aA
Olandai juokauja: šalies futbolo rinktinė tyčia nepateko į Europos futbolo čempionatą, kad sporto fanų dėmesį prikaustytų kita sporto šventė. Liepos 6-10 dienomis Amsterdame (Olandija) vyks Europos lengvosios atletikos čempionatas, kuriame dalyvaus ir lietuviškos patirties bei jaunystės kombinacija – 19-os lengvaatlečių delegacija.
© Twitter nuotr.

Viltys. Bene geriausias galimybes sužibėti Europos čempionate turi šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė ir moterų pusmaratonio komanda (Diana Lobačevskė, Rasa Drazdauskaitė, Monika Juodeškaitė bei Remalda Kergytė-Dauskurdienė). Prieš dvejus metus Ciuriche (Šveicarija) maratonininkės komandų įskaitoje liko per plauką nuo medalio – ketvirtos. Tiesa, tąkart lietuvių gretose nebuvo vienos pajėgiausių šalies bėgikių D. Lobačevskės.

Tuo metu A.Palšytė garbės pakylos papėdėje liko jau dvejose aukščiausio rango varžybose – 2015 metų Europos uždarų patalpų bei 2016-ųjų pasaulio uždarų patalpų čempionatuose. Beje, pastarosiose pirmenybėse lietuvė įveikė tokį patį aukštį, kaip ir nugalėtoja tapusi amerikietė Vashti Cunningham – 196 cm.

Pastarąjį kartą ant garbės pakylos Europos čempionate Lietuvos lengvaatlečiai kopė prieš ketverius metus Helsinkyje (Suomija). Tąkart sidabro medalį iškovojo šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys, o bronzos – sprinterė Lina Grinčikaitė. Abu sportininkai išbandys jėgas ir Amsterdame, kur sieks ir olimpinių normatyvų.

Debiutantai. Pirmą kartą tokio rango suaugusiųjų varžybose dalyvaus net septyni šalies lengvaatlečiai, tarp kurių bus ir pamažu į elitą besibraunantys jaunieji ieties metikai 22-ejų Liveta Jasiūnaitė bei 20-metis Edis Matusevičius.

Abu lietuviai šiemet ženkliai pagerino asmeninius rekordus bei ne tik įvykdė Senojo žemyno pirmenybių normatyvus, bet ir priartėjo prie pirmųjų karjerose olimpinių žaidynių. Būtent sulig Europos čempionatu baigsis atrankos periodas į Rio de Žaneiro olimpiadą, o norint užsitikrinti teisę startuoti Brazilijoje L. Jasiūnaitei Amsterdame ietį reikia mesti 62 metrus, E. Matusevičiui – 83 metrus.

Šį sezoną perspektyvūs lengvaatlečiai įrankius numetė atitinkamai 61,32 m bei 81,28 m. Beje, Lietuvos lengvaatletis Europos čempionate bus jauniausias tarp visų ieties metikų.

Veteranės. 36-erių daugiakovininkė Austra Skujytė Europos čempionatuose yra dalyvavusi ir kaip rutulio stūmikė, ir kaip šuolininkė į aukštį. Po 10-ies metų pertraukos Senojo žemyno pirmenybėse Atėnų olimpinių žaidynių vicečempionė vėl startuos septynkovės varžybose.

A. Skujytė į daugiakovę sugrįžta su nemenkomis ambicijomis: Amsterdame sportininkė tikisi įvykdyti olimpinį normatyvą (6200 tšk.). Daugiau nei 6200 taškų iš Europos čempionate startuosiančių sportininkių šiemet rinko tik olandė Anouk Vetter ir čekė Katerin Cachova. Lietuvės asmeninis rekordas – 6599 tšk. – geriausias tarp visų septynkovės varžybų dalyvių.

„Gecise (varžybose, kuriose A.Skujytė įvykdė Europos čempionato normatyvą – lengvoji.lt) labai nesisekė šuoliai į aukštį ir šuoliai į tolį. Sarmata šokti mažiau šešių metrų. Šiose rungtyse taškai yra dideli, tad kai nepasiseka žinai, kad rezervo yra. Į olimpiadą patekti yra labai realu, šansai yra, tik reikia jais pasinaudoti“, – po Lietuvos čempionato pasitikėdama savo jėgomis kalbėjo A.Skujytė.

Jau 2000-ųjų Sidnėjaus olimpiadoje dalyvavusi A. Skujytė tarp daugiakovininkių bus vyriausia, tačiau Lietuvos komandoje – ne. Ieties metimo rungties normatyvas pakluso 40-metei Indrei Jakubaitytei, kuri savo pavardę įsirašys kaip vyriausia kada nors Europos čempionate dalyvavusi lietuvė lengvaatletė moteris.

Prieš dvejus metus Ciuriche Virgilijus Alekna šalies garbę gynė būdamas 42-ejų bei taip pat pateko į istoriją: legendinis disko metikas dalyvavo net šešiose Senojo žemyno pirmenybėse. Tai – Europos čempionatų rekordas.

Sėkmė. Nors 20-metei Jogailei Petrokaitei iki Europos čempionato normatyvo pritrūko 5 cm, į Olandiją sportininkė vyks. JAV studijuojanti lietuvė šiemet pasiekė asmeninį rekordą šuolių į tolį rungtyje – 6,50 m – bei buvo pakviesta dalyvauti Senojo žemyno čempionate. Europos lengvosios atletikos asociacijos (European Athletics) malonę gavo tiek ji, tiek dar dvi analogiškus rezultatus parodžiusios Švedijos ir Norvegijos šuolininkės.

„Netikėjau, kad pakaks 6,50 m, bet pagalvojus tie 5 cm tikrai nėra didelis skirtumas. Žinoma, džiaugiuosi, kad patekau, bet nebūčiau pikta, jei ir nebūčiau patekusi, – tikino J. Petrokaitė. – Turėjau pakankamai ilgą sezoną, nuo sausio pradžios, ir nežinau, ar abiejų rankų pirštų pakaktų suskaičiuoti visoms varžyboms. Tačiau Europos čempionatas yra ne šiaip sau varžybos – čia susirinks elitas.“

J.Petrokaitė prieš dvejus metus sužibėjo pasaulio jaunimo čempionate, kuriame užėmė ketvirtą vietą. Praėjusiais metais su vyresnėmis sportininkėmis Europos iki 23 metų čempionate startavusi lietuvė prasibrovė į finalą ir jame buvo 12-a.

Žvaigždės. Nors svarbiausias ketverių metų startas – Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės – vyks po mėnesio, dauguma pajėgiausių Europos lengvosios atletikos žvaigždžių jėgas patikrins ir Amsterdame. Sporto aistruoliai išvys abu geriausius praėjusių metų žemyno lengvaatlečius – šeimininkų viltį Dafnę Schippers (100 m ir estafetė 4x100 m) ir britų šuolininką į tolį Gregą Rutherfordą.

Europos čempionate taip pat varžysis planetos rekordininkės čekė Barbora Špotakova (ieties metimas), lenkė Anit Wlodarczyk (kūjo metimas), greičiausiu baltaodžiu sprinteriu tituluojamas prancūzas Christophe'as Lemaitre (100 m, 200 m, estafetė 4x100 m), disko metikai estas Gerdas Kanteris bei lenkas Piotras Malachowskis ir kitos pasaulinio lygio žvaigždės.

Tiesa, nei toks būrys sporto žvaigždžių, nei gausi Lietuvos lengvaatlečių delegacija nesudomino šalies nacionalinės televizijos: skirtingai nei Latvijoje ir Estijoje Europos čempionato transliacijos lietuviai per savo šalies televiziją neišvys.

Lietuvos lengvaatlečių startų tvarkaraštis:

Liepos 6 d. (trečiadienis)

12.05 val. moterų šuolių į aukštį atrankos varžybos (dalyvauja Airinė Palšytė)
13.00 val. arba14.15 val. moterų disko metimo atrankos varžybos (dalyvauja Zinaida Sendriūtė)
13.40 val. vyrų 100 m atrankos varžybos (dalyvauja Rytis Sakalauskas)
18.05 val. arba 19.40 val. vyrų ieties metimo atrankos varžybos (dalyvauja Edis Matusevičius)
19.25 val. moterų 800 m atrankos varžybos (dalyvauja Eglė Balčiūnaitė)
19.40 val. moterų šuolių į tolį atrankos varžybos (dalyvauja Jogailė Petrokaitė)
20.10 val. moterų rutulio stūmimo atrankos varžybos (dalyvauja Giedrė Kupstytė)

Liepos 7 d. (ketvirtadienis)

13.00 val. arba 14.25 val. moterų ieties metimo atrankos varžybos (dalyvauja Liveta Jasiūnaitė ir Indrė Jakubaitytė)
13.45 val. moterų 100 m atrankos varžybos (dalyvauja Lina Grinčikaitė-Samuolė)
17.35 val. arba 19.15 val. vyrų disko metimo atrankos varžybos (dalyvauja Andrius Gudžius ir Eligijus Ruškys)
18.05 val. moterų rutulio stūmimo finalas (jei pateks – G. Kupstytė)
18.30 val. moterų šuolių į aukštį finalas (jei pateks – A. Palšytė)
19.00 val. vyrų 100 m pusfinalis (jei pateks – R. Sakalauskas)
19.35 val. vyrų ieties metimo finalas (jei pateks – E. Matusevičius)
19.50 val. moterų 800 m pusfinalis (jei pateks – E. Balčiūnaitė)
20.50 val. vyrų 100 m finalas (jei pateks – R. Sakalauskas)

Liepos 8 d. (penktadienis)
13.15 val. moterų septynkovės 100 m barjerinis bėgimas (dalyvauja Austra Skujytė)
14.00 val. moterų septynkovės šuolių į aukštį varžybos (dalyvauja A.Skujytė)
19.05 val. moterų septynkovės rutulio stūmimo varžybos (dalyvauja A.Skujytė)
20.15 val. moterų 100 m pusfinalis (jei pateks – L. Grinčikaitė)
20.20 val. moterų šuolių į tolį finalas (jei pateks – J. Petrokaitė)
21.00 val. moterų septynkovės 200 m bėgimas (dalyvauja A. Skujytė)
21.15 val. moterų disko metimo finalas (jei pateks – Z. Sendriūtė)
22.45 val. moterų 100 m finalas (jei pateks – L. Grinčikaitė)

Liepos 9 d. (šeštadienis)
14.00 val. moterų septynkovės šuolių į tolį varžybos (dalyvauja A. Skujytė)
15.10 val. vyrų šuolių į aukštį atrankos varžybos (dalyvauja Raivydas Stanys)
15.20 val. arba 16.25 val. moterų septynkovės ieties metimo varžybos (dalyvauja A. Skujytė)
19.45 val. moterų ieties metimo finalas (jei pateks – L. Jasiūnaitė ir I. Jakubaitytė)
21.35 val. vyrų disko metimo finalas (jei pateks – A. Gudžius ir E. Ruškys)
21.45 val. moterų septynkovės 800 m bėgimas (dalyvauja A. Skujytė)
22.40 val. moterų 800 m finalas (jei pateks – E. Balčiūnaitė)

Liepos 10 d. (sekmadienis)
10.30 val. moterų pusės maratono varžybos (dalyvauja Diana Lobačevskė, Rasa Drazdauskaitė, Monika Juodeškaitė ir Remalda Kergytė-Dauskurdienė)
10.50 val. vyrų pusės maratono varžybos (dalyvauja Remigijus Kančys)
18.00 val. vyrų šuolių į aukštį finalas (jei pateks – R. Stanys)

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„LTeam apdovanojimai 2019“: po įsilaužimo į balsavimo sistemą anuliavo vieną nominaciją

Antradienio rytą baigėsi lygiai 4 savaites trukęs visuomenės balsavimas „LTeam apdovanojimų...

Akis į akį Crawfordą sutikęs Kavaliauskas: šypsojausi, kai sužinojau, kad kovosiu prieš jį (24)

Jau gruodžio 14-ąją „Madison Square Garden“ arenoje Niujorke (JAV) vyksiančiame bokso kovų...

Lietuvos rankinio lygoje pasikeitė lyderiai

Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko lyderių dvikova – Vilniuje susitiko visą šį...

Įsibėgėję kauniečiai plėšė jungtinės varžovų komandos vartų tinklą

Lietuvos ledo ritulio čempionate septintąją pergalę šiame sezone iškovojo Lietuvos čempionato...

Tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre – lietuvių bronzos medaliai (1)

Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai...

Top naujienos

Naujasis siūlymas dėl bankų apmokestinimo kelia klausimų: ne tik padidins kainas, bet ir prieštarauja Konstitucijai (20)

„Mes turime vieną milijardą eurų, kurių kažkas tiesiog nemoka. Tol, kol šie mokesčiai nėra...

Lietuviams siūlo pasinaudoti šeichams skirta prabanga ir malonumais: visa tai nemokamai (24)

Prabangiausi pasaulyje viešieji tualetai, švariausi pasaulyje paplūdimiai, gatves puošiantys super...

Jurgita Barišauskienė

Kai žiemos šventės tampa beskonės, o masinis kalėdinis šurmulys tik erzina

Žiemos švenčių laikotarpis dažnam žmogui tampa ne tik linksmybių, bet ir įvairių išbandymų...

Nepailstantis Leonavičius – apie 30 metų treniruojant vaikus ir sprendimą, kurio iki šiol nepamiršta Marčiulionis

„Neseniai skridau į Romą ir taip išėjo, kad susėdome šalia su Šarūnu Marčiulioniu, kuris...

Verslininko atsakas besiskundžiantiems pinigų stygiumi: tikriausiai jūsų abi rankos kairios „Atsakingas požiūris“ su Rimvydas Valatka

Šios savaitės DELFI TV laidoje „ Atsakingas požiūris “ žurnalistas Rimvydas Valatka kalbina...

Lietuvius užgrius naujovių banga: kas pajus keičiamų mokesčių naudą, o kas – naštą (308)

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė laidoje „...

Tolimųjų reisų vairuotojas prabilo apie darbo sąlygas: ar tikrai esame verti tik tiek?

Profesijoje, turbūt kokia ji bebūtų, galime rasti pliusų ir minusų, taip pat kiekviena iš jų...

Telšiuose stovi turbūt pati natūraliausia eglė visoje Lietuvoje: ji puošta vien tik kankorėžiais (39)

Kol didieji šalies miestai eina iš proto dėl Kalėdų simbolių originalumo, o maži miesteliai...

Draugiškoje Europos valstybėje amerikietė patyrė tikrą košmarą (6)

Prieš dvejus metus Brooke Harrington pateko į absurdiškus imigracijos spąstus Danijoje....