„Giliai širdyje tikrai norėjau asmeninio rekordo, šito neslėpsiu. Gana stipriai jaučiausi treniruotėse, tad tikrai norėjau pabandyti subėgti stipriau. Truputėlį išblaškė vėjas, varžybų trasa buvo atvirame lauke, bet viskas pagal planą, kaip ir turėjo būti. Džiaugiuosi, kad pavyko įvykdyti tą planą“, – komentavo R. Kančys.

Šiais metais Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis pagerino jau antros rungties asmeninį rekordą. Sausį LLAF taurės varžybose Šiauliuose 3000 m manieže jis nubėgo per 8 min. 18,77 sek., iki tol geriausią savo pasiekimą pranokęs daugiau nei 13 sekundžių.

„Džiugu, kad kai gyvenimas atima vieną kelią, atsiranda kitas kelias. Praradęs vieną tarptautinį trenerį, susiradau kitą. Jis puikiai pataiko, kas man tinka ir ko noriu. Žiemą pavyko pagerinti 3000 metrų laiką, o ši rungtis yra ne mano distancija, treniruotėse jaučiuosi stiprus. Smagu, kad viskas juda į priekį, viskas geryn ir po visų rudens iššūkių išlipau iš duobės“, – sakė R. Kančys.

Šiuo metu sportininką treniruoja Jamesas Thie, o treniruotėse padeda ir Inga Juodeškienė.

„Su naujuoju treneriu bendradarbiauti pradėjome vasaros vidury. Treneris spėjo sužaisti, kad nors ir sirgau, po tų visų ligų sugebėjau palyginus greitai atsitiesti, nebuvo ilgo atsistatymo laikotarpio“, – džiaugėsi R. Kančys.

Balandžio 10 dieną lengvaatletis bėgs Roterdamo (Olandija) maratone, kuriame sieks normatyvo į rugpjūčio 15-21 dienomis Miunchene (Vokietija) vyksiantį Europos čempionatą.

Beje, R. Kančio sesuo Loreta Kančytė yra viena septynių Lietuvos lengvaatlečių, kurie jau iškovojo teisę dalyvauti šiose pirmenybėse: normatyvai taip pat pakluso disko metikui Andriui Gudžiui, 400 m bėgikei Modestai Morauskaitei, maratonininkei Monikai Bytautienei bei ėjikams Mariui Žiūkui, Arturui Mastianicai ir Brigitai Virbalytei.

Vyrų maratono rungties normatyvas – 2 val. 14 min. 30 sek. R.Kančys šį nuotolį yra įveikęs per 2 val. 12 min. 50 sek.

„Į Europos čempionatą turbūt jau bilietą turiu kaip treneris, bet norėčiau važiuoti ir kaip sportininkas“, – nusijuokė seserį Loretą treniruojantis R. Kančys.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės