Šiauliečiai iškovojo pirmąją pergalę

Pirmąją pergalę šį sezoną iškovojo Šiaulių „SM Dubysos Gubernijos“ rankininkai. Šiauliečiai išvykos rungtynėse rezultatu 40:35 (20:14) nugalėjo lygos autsaiderę – HC „Utena“ ekipą.

Šiauliečiai pirmavo nuo dvikovos pradžios – 5:2, 13:7, 27:20 ir tik rungtynių pabaigoje uteniškiai sumažino skirtumą iki 5 įvarčių – 35:40.

Šiauliečius į pergalę vedė Mindaugas Nakvosas, įmetęs 10 įvarčių (3 iš 7 m), Arminas Milaknis pelnė 8, Deivydas Gorodeckis ir Gabrielius Virbauskas – po 5 įv.

Utenos komandoje išsiskyrė 8 įvarčius (2 iš 7 m) įmetęs Šarūnas Šeduikis, po 7 pelnė Tadas Mikuckis (3 iš 7 m), Arūnas Urbonas (2 iš 7 m) ir Tomas Čiužas.

Gediminas Paukštė (HC „Utena“ vyr. treneris): „Nesusitvarkėme gynyboje, neišnaudojome šimtaprocentiniu progų ir dėl to pralaimėjome šias rungtynes.“

Arūnas Balčiūnas (Šiaulių „SM Dubysos Gubernijos“ vyr. treneris): „Kaip ir buvo tikėtasi, rungtynės tikrai buvo įtemptos. Pavyko pirmą kėlinį pabėgti į priekį ir išlaikyti skirtumą. Gerai, kad pavyko išnaudoti greitas atakas ir pasiekti teigiamą rezultatą.“

Vilniaus derbyje – VHC „Šviesa“ pergalė

Vilniaus ekipų – HC „Vilnius“ ir VHC „Šviesa“ komandų derbį laimėjo svečių teisėmis rungtyniavę šalies vicečempionai „Šviesos“ rankininkai. Kol kas be pralaimėjimų žingsniuojantys „Šviesos“ atstovai šįkart pergalę šventė 9 įvarčių skirtumu – 31:22 (15:10).

Antrajame kėlinyje vienu metu komandas skyrė ir 13 įvarčių – 28:15, tačiau vėliau „Šviesos“ treneris Gintaras Paškevičius į aikštę išleido ne startinio septynetu žaidėjus ir skirtumas šiek tiek aptirpo.

VHC „Šviesą“ nuolat į priekį tempė 8 įvarčius įmetęs Tomas Bernatavičius, 6 (2 iš 7 m) pelnė Skirmantas Plėta, 5 – Valdas Drabavičius.

HC „Vilnius“ ekipoje išsiskyrė po 5 įvarčius įmetę Karolis Antonovičius ir Kostas Plaušinaitis (2 iš 7 m), po 3 – Dainius Kliorė ir Marius Panavas (1 iš 7 m).

„Dragūnas“ nukovė Kauno LSU

Rankinio čempionate lyderio pozicijų neužleidžia be suklupimų rungtyniaujantis Klaipėdos „Dragūnas“. Šįkart penkiskart Lietuvos čempionas savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 28:19 (13:9) nukovė Kauno LSU ekipą.

49 dvikovos minutę nervai neišlaikė LSU žaidėjui Sauliui Katkevičiui – neleistinai iš krašto bandė stabdyti varžovą ir už tai užsidirbo raudoną kortelę. Kaunietis nesutiko su teisėjų sprendimu, ginčijosi ir teisėjai už nesportinį elgesį surašė raportą.

„Dragūno“ gretose išsiskyrė 8 įvarčius (2 iš 7 m) įmetęs Mindaugas Dumčius, Karolis Stropus pelnė 6 (4 iš 7 m), Jonas Truchanovičius – 5, Mindaugas Meškauskas – 3 įv.

LSU ekipoje išsiskyrė Paulius Orlovskis, įmetęs 7 įvarčius, Saulius Katkevičius pelnė 4 (2 iš 7 m), Evaldas Vėta – 3 iš 7 m.

Alytiškiai namuose nugalėjo „Ūlą“

Daugiausiai aistrų ir įtampos kėlė Alytuje vykusios rungtynės tarp praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojų Alytaus „Almedos-Stronglaso“ rankininkų ir į medalius nuolat besikėsinančios Varėnos „Ūlos“ ekipos. Pergalę po atkaklios kovos rezultatu 24:22 (10:9) šventė namuose rungtyniavę alytiškiai.

Aikštės šeimininkai dvikovą pradėjo geriau – 3:0, tačiau dar kėlinio viduryje „Ūla“ persvėrė rezultatą – 7:6 ir iki pat dvikovos pabaigos virė nuožmi kova.

57 dvikovos minutę rezultatas dar buvo lygus – 22:22, tačiau netrukus galutinį tašką padėjo po įvartį pelnę alytiškiai Linas Paliušis ir Irmantas Asakavičius – 24:22.

Iki dvikovos pabaigos likus 4 sekundėms nervai neišlaikė Remigijui Čepuliui – jis spyrė kamuolį ir už tai buvo nubaustas diskvalifikacine pražanga.

Nugalėtojams 9 įvarčius (1 iš 7 m) įmetė Žygimantas Micevičius, po 4 surinko Gintautas Admakevičius (2 iš 7 m) ir Irmantas Asakavičius.

„Ūlos“ ekipoje po 6 įvarčius pelnė Arminas Grigėnas ir Remigijus Čepulis (3 iš 7 m), Laurynas Petrušis – 5 įv.

„Granitas-Gaja-Karys“ palaužė pasvaliečius

Kauno „Granito-Gajos-Kario“ rankininkai, šįkart rungtyniavę be savo trenerio olimpinio čempiono Valdemaro Novickio, savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 36:26 (17:14) nugalėjo Pasvalio „Rankininkas/SM“ ekipą.

Granitiečiai greitai išsiveržė į priekį – 7:1, tačiau iki pirmojo kėlinio pabaigos pasvaliečiai sugebėjo atsitiesti ir priartėti iki 3 įvarčių – 14:17.

Visgi, antroje rungtynių dalyje Pasvalio atstovai daug klydo ir tuo pasinaudoję kauniečiai susikrovė solidų dviženklį pranašumą – 36:26.

Nugalėtojams net 11 įvarčių pelnė Vaidas Drevinskas, Mindaugas Urbonas surinko 7 (2 iš 7 m), Valdas Jarukas ir Edvinas Balčiūnas – po 5 įv.

Pasvalio ekipoje išsiskyrė Simas Stankus, įmetęs 7 įvarčius, Eligijus Povilionis pelnė 5, Rolandas Indrašiūnas – 4 įv.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):