Atsakomąjį susitikimą sėkmingiau pradėjo svečiai ir išsiveržė į priekį 3:0. Gintaro Savukyno treniruojami Lietuvos rankininkai kūrė geras progas prie varžovų vartų, bet Izraelio komandą ne kartą gelbėjo vartininkas. Sužaidus 8 minutes Lietuvos rinktinės įvarčių sąskaitą pagaliau atidarė Mykolas Lapiniauskas. Netrukus įsibėgėję lietuviai ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą ir įpusėjus pirmam kėliniui pirmavo 5:4. Tačiau vėliau šeimininkai vėl pateko į duobę ir pralaimėję atkarpą 0:4 paleido varžovus į priekį ir pirmą kėlinį pralaimėjo 10:13.

Pirmame kėlinyje Izraelio rankininkai realizavo net 81 proc. metimų, tuo tarpu lietuvių realizacija siekė vos 45 proc. Izraelio vartininkai iki pertraukos atrėmė net 9 metimus.

Po pertraukos lietuvių puolimas vėl strigo, o kiekybinę persvarą išnaudojusi Izraelio ekipa pranašumą padidino iki 6 įvarčių. Rungtynių pabaigoje Alytaus arenoje gausiai susirinkusių žiūrovų audringai palaikomi Lietuvos rankininkai kovojo iki galo, tačiau rungtynių pabaigoje pavyko tik sušvelninti atsilikimą. Izraelio vartininkai atrėmė net 15 lietuvių metimų ir vartininkas Yahavas Shamiras buvo išrinktas geriausiu rungtynių žaidėjų svečių gretose.

„Rezultatas aišku ne toks, kokio tikėjomės. Norint laimėti rungtynes, reikia įmesti įvarčius. Šiandien didžiausia bėda buvo varžovų vartininkas arba mūsų metimai. Žaidėjai turi padirbėti ir atvažiuoti į rinktinę pasiruošę tai padaryti. Jeigu nesumetam pirmam kėlinyje pusę metimų, tai mes ir negalim apie kitokį rezultatą kalbėti. Kai realizuosim tai, ką susikuriam, tai tada galvosim apie kitus dalykus aikštėje. Aišku, ir gynyboje turėjom problemų. Jų krašto žaidėjai sumetė per daug įvarčių ir gavo per daug gerų pozicijų“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris G. Savukynas.

Patirtas pralaimėjimas 25:27 užkirto kelią Lietuvos rinktinei į lemiamą trečiąjį pasaulio čempionato atrankos turnyro etapą. Lietuvos rankininkai pasaulio čempionate yra žaidę vienintelį kartą istorijoje 1997 metais.

Atsakomosiose rungtynėse rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė po 5 įvarčius pelnę Aidenas Malašinskas ir Mindaugas Dumčius. 3-is įmetė Povilas Babarskas, po 2 įvarčius surinko Lukas Simėnas, Skirmantas Plėta, Deividas Virbauskas ir geriausiu rungtynių žaidėju Lietuvos rinktinėje išrinktas Tadas Stankevičius. Po kartą puolime pasižymėjo Benas Petreikis, Mindaugas Urbonas, Gytis Šmantauskas ir M. Lapiniauskas.

„Šiame cikle į rinktinę pritraukėme du jaunus žaidėjus į linijos poziciją. Bet jie dar tik adaptuojasi rinktinėje ir dar nėra tokio meistriškumo, kad galėtų daug žaisti. Linijos ir kairio krašto pozicijos pas mus yra problematiškiausios. Trūksta patyrusių žaidėjų gynybos centre. Dėl traumų negali padėti Gerdas Babarskas ir Jonas Truchanovičius, kurie galėtų stabilizuoti šias pozicijas. Trūksta patirties tiek Karoliui Antanavičiui, tiek Lukui Simėnui. Nors jie žaidžia užsienio klubuose, bet tam reikia subręsti, kad ten tvarką daryti“, – tvirtino G. Savukynas.

Į lemiamą trečiąjį atrankos etapą patekusi Izraelio rinktinė balandžio mėnesį dėl kelialapio į pasaulio čempionatą kovos su Vengrija. 2023 m. pasaulio čempionatas vyks sausio mėnesį Švedijoje ir Lenkijoje.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės