Laureatai specialiais prizais bus apdovanoti artimiausiu metu.

Metų dviratininke tapusi S. Krupeckaitė gavo 818 sporto gerbėjų balsų (50 proc.). Antrą vietą užėmė Europos dviračių treko skrečo čempionė Aušrinė Trebaitė, gavusi 385 balsus (24 proc.). Trečioje vietoje – Europos kalnų dviračių maratono čempionate bronzos medalį iškovojusi Katažina Sosna. Jai atiteko 238 balsai (15 proc.). Ketvirtą vietą užėmė Daiva Tušlaitė (140 balsų, 9 proc.), o penktą – Rasa Leleivytė (45 balsai, 3 proc.). Geriausią dviratininkę per šešias dienas iš viso rinko 1626 sporto gerbėjai.

S. Krupeckaitė šiemet pirmą kartą karjeroje tapo Europos treko sprinto čempione, o keirine bei komandų sprinte (kartu su Migle Marozaite) pelnė bronzos medalius. Pasaulio taurės varžybose 34-erių metų panevėžietė iškovojo tris aukso medalius, o Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse užėmė septintą (sprintas) ir 12-ą (keirinas) vietas.

Geriausiu šalies dviratininku antrus metus iš eilės išrinktas R. Navardauskas. Nuo ateinančio sezono naujai Bahreino komandai „Bahrain - Merida“ atstovausiantis 28-erių metų atletas gavo 648 balsus (46 proc.). Antrą vietą užėmė penkias pergales šiemet iškovojęs Tomas Vaitkus (499 balsai, 35 proc.), o trečią – šešias pergales šiais metais šventęs Aidis Kruopis (132 balsai, 9 proc.). Ketvirtas liko Paulius Šiškevičius (85 balsai, 6 proc.), o penktas – Darijus Džervus (48 balsai, 3 proc.). Geriausią dviratininką iš viso rinko 1412 sporto gerbėjų.

R. Navardauskas šiemet iškovojo Lietuvos plento grupinių lenktynių čempiono titulą, Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) kategoriją turinčiose lenktynėse į Top-10 pateko 13 kartų, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių grupinėse lenktynėse užėmė 35-ą vietą, įveikė daugiadienių lenktynių „Giro d'Italia“ ir „Tour de France“ maršrutus, pelnė 333 pasaulio reitingo taškus.

O. Baleišytė tapo geriausia šių metų jaunąja dviratininke. 18-metė panevėžietė gavo 952 balsus (46 proc.). Po atkaklios kovos antra liko Europos treko čempionato komandų sprinto lenktynėse (kartu su S. Krupeckaite) ir Europos jaunimo (iki 23 metų) treko čempionato keirine bronzos medalius pelniusi Miglė Marozaitė. Jos sąskaitoje – 842 balsai (41 proc.). Trečią vietą užėmė Europos jaunimo treko čempionato sprinto rungtyje bronzos medalį iškovojęs Vasilijus Lendel (276 balsai, 13 proc.). Geriausią jaunąjį dviratininką iš viso rinko 2070 sporto gerbėjų.

O. Baleišytė šiemet tapo Europos jaunių (iki 18 metų) treko 2 km asmeninių persekiojimo lenktynių čempione ir pasaulio jaunių rekordininke bei daugiakovės (omniumo) vicečempione, pasaulio jaunių treko čempionate užėmė dvi šeštąsias vietas, o Europos suaugusiųjų treko čempionato atkrintamosiose lenktynėse buvo penkta.

2016 metais Lietuvos dviratininkai Europos suaugusiųjų, jaunimo ir jaunių čempionatuose bei pasaulio taurės varžybose iškovojo net 13 medalių – šešis aukso, du sidabro ir penkis bronzos, o į UCI kalendorių įtrauktose plento varžybose šventė 15 pergalių. Šių metų šalies dviračių sporto atstovų pasiekimų taupyklėje – ir pasaulio jaunių (iki 18 metų) rekordas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)