LKL didžiojo finalo serija šeštadienį nesibaigė. Vilniuje vykusias penktąsias serijos rungtynes laimėjo praėjusio sezono LKL čempionai „Lietuvos rytas“. Vilniaus krepšininkai po pratęsimo Kauno „Žalgirį“ nugalėjo rezultatu 103:99 (24:31, 20:22, 27:21, 21:18, 11:7).
Po šių rungtynių finalo seriją, kurioje žaidžiama iki 4 pergalių, rezultatu 3:2 laimi „Žalgiris“.

Jau rungtynių pradžia atrodė kiek keista. "Lietuvos ryto" startiniame penkete vietoje Aleksandro Okunsio pasirodė jaunasis Povilas Čiukinas. Jis nesugebėjo pelnyti taškų dviem baudos metimais po to, kai prasižengė Tanoka Beardas - pavojingiausias žalgiriečių krepšininkas. "Žalgiris" pradėjo susitikimą "sausu" spurtu 7:0, bet tritaškį įmetė Ramūnas Šiškauskas, o kitoje vilniečių atakoje taip pat iš toli pataikė Aaronas Lucasas. Į tai 3 taškais 2 atakų metu atsakė T.Beardas ir rezultatas tapo 10:6 svečių pusėje.

Dar po 2 jų taškų skirtumas išaugo iki 6 taškų, o po netaiklaus R.Šiškausko tritaškio, visiškai skirtingai tai padarė Edas Cota. Rezultatas tapo 15:6 ir iš žaidimo tuoj pat išimtas buvo nesėkmingai mačą pradėjęs P.Čiukinas. "Žalgiris" net 7 minutes atakavo krepšį taikliai žaidimo metu. Tokio pačio atsako jie nesulaukdavo. Po K.Šeštoko tritaškio ir A.Lucaso 2 taškų su bauda, švieslentėje degė skaičiai 22:17, rodantys svečių svečių pranašumą. Atrodo, kad vilniečiai atsigavo ir po dviejų taiklių A.Okunskio baudų rezultatas tapo lygus 24:24. Bet vėl atsibudo žalgiriečiai. Po 7 taškų, iš kurių 2 buvo įmesti paskutinėmis kėlinuko sekundėmis, jie vėl persvėrė rezultatą į savo pusę.

Antrasis ketvirtis prasidėjo taikliu T.Beardo dvitaškiu su bauda. R.Šiškausko atsakas kiek kuklesnis - du taškai. "Žalgiris" toliau atakavo nepriekaištingai. Po jų rezultatyvių atakų, persvara padidėjo iki 16 taškų - 44:28. Labai pasyvi atrodė aikštės šeimininkų gynyba, kurioje varžovai surasdavo daug spragų. Niekaip "Lietuvos rytas" nesugebėdavo sustabdyti varžovų, o patys atakas rezultatyviai užbaigdavę kiek rečiau. Sužaidus daugiau nei pusę kėlinio, Artūras Javtokas, prasiveržęs prie krepšio, išprovokavo trečiąją aktyviausio žalgiriečio krepšininko, Tanokos Beardo, pražangą. Jis netrukus sėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio. Nepaisant to, vilniečiai nesugebėdavo atkovoti kamuolio.

To pavyzdys - Edas Cota, kuris nusiėmė kamuolį ir pelnė du lengvus taškus. Skirtumas padidėjo iki 17 taškų. Bėgant į pabaigą antrojo kėlinuko laikui, šeimininkams liko 12 taškų deficitas. Trečiąjį kartą pažeidė taisykles ir S.Štombergas, o po taiklių baudų skirtumas sumažėjo iki 11 taškų. Paskutinėmis sekundėmis dvitaškį įmetė E.Cota, tačiau dar prieš tai trečiąjį kartą prasižengė M.Timinskas, ir A.Javtokas jau pasibaigus laikui pataikė abi baudas, tuo parodydamas, jog šeimininkai pasiduoti nesiruošia. Kauniečių legionieriaus E.Cota dvitaškis įskaitytas nebuvo.

Po pertraukos kiek atkyvesni atrodė vilniečiai. Jie surado spragų varžovų gynyboje ir patys kiek apkamšė savo gynybos skyles. Po A.Macijausko tritaškio, deficitas sumažėjo iki 5 taškų - 51:56. Po 2 S.Štombergo taškų, vilniečiai prarado kamuolį. Gretoje atakoje jį gavęs D.Šalenga buvo aršiai nugriautas A.Lucaso. Šis krepšininkas buvo nubaustas nesportine pražanga, o Dainius keliolika sekundžių gulėjo susirietęs iš skausmo. Jis netrukus paliko aikštę. "Lietuvos rytas" toliau taikliai šaudė tritaškius. A.Macijauskas įmetė 7-ąjį tolimą metimą iš 12 komandos bandymų ir rezultatas tapo 54:60.

Klubai apsikeitė keliais taikliais dvitaškiais. Likus žaisti 4 minutėms, į aikštę sugrįžo greitoje atakoje nukentėjęs D.Šalenga. Žaidimas išsilygino ir komandos nenorėjo paleisti varžovų. "Žalgiris", po taiklaus K.Davido dvitaškio iš po krepšio, padidino persvarą iki 9 taškų. A.Macijauskas išprovokavo 4-ąją S.Štombergo pražangą ir taikliomis baudomis deficitą sumažino iki 7 taškų. "Lietuvos rytas" pačioje kėlinio pabaigoje suaktyvėjo, o rezultatas tapo 74:71 svečių naudai. Kauno klubas ataką rezultatyviai užbaigti turėjo 4,7 sekundes, bet A.Okunskiui nuo T.Beardo antpuolio apsiginti pavyko ir tuo kėlinys baigėsi.

Ketvirtojo kėlinio pradžią D.Šalenga pradėjo netiksliu dėjimu. Vilniaus klubas jį pradėjo 4 taškais iš eilės ir pirmąjį kartą rungtynėse aikštės šeimininkai atsidūrė priekyje - 74:73. Visus juos pelnė A.Macijauskas, kuris taip pat išprovokavo 4-ąją K.Davido pražangą. Tais pačiais 4 lengvais taškais atsakė ir varžovai, vėl įgydami 3 taškų persvarą. Kova dėl kamuolio rungtynėse buvo itin atkakli. Ketvirtąjį kartą prasižengė ir vilniečių vidurio puolėjas A.Okunskis. "Žalgiris" nesugebėdavo rezultatyviai baigti atakų, o aikštės šeimininkai greitomis įveikdavo varžovų gynybos barjerus. Aaronas Lucasas aktyviais prasiveržimais vėl išvedė vilniečius į priekį - 83:82.

Teisėjams priekaištus dažnai reikšdavo šeimininkai, o juos palaikė ir sirgaliai, skanduodami "viens, du, trys, teisėjas - gaidys". Visus šūkius užtildė E.Cotos perimtas kamuolys ir du jo lengvi taškai, kurie "Žalgiriui" leido susikrauti 3 taškų persvarą. Pirmasis aikštę paliko 13 taškų pelnęs A.Okunskis, surinkęs 5 asmenines pražangas. E.Cota pelnė dar du taškus ir rezultatas tapo 90:85. Į tai dviem taškais atsakė A.Javtokas. Jis išprovokavo 5-ąją S.Štombergo pražangą, tačiau baudos neįmetė.

Andrius Šležas ryžtingu prasiveržimu prie krepšio pelnė 2 taškus, tačiau kitoje atakoje jis laisvas neįmetė tritaškio. Pusiausvyrą po T.Beardo dvitaškio atstatė taiklus A.Lucaso dvitaškis - 92:92. A.Macijauskas perėmė kamuolį, o tą patį padarė ir D.Šalenga. Kamuolį, likus žaisti 58 sekundes, prarado E.Cota. A.Macijauskas nepataikė dvitaškio, bet pats atkovojęs kamuolį perdavė A.Lucasui. Jis neįmetė ir kamuolys atiteko kauniečiams likus žaisti 26,4 sekundėms. Paskutinėmis akimirkomis į krepšį nepataikė Kauno krepšininkai, o kamuolį atkovoję "Lietuvos ryto" krepšininkai sulaukė kėlinuko pabaigos.

Pratęsimą A.Macijauskas pradėjo taikliu dvitaškiu. Dviem baudomis atsakė K.Davidas ir rungtynėse vėl pusiausvyra - 94:94. Ekipos apsikeitė nerezultatyviomis atakomis. Po 4 T.Beardo pražangos, A.Šležas dviem baudomis išvedė komandą į priekį 96:94, bet "Žalgirio" amerikietis vidurio puolėjas vėl išlygino rezultatą 96:96. A.Macijauskas laisvas neįmetė iš toli, o kauniečius į priekį išvedė T.Beardo dvitaškis.

Koją, grumiantis dėl kamuolio aikštės viduryje, sutraukė A.Lucasui ir jis, palikęs aikštelę, joje nebepasirodė. Vietoje Aarono į aikštę mestas buvo S.Woodberry. Tritaškį pataikė R.Šiškauskas likus žaisti pusantros minutės ir vilniečiai atsidūrė priekyje 99:98. Visiškai suklydo teisėjas T.Jasevičius, kuris po netaiklaus žalgiriečių perdavimo kamuolį atidavė svečiams, nors jis, kaip parodė TV kameros, aikštę paliko nuo pačių kauniečių. Netaikliais tritaškiais apsikeitė abi komandos ir likus žaisti 17 sekundžių, kamuolys atiteko aikštės šeimininkams. Prie baudų metimo linijos stojo vienas rezultatyviausių vilniečių metikų nuo šios pozicijos, kapitonas A.Šležas.

Jis pataikė abi baudas ir rezultatas tapo 101:98. M.Timinskas metė nuo tritaškio linijos į krepšį ir jį neleistinai stabdė varžovai, bet teisėjai parodė, kad pražanga buvo dar prieš metimą. Tai sukėlė didelį svečių pyktį. Žalgirietis pataikė pirmąjį metimą ir specialiai neįmetė antrojo, bet kamuolio svečiams atkovoti nepavyko. Likus 1,3 sekundės, 5-ąjį kartą prasižengė M.Timinskas. Po jos T.Beardas ir A.Javtokas apsikeitė techninėmis pražangomis. Baudas stojo mesti A.Macijauskas. Taikliais šūviais jis užtvirtino pergalę šeimininkams - 103:99. Aidint sirenai, tritaškį laisvas metė katik aikštėje pasirodęs Giedrius Gustas, tačiau metimas buvo netaiklus

Vyriausias "Lietuvos ryto" strategas Jonas Kazlauskas dėl legionierių limito, kaip ir buvo manoma, susitikimui neregistravo kroato Vladimiro Krstičiaus.

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos (87)

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (94)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Vėl neišmiegojote? Jums padės vienas labai paprastas psichologinis triukas (5)

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (23)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

NATO pareigūnas: JAV saugumui grėsmę kelia Trumpo pasisakymai (5)

Šalys, kurias Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas prieš kelias dienas...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais ir dar viena valanda baudos atnaujinta 06.53 val. (200)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Savo auklėtinių nebeatpažįstantis Jasikevičius: esame kovotojų komanda, bet Bamberge to nebuvo (56)

Eurolygos 18-ame ture Kauno „Žalgiris“ buvo priverstas Bamberge pripažinti „Brose“...

Kate Middleton per savo vestuves dėvėjo ir kitą, ne mažiau įspūdingą suknelę: ją matė tik išrinktieji (3)

Kas galėtų pamiršti tą ypatingą akimirką, kai tada dar būsimoji Kembridžo kunigaikštienė...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (197)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Tarp 12 baisiausių pasaulio pastatų – Vilniuje esanti prokuratūra (17)

Architektūra gali būti įkvepianti, atskleidžianti žmonijos ar Dievo galybę, rodanti...