tai kad tai galiu padaryti šeštus metus iš eilės, turiu būti labiau dėkinga kitiems negu sau. Nors su Ieva esame duetas, labai džiaugiuosi, kad nominacija vadinasi moterų komanda“, – teigė M. Valčiukaitė.

„Nors valtyje sėdime dviese aplinkui yra pilna žmonių, kurie prisidėjo. Noriu padėkoti treneriui Mykolui Masilioniui, visai medikų komandai, irklavimo federacijai, LTOK ir visiems kitiems“, – sakė I. Adomavičiūtė.

„LTeam apdovanojimuose“ antrus metus iš eilės triumfavo Gudžius, Skujytė su ašaromis atsiėmė olimpinę bronzą
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pasaulio irklavimo čempionate Bulgarijoje Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė laimėjo aukso medalius. Moterų porinių dviviečių valčių 2000 metrų finale lietuvės be didesnio varžovių pasipriešinimo finišavo pirmos. Šioje nominacijoje taip pat pretendavo dviračių treko sportininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė bei tinklininkės Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė.

„Metų trenerio“ vardas dar kartą atiteko Vaclovui Kidykui, kurio auklėtinis Andrius Gudžius ir šiemet skynė apdovanojimus tarptautinėse varžybose.

„Lietuva – tai gintaro lašelis Baltijos pajūryje, šimtamečiai ąžuolai, protėvių kapai. Lietuvoje turime ąžuolų, kurie išvyksta po platų pasaulį ginti Lietuvos garbės. Kai grojamas himnas, keliama į viršų trispalvė, netyli mūzos. Visas pasaulis žiūri ir didžiuojasi ta šalimi. Medaliai – kasdienio sunkaus triūso įvertinimas. Svarbių pergalių nebūtų be visos komandos. Nesitikėjau laimėti, stengsimės pateisinti rezultatais ir darbu“, – kalbėjo V. Kidykas.

„LTeam apdovanojimuose“ antrus metus iš eilės triumfavo Gudžius, Skujytė su ašaromis atsiėmė olimpinę bronzą
© DELFI / Kiril Čachovskij

Šiais metais trenerio auklėtiniui nepavyko oficialiai kirsti magiškos 70 m ribos, tačiau sėkminga dramatiško Europos čempionato finalo pabaiga tik dar kartą patvirtino, kad treniruotėse nušlifuota pergalių formulė veikia sudėtingiausiomis sąlygomis. Metų trenerio nominacijoje kandidatavo Romualdas Petrukanecas, Mykolas Masilionis ir Dmitrijus Leopoldas.

„Metų trenerės“ prizas atiteko Dano Rapšio trenerei Inai Paipelienei, kuri ir toliau sėkmingai veda savo auklėtinį pergalių link.

Kadangi trenerė negalėjo atvykti į ceremoniją, prizą už ją atsiemė auklėtinis. „Norėčiau nuo trenerės padėkoti visiems, o trenerei padėkoti už profesionalumą bei pavyzdį, kaip reikia visa širdimi atsiduoti“, – sakė D. Rapšys.

„LTeam apdovanojimuose“ antrus metus iš eilės triumfavo Gudžius, Skujytė su ašaromis atsiėmė olimpinę bronzą
© DELFI / Kiril Čachovskij

Trenerės triūsas atsipirko Europos plaukimo čempionate Glazge, kur D. Rapšys iškovojo sidabro medalį 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje. Į geriausios trenerės vardą pretendavo ir Teresė Nekrošaitė, Nijolė Vytė bei Tatjana Krasauskienė.

„Populiariausiu sportininku“ visuomenė išrinko boksininką Egidijų Kavaliauską. Jam atiteko daugiau nei 7204 balsų. Antras liko Domantas Sabonis, o trečioji – plaukikė Kotryna Teterevkova.

Kadangi sportininkas treniruojasi JAV, prizą už jį atsiėmė sesuo Gabrielė. Pats E. Kavaliauskas atsiuntė video sveikinimą iš JAV: „Man didelė garbė tapti populiariausiu, nesitikėjau, kad juo tapsiu, nes sportuoju ne Lietuvoje. Džiugu, kad tautiečiai nepamiršta, ir aš tuo pačiu nepamirštu Lietuvos.

Dėkoju LTOK, bokso federacijos sekretoriui Donatui Mačianskui ir visiems, kurie palaiko mus bei balsavo už atletus. Dėkoju tėčiui, kuris visada palaikė sunkiomis akimirkomis, ir mamai, kuriai mano karjera kainuoja daug nervų bei kantrybės.“

„Metų proveržiu“ pripažinti baidarininko Artūro Sejos pasirodymai. Jo lentyną šįmet papuošė keturi įspūdingi apdovanojimai.

„Šie metai buvo labai sunkūs, bet per didelį darbą galima pasiekti labai daug. Dėkoju treneriui Romui Petrukanecui ir šeimai bei draugams už palaikymą“, – ant scenos kalbėjo A. Seja.

„LTeam apdovanojimuose“ antrus metus iš eilės triumfavo Gudžius, Skujytė su ašaromis atsiėmė olimpinę bronzą
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Portugalijoje jis vienviečių baidarių 200 m distancijoje iškovojo sidabrą. Nuo aukščiausios prabos medalio visaginietį skyrė vos 0,107 sek. Jaunimo iki 23 metų pasaulio čempionu ir Europos vicečempionu tapęs A. Seja dar vieną apdovanojimą laimėjo Senojo žemyno pirmenybėse Belgrade, kur laimėjo sidabrą.

„Už gyvenimo nuopelnus“ Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) 30-mečio jubiliejaus proga apdovanotas pirmasis šios organizacijos prezidentas Artūras Poviliūnas. Jis negalėjo atvykti atsiimti prizo, tačiau žodį tarė dabartinė LTOK vadovė D. Gudzinevičiutė.

„LTeam apdovanojimuose“ antrus metus iš eilės triumfavo Gudžius, Skujytė su ašaromis atsiėmė olimpinę bronzą
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Šiandien mus suvienijo meilė sportui ir LTOK. Visai neseniai komitetas minėjo savo atkūrimo 30-metį. Dabar tai atrodo nieko ypatingo, bet tie 477 delegatai rizikavo, nebuvo taip viskas paprasta. Tai buvo viena pirmųjų organizacijų, kuri atsiskyrė nuo Sovietų sąjungos ir tuo sukėlė didelį nepasitenkinimą Maskvoje. Nauja valdžia susidūrė su daug iššūkių ir problemų, reikėjo grįžti į tarptautinę šeimą, sugalvoti kaip suburti sportininkus ir juos finansuoti. To ėmėsi pirmasis prezidentas Artūras Poviliūnas“, – kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

„Metų sportininku“ antrus metus iš eilės tapo Andrius Gudžius. Disko metikas šiemet vienintelis iš individualios olimpinės rungties atstovų lietuvių tapo Europos čempionu.

„Laimėjau pasaulio čempionatą per du centimetrus, Europos – per 20 cm ir paskutiniu bandymu. Šie titulai, kaip ir šis apdovanojimas – dėl jų stengiesi, bet to nesuplanuosi. To neįmanoma pasiekti be komandos. Mano artimiausia komanda – treneris Vaclovas ir kineziterapeutas Tomas. Ačiū jiems, kad padėjo iškovoti tas pergales.

Žiūrėdamas filmą apie LTOK 30-metį supratau, kiek dėl sportininkų pastangų įdeda olimpinis komitetas, lengvosios atletikos federacija, kiek jie turi sudėlioti ir sustyguoti. Ačiū už tas pastangas, kad mes kaip sportininkai galėtume pridėti tuos du centimetrus, kurių reikia pergale.

„LTeam apdovanojimuose“ antrus metus iš eilės triumfavo Gudžius, Skujytė su ašaromis atsiėmė olimpinę bronzą
© DELFI / Kiril Čachovskij

Dėkoju savo šeimai, be kurių supratingumo būtų nelengva – savo žmonai Dovilei, kuri laiko tris su puse namo kampo, ir vaikams, kurie suvokia, kad tėtis išeina ne bet kur, o garsinti Lietuvos vardą. Tikiuosi būti pavyzdžiu ateities kartoms, kad ne apdovanojimai svarbiausia, o tai ką kartu su komanda darome dėl Lietuvos“, – kalbėjo A. Gudžius.

Nugalėtojo charakterį ir geležinius nervus parodęs pasaulio disko metimo čempionas aukso medalį Berlyne vykusiose Senojo žemyno pirmenybėse išplėšė paskutiniu mėginimu (68,46 m) – juo aplenkė iki tol pirmavusį švedą Danielį Stahlį (68,23 m).


Nominacijoje A. Gudžius užtikrintai nukonkuravo Mindaugą Griškonį, Žygimantą Staniulį, A. Seją ir D. Rapšį.

„Metų sportininkės“ titulą po ilgesnės pertraukos susigrąžino Rūta Meilutytė. Jai toks apdovanojimas jau ketvirtasis – anksčiau plaukikė jį laimėjo 2012, 2013 ir 2014 m. Šį kartą Rūtos apdovanojimą atsiėmė močiutė Aldona Meilutienė.

„LTeam apdovanojimuose“ antrus metus iš eilės triumfavo Gudžius, Skujytė su ašaromis atsiėmė olimpinę bronzą
© DELFI / Kiril Čachovskij

Kopenhagoje pernai metų gruodį vykusiame Europos čempionate trumpajame baseine 21-erių R. Meilutytė iškovojo du aukso medalius 50 m ir 100 m plaukimo krūtine rungtyse.

Po pusmečio Senojo žemyno pirmenybėse (50 m baseine) Glazge titulą gynusi Londono olimpinė čempionė 100 m krūtine rungtyje pelnė sidabro apdovanojimą. Nuo pirmenybių rekordą pagerinusios ir nugalėtoja tapusios rusės Julijos Jefimovos lietuvė atsiliko 0,73 sek. Rinkimuose nuo R. Meilutytės nedaug atsiliko ietės metikė Liveta Jasiūnaitė, o trečioje vietoje liko Simona Krupeckaitė.

Renginio pabaigoje itin reikšmingo momento sulaukė Austra Skujytė. Atitaisius istorinę tiesą septynkovininkei pelnytai atiteko 2012 m. Londono olimpinių žaidynių bronzos medalis.

Buvusiai sportininkei žiūrovai plojo atsistodami, o medalį įteikė Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis ir LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Noriu išsiųsti daugybę padėkų į visus Lietuvos ir pasaulio kampelius, visiems treneriams, su kuriais teko dirbti, nes jie kaip skulptoriai lipdė mane kaip sportininką ir žmogų, garbingą kovotoją. Dėkoju savo artimiesiems, šeimai, tėvams, kuriems turbūt ne vienas žilas plaukas atsirado per visą sportą, sėkmes ir nesėkmes.

Taip pat dėkojui su ieties metimu padėjusiai Indrei Jakubaitytei, rutulio stūmimo meistrui Rimantui Plungei, taip pat Daliui Barkauskui, kuris buvo gydytojas, masažuotojas, kineziterapeutas ir draugas viename. Dėkoju Aleksui Stanislovaičiui, kurį norėčiau apkabinti, bet jis, deja, šios akimirkos nesulaukė“, – kalbėjo A. Skujytė.

„LTeam apdovanojimuose“ antrus metus iš eilės triumfavo Gudžius, Skujytė su ašaromis atsiėmė olimpinę bronzą
© DELFI / Kiril Čachovskij

Septykovininkė iš Lietuvos olimpinėse žaidynėse Londone užėmė penktąją vietą, tačiau 2013 metais dėl draudžiamų preparatų vartojimo buvo diskvalifikuota ketvirtąją vietą užėmusi ukrainietė Liudmila Josipenka, o 2016 metais Tarptautinis olimpinis komitetas analogišką bausmę pritaikė trečiąją vietą užėmusiai rusei Tatjanai Černovai.

Šiose nominacijose visuomenės balsavimas sudarė 30 procentų galutinio balso, 70 procentų sprendimo – Lietuvos tautinio komiteto, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Nacionalinės sportininkų asociacijos bei Lietuvos trenerių asociacijos deleguotų asmenų komisijos rankose.

Į nominacijas sportininkai įtraukti už pasiekimus nuo 2017 metų gruodžio 1 dienos iki 2018 metų gruodžio 1 dienos. Šių metų gruodžio mėnesį pasižymėję atletai bus įtraukti į kitų metų apdovanojimus.

„LTeam apdovanojimai“ yra kasmetinis prestižinis geriausių Lietuvos sportininkų pagerbimas. Į juos pretenduoja tik olimpinių sporto šakų atstovai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Netikėtumas rankinio lygos pusfinalyje: nuo garliaviškių krito taurės laimėtojos (1)

Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) abi pusfinalio serijos baigėsi sausais rezultatais 2-0....

Kalnų slidininkas Drukarovas Italijoje iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Italijoje pasibaigusių jaunimo slidinėjimo varžybų vaikinų slalomo rungtyje Andrejus Drukarovas...

Visada pasiruošęs: 38-erių Marius Žaromskis po ilgos pertraukos kovos Vilniuje

„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius...

„Ambersail 2“ įgula Karibų regatoje vejasi konkurentus (3)

„Šiandien supratome, kad galime kovoti su stipriausiais“, – po sudėtingos trečiosios...

Lietuvos ledo ritulio rinktinė pranoko Estiją (4)

Lietuvos ledo ritulio rinktinė sėkmingai pradėjo kontrolinių rungtynių seriją ruošiantis...

Top naujienos

Prezidento rinkimai. Tie metai pakeitė Lietuvą (21)

Dalia Grybauskaitė į Lietuvos politikos olimpą prieš dešimtmetį įsiveržė tarsi šviežio...

Emigrantai išsakė, kas Lietuvoje blogai ir kodėl paliko tėvynę (182)

Žmonės iš Lietuvos emigruoja ne tik dėl ekonominių priežasčių. Jie, kaip parodė Vytauto...

Orai: užklups staigūs ir nemalonūs pokyčiai (13)

Šeštadienio nakties orai išliks ramūs, mažai debesuoti ir sausi. Nedideles orų permainas...

Prieš „Panathinaikos“ dominavęs „Real“ – jau per žingsnį nuo Eurolygos finalo ketverto (6)

Eurolygos atkrintamosiose antrą pergalę iškovojo čempionų titulą ginanti Madrido „Real“...

Tragiškas įvykis Panevėžyje: žuvo motociklo vairuotojas papildyta (250)

Policijos departamentas informavo, kad penktadienio vakarą Panevėžyje įvyko nelaimė....

Mirtinai užšalo, bet išgyveno: slidininkės išgyvenimo istoriją sunku paaiškinti net medikams (55)

Kai Anna Bagenholm slidinėdama nusirito nuo kalno tiesiai į ledinį vandenį, jos kūno temperatūra...

Arši Zelenskio ir Porošenkos akistata: po rankos paspaudimo tučtuojau perėjo į puolimą žiūrovai elgėsi lyg koncerte; atnaujinta 21.55  (563)

Penktadienį nacionaliniame sporto komplekse „Olimpijskij“ Kijeve vyko aršūs kandidatų į...

Kurtinaičio žodžiai pradeda pildytis: „Žalgiriui“ neįmanomų dalykų tiesiog nebūna? laida „Krepšinio zona“ (74)

17 procentų – taip buvo vertinti Kauno „Žalgirio“ šansai ketvirtadienį nukauti Stambulo...

„Barcelona“ žengė „Žalgirio“ ir baskų keliu: į Kataloniją grįš su pergale rankose (4)

Eurolygos atkrintamosiose „Barcelonai“ pavyko tai, ką ketvirtadienį vakare atliko Kauno...