Pirmąją varžybų dieną dalyviai rungėsi 5 rungtynėse, į kurių startus stojo 4-ių amžiaus vyrai ir moterys.

Mūsų šalies komanda vakar iškovojo 10 aukso medalių, geriausiai sekėsi Vaivai Štaraitei, iškovojusiai du pirmosios vietos apdovanojimus.

Besidomintys kitų šalių plaukikų rezultatais, galėjo stebėti festivalio rekordus pasiekusių latvių Janio Šaltans bei Alono Ribakovos, estės Sigris Sepp ar baltarusio Dzmitryjaus Karpizos plaukimus.

Antrąją festivalio dieną žiūrovų nepaliovė stebinti kylanti Latvijos plaukimo žvaigždė Janis Šaltans. 17-metis Janis Šaltans, iškovojo du aukso medalius ir pasiekę dar du festivalio rekordus – 100 m. nugara (00:54,30) ir 50 m. laisvuoju stiliumi (00:23,00) rungtyse.

„Praėjusiame festivalyje pasirodžiau geriau, gerindamas rekordus, tačiau šiemet buvo sunkiau. Čia, Anykščiuose vyksta puikus renginys, kuriame dalyvauja stiprūs atletai. Žmonės turėtų daugiau domėtis šia švente“, - po sėkmingų plaukimų kalbėjo J. Šaltans.

Latvis per dvi festivalio dienas iškovojo daugiausia – keturis - aukso medalius ir pasiekė tiek pat festivalio rekordų.

Paskutiniuose varžybų plaukimuose antrąjį aukso medalį iškovojo ir dukart olimpinių žaidynių dalyvis Giedrius Titenis buvęs greičiausias 100 m. krūtinės rungtyje ir surinkęs 769 taškus nugalėjo vyriausiųjų amžiaus grupės absoliučioje įskaitoje, pralenkęs estą P. Degtjarjov (758 tšk.) ir latvį Pavelą Vilcans (745 tšk.).

„Visada smagu plaukti namuose, to nepalyginsi su kitu miestu. Buvo smagu varžytis rungties finale, kuo daugiau konkurencijos, tuo geriau, - kalbėjo Lietuvos plaukimo žvaigždė Giedrius Titenis. – Lietuvos plaukimo perspektyvos yra šviesios, pasikeitė valdžia, situacija gerėja“.

Dalyviai ne tik išsidalino 66 medalių komplektus, bet ir buvo apdovanoti prizais. Jaunesniųjų amžiaus grupių plaukikams rėmėjai įsteigė daiktinius prizus, o patys vyriausieji apdovanoti Lietuvos Tautinio olimpinio komiteto įsteigtais piniginiais prizais. Sportininkus apdovanojo LR Seimo narys Ričardas Sargūnas, Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius ir kiti.