Prieš svarbias rungtynes paskelbtas Lietuvos rinktinės 16-os žaidėjų sąrašas. Jame – dvi užsienio klubuose rungtyniaujančios rankininkės – Čempionių lygoje su Čekijos „Banik Most“ klubu praėjusį sezoną žaidusi 22 metų Aušra Arciševskaja ir Vokietijos aukščiausiosios lygos „Bad Wildungen Vipers“ komandoje sausio mėnesį debiutavusi 19-etė Vakarė Damulevičiūtė.

Rinktinės pagrindą sudaro Lietuvoje rungtyniaujančios rankininkės. Iš Lietuvos čempionato lyderės Vilniaus „Eglės“ į rinktinę pakviestos net septynios rankininkės, iš Vilniaus „Sostinės tauro“ – keturios, iš Kauno r. „Cascada-HC Garliava“ komandos – dvi, iš Kauno „Žalgirio“ – viena.

„Surinkome ko gero optimaliausią sudėtį, kokią tik galime šiuo metu. Dėl džiugios priežasties rinktinėje nebus rezultatyviausios praėjusio sezono Šveicarijos čempionato rankininkės Simonos Kolosovės. Ilgametė rinktinės lyderė yra motinystės atostogose. Gaila, neapsiėjome be traumų. Dėl kelio traumos rinktinei negalės padėti Vokietijoje žaidžianti Gerda Kairytė. Dėl įvairių priežasčių nebus kelių žaidėjų iš Lietuvos čempionės „Garliavos“ komandos. Bet visos kitos rankininkės yra sveikos ir pasiruošusios dviem svarbioms rungtynėms, kuriose mums žūtbūt reikalingos pergalės“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas.

Europos čempionato atrankos turnyrą 5-oje grupėje Lietuvos ir Azerbaidžano rinktinės pradėjo pralaimėjimais. Lietuvos rankininkės svečiuose 14:47 pralaimėjo ispanėms ir namuose po atkaklios kovos 28:31 nusileido Šiaurės Makedonijos rinktinei. Azerbaidžano nacionalinė komanda 17:40 neprilygo Šiaurės Makedonijos rinktinei ir 18:38 ispanėms.

Į finalinį Europos čempionato etapą pateks dvi geriausios grupių komandos ir keturios geriausios trečią vietą atrankos turnyro grupėse užėmusios ekipos. Iš viso atrankos kovos vyksta aštuoniose grupėse.

„Nuo rungtynių su Azerbaidžano rinktine priklausys ar toliau turėsime realių galimybių patekti į Europos čempionatą. Privalome aplenkti varžoves turnyrinėje lentelėje, nes palankiai susiklosčius kitiems rezultatams, trečia vieta grupėje mums gali atverti duris į Europos čempionatą. Suprasdami rungtynių svarbą, intensyviai ruošėmės šioms dvikovoms. Sausio mėnesį Druskininkuose buvo surengtas Baltijos jūros taurės turnyras. Jame sužaidėme trejas rungtynes su Latvijos, Estijos ir Suomijos rinktinėmis. Turnyre komandai buvo labai gera galimybė gerinti tarpusavio ryšius aikštelėje ir galėjome suteikti daugiau žaidimo laiko jaunoms rankininkėms. Jos puikiai įsiliejo į komandą, o rinktinėje debiutavusi 17-etė Gabija Pilikauskaitė netgi tapo rezultatyviausia turnyro rankininke“, – sakė K. Kaladinskas.

Nuo 1994 metų organizuojamuose Europos moterų rankinio čempionatuose Lietuvos rinktinė yra dalyvavusi vienintelį kartą. 1996 m. Danijoje vykusiame Europos čempionate lietuvės užėmė 12 vietą.

Lietuvos rinktinės sudėtis:

Vartininkės: Evita Žilionytė, Kotryna Vasiliauskaitė (abi Vilniaus RSK „Eglė) ir Saulė Česnulevičiūtė (Kauno r. „Cascada-HC Garliava“).

Kairieji kraštai: Dominyka Andronik (Vilniaus SM „Sostinės tauras“) ir Martyna Vaitkutė („Cascada-HC Garliava“).

Kairieji pusiau kraštai: Aušra Arciševskaja („Banik Most“, Čekija) ir Gabija Pilikauskaitė („Sostinės tauras“).

Įžaidėjos: Greta Makovskytė („Eglė“) ir Inesa Verbovik („Sostinės tauras“).

Linijos žaidėjos: Rita Rakauskienė ir Laura Lapinskaitė (abi „Eglė“).

Dešinieji pusiau kraštai: Vakarė Damulevičiūtė („Bad Wildungen Vipers“, Vokietija), Singrida Kulikovaitė („Sostinės tauras“) ir Austėja Rimkutė („Eglė“).

Dešinieji kraštai: Beatričė Ruseckaitė („Eglė“) ir Agnė Gudlinkytė (Kauno „Žalgiris“).