Turnyre turėjo dalyvauti keturios komandos, tačiau Suomijos antros pagal pajėgumą „Mestis“ lygos Espo „Espoo United“ klubas paskutiniu metu atsisakė atvykti.

Pagal turnyro organizatorių estų sumanymą, kasmet rengiamame taurės turnyre rotacijos būdu besikeičiantys šeimininkai savo nuožiūra kvies ketvirtą komandą dalyvę. Kitais metais taurės turnyrą rengs Lietuva.

Šiais metais Taline Lietuvos rinktinei bus karšta. Lietuvaičiai į Taliną siunčia jauną rinktinę, kurioje kone 10 žaidėjų bus iš jaunimo U-20 rinktinės.

Greta bus ir patyrusių žaidėjų - rinktinei sutiko padėti komandos veteranai, gynybos ramsčiai Mindaugas Kieras ir Artūras Katulis.

„Varžovai tikrai grėsmingi. Estija išrikiavo tokią pačią sudėtį kaip ir pasaulio čempionate pavasarį. Apie latvius nereikia net kalbėti, jie surinko geriausius Latvijos čempionate žaidžiančius ledo ritulininkus, tai bus labai stipri komanda. Mūsų ekipai lengva nebus, pasiruošimui turime porą dienų, o kartu žaidžia tik vienas „Energijos“ trejetas: P. Verenis, A. Bendžius, I. Četvertakas. Išbandysime jaunimą, patikrinsime tuos žaidėjus, kurių nebuvo galimybės pamatyti. Vešimės visus tris vartininkus ir visi jie vartus gins po 2 kėlinius. Eksperimentuosime ir ruošimės ateities kovos“, - optimizmo prieš turnyrą nestokojo Lietuvos ledo ritulio rinktinės vyriausiasis treneris Berndas Haake.

Lietuvos rinktinė trečiadienį ir ketvirtadienį surengs dviejų dienų stovyklą ir penktadienį ryte autobusu išvyks į Taliną.

Visas lietuvių rungtynes tiesiogiai transliuos DELFI TV.

Turnyro grafikas:

Lapkričio 4 d., 19 val., Estija – Latvija;
Lapkričio 5 d., 17 val., Latvija – Lietuva;
Lapkričio 6 d., 16 val., Lietuva – Estija.

Beje, hockey.lt duomenimis, tai bus pirmas, istorinis Baltijos šalių ledo ritulio rinktinių taurės turnyras. Paskutinį kartą Baltijos šalys taurės varžybas rengė 2004-2005 metų sezone, tačiau tuomet varžėsi klubai, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos komandos ir Estijos rinktinė. Turnyrą laimėjo Gdansko „Stoczniowiec“ (Lenkija) klubas.

2000-2001 metų sezone buvo pirmasis bandymas rengti Baltijos taurės turnyrą klubams. Tuomet dviejose grupėse vykusį penkių komandų turnyrą (paskutiniu momentu dalyvauti atsisakė lenkai) laimėjo Liepojos „Metalurgs“ komanda. Elektrėnų „Energija“, mažajame finale pralaimėjusi Kohtla–Jarvės klubui (Estija), kurį tuomet sudarė Talino, Tartu ir Narvos komandų rinktinė, liko ketvirta.

Baltijos šalys dar prieš antrąjį pasaulinį karą dažnai tarpusavyje žaidė draugiškas rungtynes, tačiau taurės turnyro nesurengė nė karto. 1932-ais metais Lietuva 0:3 Rygoje pralaimėjo Latvijai, 1937-aisiais Rygoje pralaimėta 0:1.

1939-aisiais minimaliai pralaimėta jau Kaune - 0:1.

1940 metų pradžioje Lietuva Kaune priėmė Estijos rinktinę. Didžiulio susidomėjimo sulaukusiose rungtynėse vasario 10 dieną lietuviai pralaimėjo 1:2. Kitą dieną Estijos rinktinė 1:0 įveikė Vilniaus komandą.

Po mėnesio, kovo 5 dieną, Taline Estija 2:0 įveikė Lietuvą. Beje, tais pačiais metais du kartus susitiko ir Estijos bei Latvijos rinktinės. Taline Latvija laimėjo 4:0, Rygoje - 2:1.