Pirmos atrankos grupės rungtynėse trečiadienį Kauno sporto halėje lietuvių laukė pirma iš dviejų akistatų su Baltarusija. Mūsiškės pralaimėjo varžovėms 21:29 (10:15, 11:14) ir patyrė trečią nesėkmę iš tiek pat galimų.

Antras tų pačių varžovių susitikimas – sekmadienį Baltarusijoje.

Lietuvos moterų rankinio rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Skarbalius surinko beveik visas geriausias šalies rankininkes. Ekipai negalės padėti tik traumas besigydančios Greta Kavaliauskaitė ir Kamilė Bušaitė.

Nuo pat pirmų minučių iniciatyva priklausė viešnioms. Jos iš karto susikrovė persvarą 5:2, 8:4. Sužaidus pusę kėlinio rezultatas buvo 9:5. Matėsi techninis baltarusių pranašumas, tačiau abi ekipos neišvengė vaikiškų klaidų. Lietuvos rinktinę nuo didesnių problemų gelbėjo vartininkė Amanda Vareikienė.

Antroje kėlinio pusėje lietuvės pateko į duobę ir niekaip negalėjo pelnyti įvarčio, tuo metu baltarusės tolo – 14:5. Tačiau tuomet lietuves į priekį timptelėjo Diana Šatkauskaitė ir Gabija Vidūnaitė, o baltarusės pradėjo strigti Lietuvos atstovių gynyboje. Teisėjos jas dažnokai įspėdavo apie pasyvų žaidimą, o jų dauguma metimų skriejo pro šalį. Tai leido lietuvėms sumažinti atsilikimą ir po pirmo kėlinio rezultatas buvo 10:15.

Antrame kėlinyje Lietuvos rinktinė tęsė sėkmingą atkarpą ir mažino atsilikimą, nors rezultatas ir svyravo tarsi sūpuoklės - 12:15, 12:17, 15:17. Tuomet baltarusės vėl truktelėjo į priekį ir susikrovė solidžią persvarą (22:16, 25:18). Paskutinėmis rungtynių minutėmis Lietuvės bandė kilti į lemiamą šturmą ir buvo priartėjusios prie varžovių, tačiau galutinis rezultatas 21:29.

Rezultatyviausia lietuvių gretose buvo Diana Šatkauskaitė, pelniusi 9 įvarčius. Audinga Kniubaitė įmetė 4, Laima Bernatavičiūtė ir Gabija Vidūnaitė - po 3 įavrčius.

Varžovių gretose išsiskyrė Karina Ježykava, įmetusi 6 įvarčius, po 4 pelnė Natalija Vasilevskaja ir Irina Dronova.

Rezultatas:

Lietuva 21 - 29 Baltarusija (10:15, 11:14).

Kitose grupės rungtynėse Rumunija namuose įveikė Norvegiją 25:20 (16:9, 9:11).

Pirmos grupės turnyro lentelė:

1.Rumunija330079:636
2.Norvegija320483:704
3.Baltarusija310276:812
4.Lietuva300362:860

Dėl patekimo į Europos čempionatą, kuris vyks šiemet gruodžio 4-18 d. Švedijoje, nacionalinės rinktinės kaunasi septyniose grupėse.

Į čempionatą pateks po dvi geriausias grupės ekipas ir viena geriausią rezultatą parodžiusi trečią vietą užėmusi komanda. Ši rinktinė bus nustatyta vertinant jos žaidimą tik su aukščiau grupėje liksiančiomis ekipomis.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)