„Europos žaidynės – reikšminga olimpinio ciklo dalis, šio renginio su nekantrumu laukėme ir mes, ir sportininkai. Čia susirinks geriausi žemyno atletai, tarp kurių ir olimpiniai, pasaulio, Europos čempionai. Neabejoju, kad atidarymo ceremonija tiek dalyviams, tiek žiūrovams paliks didelį įspūdį“, – sakė Lietuvos misijos Krokuvoje vadovas Einius Petkus.

Atidarymo ceremonija prasidės tradiciniu visų žaidynėse dalyvaujančių šalių sportininkų paradu. Šalies vėliavą kaip ir olimpinėse žaidynėse neš sportininkas ir sportininkė. Lietuvos trispalvė patikėta 3×3 krepšinio rinktinės narei, žaidynių debiutantei Kamilei Nacickaitei ir kanojininkui Henrikui Žustautui.

„Man labai malonu būti išrinktai nešti Lietuvos vėliavą. Ar jaudinuosi? Ne, bet jaučiu pasididžiavimą, juk tai labai didelis renginys, kurį gal net galima palyginti su olimpinėmis žaidynėmis, be to, dalyvauja daug mūsų sportininkų“, – sakė krepšininkė.

H. Žustautui tai – trečiosios Europos žaidynės. 2015 metais Azerbaidžane jis tapo pirmuoju lietuviu, laimėjusiu Europos žaidynių aukso medalį.

„Pamenu, vaikystėje žiūrėjau olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją, kai vėliavą nešė Šarūnas Jasikevičius, ir galvojau, kaip būtų nuostabu jei vieną dieną ši privilegija tektų man. Todėl kai pasiūlė – negalėjau atsisakyti. Tai didžiulė garbė ir džiaugiuosi, kad turiu tokią galimybę“, – kalbėjo H. Žustautas.

Jau žinoma, kad Lietuvos rinktinė žygiuos 28-a, po Lichtenšteino ir prieš Liuksemburgo delegacijas.

Tradiciškai Europos žaidynių atidarymo ceremonijoje žvilgsnius kausto ne tik sportininkų eisena, bet ir kultūrinis pasirodymas. Šį kartą kartu su Lenkijos muzikos žvaigždėmis pasirodys ir praėjusių metų Eurovizijos dainų konkurso nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“.

Ceremonijos metu taip pat bus įžiebta žaidynių ugnis.

Iš viso Europos žaidynėse dalyvaus per 7000 sportininkų iš 48 šalių. Pirmieji pasirodymą Europos žaidynėse šiandien pradėjo lengvaatlečiai.

Trečiadienį prieš atidarymo ceremoniją pirmosiose varžybose dalyvaus Lietuvos krepšininkai, padelio tenisininkai, BMX dviratininkai ir baidarininkai. Lietuvai žaidynėse atstovauja 130 sportininkų.

Per Europos žaidynes galimybę iškovoti olimpinį kelialapį į Paryžių arba gauti olimpinio reitingo taškų turės šių sporto šakų atstovai: šaudymo iš lanko, dailiojo plaukimo, badmintono, 3×3 krepšinio, bokso, breiko, baidarių ir kanojų slalomo, BMX dviračių, kalnų dviračių, šuolių į vandenį, fechtavimo, dziudo, šiuolaikinės penkiakovės, regbio-7, šaudymo, stalo teniso, tekvondo, triatlono.
Žaidynėse vyks šių sporto šakų Europos čempionatai: lengvosios atletikos (komandų), dailiojo plaukimo, badmintono, baidarių ir kanojų slalomo, baidarių ir kanojų sprinto, BMX dviračių, kalnų dviračių, šuoli į vandenį, fechtavimo, dziudo (komandų), šiuolaikinės penkiakovės, tekbolo.

Atidarymo ceremonija prasidės 21:30 val. Lietuvos laiku, renginį ir visas varžybas tiesiogiai stebėkite www.europeangames.tv.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją