„Sportiniai laimėjimai garsina Lietuvos plaukimą ir pačią šalį. Tačiau plaukimas – ne tik sportinės pergalės, bet ir daugybė socialinių bei ugdymo sričių. Norint, kad džiaugtumėmės sportinėmis pergalėmis, išvengtume daugybės nelaimių vandens telkiniuose ir visapusiškai populiarintume plaukimą, daugiau, reikia tam tikro modelio, pritraukiančio papildomą finansavimą. Dėl to ir nutarėme kai kuriuos verslo principus pritaikyti federacijos veiklai“, – sakė naujasis Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas.

LPF vykdomasis komitetas pritarė naujai federacijos strategijai, misijai, vizijai bei vertybėms, tarp kurių - komandinis darbas, atsakomybė, tolerancija, veiklos skaidrumas ir noras tobulėti. Nutarta federacijos veiklą aktyviai plėtoti per Komunikacijos, rėmimo ir finansų pritraukimo, Infrastruktūros, Masiškumo vystymo bei skendimų prevencijos, Meistriškumo ugdymo, Mokslo ir medicinos bei Technines sporto šakų komisijas.

„Šiose komisijose dirbs ne tik Lietuvos plaukimo bendruomenės nariai, bet ir nemažai savo sričių ekspertų, kurie pakels federacijos veiklą į naują lygį, – sakė T. Kučinskas. – Pasaulio čempionato transliacijų iš Turkijos ir Lietuvos žiemos čempionato 25 m baseine Anykščiuose organizavimas parodė kad bendromis jėgomis galime pasiekti daug“.

LPF vykdomasis komitetas taip pat vieningai pritarė, kad iki Rio de Žaneiro olimpiados 2016-aisiais Lietuvos plaukikų pasirengimą koordinuotų vyriausiasis Lietuvos plaukimo rinktinės treneris Žilvinas Ovsiukas. Vyriausiojo rinktinės trenerio pareigos Ž. Ovsiukui patikėtos 4-erių metų olimpiniam ciklui su galimybe ją nutraukti praėjus dvejiems metams. Šis žinomas plaukimo specialistas trumpai pristatė Lietuvos plaukimo rinktinės 2013 m. varžybų bei mokomųjų treniruočių stovyklų planą.

„Orientuosimės pirmiausia į Rio de Žaneiro olimpiadą. Plėtosime bendradarbiavimą su Didžiosios Britanijos ir Jungtinių Valstijų plaukimo treneriais, tačiau nepamiršime ir Lietuvos specialistų, jų tobulėjimo“, – sakė Ž. Ovsiukas.

Be kita ko, LPF vykdomajame komitete buvo patvirtinti artimiausių varžybų nuostatai, 2013 m. varžybų kalendorius, 2013 m. Lietuvos plaukimo suaugusiųjų, jaunimo bei jaunių rinktinės.

Kitas LPF vykdomojo komiteto posėdis vyks kovo 6 d. Kaune.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją