Ultrabėgimo varžybos Ryga – Valmiera vyksta jau devintą kartą. Dalyviai startuoja vidurnaktį Rygos centre prie Laisvės paminklo ir bėga keliu iki Valmieros Šv. Simono bažnyčios. Varžybos turi tradiciją, kad finišuojantys dalyviai turi paliesti Šv. Simono bažnyčios duris. Šiais metais 107 kilometrus tarp dvejų Latvijos miestų ryžosi įveikti 128 dalyviai, o 96 jų pasiekė finišą. Moterų viso startavo 30, o finišą pasiekė 19. Moterų lyderė lietuvė V. Tomaševičienė bendroje įskaitoje buvo 14-a.

Šios ultrabėgimo varžybos išskirtinės tuo, kad startuojama yra vidurnaktį ir bėgama visą naktį keliu vedančiu iš Rygos į Valmierą. Kelią dalyviai privalo patys pasišviesti galvos žibintais ir paisyti kelių eismo taisyklių, nes automobilių judėjimas varžybų metu nėra stabdomas. Bėgti naktį visuomet yra didesnis iššūkis nei dieną, o ir oras šiais metais dalyvių nelepino. Naktį oro temperatūra siekė apie 5 laipsnius šilumos, o brėkštantis rytas dalyvius pasitiko lietumi ir vėju. Finišavo dalyviai Valmieroje jau prašvitus, bet lyjant lietui.

V. Tomaševičienė, kuri yra Lietuvos 24 valandų bėgimo rekordininkė, šiuo metu ruošiasi pasaulio 24 valandų bėgimo čempionatui, kuris vyks Belfaste (Šiaurės Arija) liepos 1-ą dieną. V. Tamoševičienė Belfaste atstovaus Lietuvai. Rekordininkė teigia, kad 107 kilometrų ilgio ultrabėgimo varžybas Ryga – Valmiera ji įtraukė į savo pasiruošimo planą ruošiantis pasaulio 24 valandų bėgimo čempionatui.

„Startavau Ryga – Valmiera varžybose neskyrus pakankamai laiko kokybiškam poilsiui prieš startą. Tai dariau tikslingai ruošiantis pasaulio 24 valandų bėgimo čempionatui. Norėjau patikrinti, kiek ir kaip galiu bėgti jau starte jausdama lengvą nuovargį“, - pasakojo V. Tamoševičienė. - Varžybos buvo tikras iššūkis. Bėgti naktį niekada nėra lengva, bet aš esu pratus bėgti su galvos žibintu ir man tai buvo gan įprasta. Sunkiausia buvo, kai prašvito. Rytą pradėjo lyti ir keliuose padaugėjo automobilių ir vilkikų. Automobilių vairuotojai dažnai signalizavo ir mojavo bėgikams, matyt norėdami mus palaikyti, bet mane labai vargino ir net erzino dažni ir ausį veriantys automobilių signalai. Vilkikai, važiuodami pro šalį, sukeldavo vėjo ir dulksnos šuorus, kurie tiesiog blokšdavo nuo kelio. Pravažiavus vilkikui, purvo likučius tekdavo valyt nuo veido ir laikrodžio. Varžybos tikrai buvo sunkios, pareikalavo nemažai fizinių ir psichologinių jėgų. Visgi, organizatorių ir savanorių palaikymas kontrolės punktuose ir finiše buvo neįtikėtinai šiltas. Smagu, kai trasos sunkumą kompensuoja palaikymas.“

Laimėjusi Ryga – Valmiera 107 kilometrų varžybas, Viktorija planuoja savo laiką ir pastangas toliau skirti pasiruošimui pasaulio 24 valandų čempionatui. Tuo tikslu ultrabėgikė žada nubėgti dar ne vieną šimtą kilometrų treniruotėse. Bėgikė gegužės pabaigoje su bendraminčiais ultrabėgikais organizuoja atvirą ultrabėgimo treniruočių savaitgalį „Malūnų kaime“ netoli jūros, kur su kartu prisijungusiais treniruočių savaitgalio dalyviais, kuriems yra įdomus ultrabėgimas žada nubėgti iki 100 kilometrų per tris dienas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)