Lietuvos ledo ritulyje – tikras karas. Su ultimatumais, reikalavimais ir grasinimais. Elektrėnų „Energijos“ klubo bei Lietuvos rinktinės senbuviai ir vieni ekipos lyderių – komandos kapitonas Rolandas Aliukonis, klubo prezidentas Petras Nausėda ir puolėjas Martynas Šlikas, pasivadinę „iniciatyvine grupe“, pirmadienį specialioje spaudos konferencijoje paskelbė pareiškimą, kuriuo reikalauja permainų šalies ledo ritulio federacijoje.
Rolandas Bučys
© A. Gimžausko nuotr.Reikalaujama R. Bučio skalpo

„Norime pareikšti, jog Lietuvos vyrų rinktinės ir „Energijos“ žaidėjai vasario mėnesį „Iššūkio taurės“ turnyre ir balandį vyksiančiame pasaulio čempionate nedalyvaus, jei Lietuvos ledo ritulio federacijos (LLRF) prezidentas Rolandas Bučys neatsistatydins iš užimamų pareigų“, – dokumento tekstą perskaitė R. Aliukonis.

LLRF vadovas yra kaltinamas, kad „nejaučiama jo parama ledo rituliui ir abejingumu“ bei tuo, kad „neprisideda prie pagrindinės rinktinės žaidėjų ugdymo“.

„Norime permainų federacijos administracinėje ir valdymo sistemose. Siekiame ne vieno asmens pakeitimo kitu, o darnios komandos sukūrimo. Tai Lietuvos ledo ritulio visuomenės noras. Naujoji federacija turėtų tapti Lietuvos ledo ritulio koordinavimo institucija“, – deklaravo P. Nausėda.

„Reikia keisti (federacijos) infrastruktūrą, kurti vaikų sporto mokyklas, steigti Lietuvos vyrų lygą, nes dabartinėje žaidžia tik keturios komandos. Federaciją neturi sudaryti trys žmonės. Reikia plėtoti šią sporto šaką ir keisti esamą struktūrą. Yra mažiausiai 20 žmonių, kurie nori dirbti“, – pareiškė M. Šlikas.

Ultimatumas – priemonė pasiekti tikslą

„Maištininkai“ sako, kad juos remia Lietuvoje ir užsienio klubuose rungtyniaujantys žaidėjai.

„Mus remia Artūras Katulis, Mindaugas Kieras, Andrius Kaminskas, Dovydas Kulevičius, Darius Pliskauskas, Darius Lelėnas, – bendražygius vardino R. Aliukonis. – Po dabartinės federacijos vėliava atsisako žaisti 10-15 ritulininkų.“

Permainų siekiantys ritulininkai į šią kovą dėl prezidento posto neįtraukė jaunųjų „Energijos“ žaidėjų, kurie jau yra ir Lietuvos rinktinės kandidatai.

„Mes jaunimą tik informavome apie situaciją. Jie laisvi rinktis – ar žaisti klube ir rinktinėje. Nedarome jiems jokio psichologinio spaudimo“, – teigė M. Šlikas.

Naujuoju LLRF prezidentu laikinai taptų P. Nausėda, o dabartinis Vykdomasis komitetas nebūtų keičiamas.

„Pareiškimas – tik priemonė pasiekti tikslą. Mums svarbus yra ir turnyras Vilniuje, ir pasaulio čempionatas. Žaidėjai ir iniciatyvinė grupė tai supranta, – sakė P. Nausėda. – Kalbėtis su R. Bučiu bandėme. Šis mūsų žingsnis buvo paskaičiuotas, apsvarstytas ir įvertintas.

Kalbame ne apie postus, o apie pertvarką. Nesame matę LLRF programos, nevykdomi pažadai ir įsipareigojimai 70 proc. federacijos lėšų skirti „Energijai“.

„Nesiekiame artimiausių tikslų. Rezultatas bus tik po dvejų metų, o dabar vyks pažintinis-analitinis darbas, – dėstė M. Šlikas. – Reikalaujame R. Bučio atsakomybės už neveiklumą pastaruoju metu.

Pirma jo kadencija buvo efektyvi. Ačiū, jam už tai. Bet dabar žmogus pats išseko per tris kadencijas. Trys kadencijos tai jau iškrypimas. Reikia darbo atlikti 10 kartų daugiau. Mes būsime kitokia federacija. LLRF po pasaulio čempionato Vilniuje turi pusę milijono litų skolų, o daro analogišką renginį.“

„Mes tuščiai niekada nekalbame“, – ketinimų rimtumą pagrindė R. Aliukonis.

Rinktinė – bus

Iniciatyvinės pertvarkos grupės nariai nemano, kad tokiais veiksmais naikina Lietuvos rinktinę, kuri žaidžia I diviziono pasaulio čempionate.

„Bus ta rinktinė. Juk skelbta, kad yra 33 kadidatai“, – komplektacijos problemų neįžvelgia R. Aliukonis.

„Jei rinktinė iškris į žemesnį divizioną? Jausimės atsakingi už tai, bet bus atsakingas ir LLRF prezidentas. Nenorime nieko griauti, o tik kurti“, – pabrėžė M. Šlikas.

„Rusiško suokalbio“ nėra?

Lietuvos ledo rutulio reformatoriai oficialiai teigia, kad jų neremia Kontinentinės lygos (KHL) klubą Vilniuje ketinantis steigti Rusijos verslininkas ir Vilniaus „Vėtros“ futbolo klubo savininkas Antonas Treušnikovas.

„Čia nėra jokių sąsajų ir motyvų su ponu Treušnikovu, – neigia P. Nausėda. – Nėra jokių teisinių ir rašytinių sutarčių su juo.“

„Mes pirmieji išreiškėme abejonę dėl KHL klubo Lietuvoje. Tai – paistalų lygio kalbos. Tas asmuo – kaip Ostapas Benderis. Lietuvai tarpinis žingsnis į KHL pradžiai būtų dalyvavimas Baltarusijos čempionate“, – įsitikinęs M. Šlikas.

R. Bučys: neatsistatydinsiu, kaltinimai – juokingi

Tuo tarpu LLRF prezidentas R. Bučys atsistatydinti neketina.

„Pateikti kaltinimai – juokingi ir nerimti. Per 12 metų prezidento pareigose Lietuvoje surengėme 16 pasaulio čempionatų. Aš kalbuosi su visais, bet šie manęs neprisileidžia. Neatsistatydinsiu, nes turiu per daug įsipareigojimų, nesitrauksiu lengva ranka pareikalavus vos keliems žaidėjams.

Kiek žinau, iniciatyvinė grupė paminėjo ir tuos (ritulininkus), kurie patvirtino, kad žais turnyre. Man užsienyje žaidžiantys mūsiškiai yra sakę, jog visus tuos, kurie ateis į šią spaudos konferenciją – išmesti iš rinktinės. Bet tai spręs treneris Dmitrijus Medvedevas“, – teigė R. Bučys.

Tokio žaidėjų drastiško ir netikėto reikalavimo priežastis, pasak LLRF vadovo, yra materialine nauda ir jaunimo konkurencija.

„Manyčiau – pinigai. Federacija neturi pinigų, jos sąskaitos areštuotos, o skolos siekia apie 300 tūkst. litų. Viskas dėl pinigų. Turnyras – ant nosies ir tai yra šantažas. Kita vertus niekas nėra amžinas. Ir aš. Reikia naujų vėjų. Šie vaikinai taip pat amžinai nežais, o yra veteranai ir jaučia, kad jaunimas jau lipa jiems ant kulnų. Visokių ateina minčių“, – svarstė R. Bučys.

Jo nuomone, šalies ledo ritulio bendruomenė per maža, kad galėtų nuolat rietis tarpusavyje.

„Net vaikas žaidžiantis gatvėje su lazda yra svarbus, reikalingos ir visos mėgėjiškos lygos. Jie žada kurti vaikų mokyklas, bet juk Dainiaus Zubraus iniciatyva yra įkurta ir sėkmingai veikia lyga, vienijanti visus žaidėjus iki 16 metų amžiaus“, – stebėjosi LLRF prezidentas.

„Tokie tarpusavio karai iš tikrųjų neduos naudos nei vienai pusei. Šių žaidėjų nedalyvavimas rinktinėje būtų rimtas nuostolis komandai. Aš nejaučiu jokių asmeniškumų ir sieksiu, kad treneris kviestų juos į rinktinę“, – apibendrino R. Bučys.

Vasarą turėtų vykti LLRF prezidento rinkimai, o iniciatyvinė grupė kels net du savo kandidatus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Už lauko tualetus gresia nejuokingos baudos, bet vietoje pagalbos - ciniški patarimai (91)

Lietuvoje susiklostė paradoksali situacija: kol nenorintys jungtis prie nuotekų tinklų gąsdinami...

Nauja tvarka gyventojus varo į neviltį: neturi adreso – negausi nieko (50)

Gyvenamosios vietos deklaravimas kelia vis didesnį galvos skausmą – kai kurie gyventojai teigia...

S. Skvernelis: verslininkai MMA siūlo didinti labiau (19)

Premjeras Saulius Skvernelis laikosi pozicijos, kad nuo kitų metų MMA reikėtų didinti iki 400...

Prorusiški separatistai rado naują taikinį: pasakoja kraupią istoriją apie Lietuvos karius (905)

Lietuvių kariai Ukrainoje išprievartavo mažametes mergaites, o vietos pareigūnams atsisakius...

Banko akibrokštas: liepia algą pervesti į jo sąskaitą, kitaip pakels palūkanas (194)

Bankų klientai turėtų labai atidžiai skaityti pasirašomų sutarčių sąlygas ir ne visada...

Gynybos finansavimas: ar laidojami planai pasiekti 2,5 proc. BVP? (148)

Per artimiausius penkerius metus gynybai reikėtų skirti 2,5 proc. BVP, kitaip bus sudėtinga...

Šokiruojantys pasakojimai iš Šiaurės Korėjos: egzekucijos, sekso vergovė ir kiti siaubai (94)

Pabėgėlė iš Šiaurės Korėjos – 26 metų Hee Yeon Lim – sutiko papasakoti apie gimtojoje...

Erzinantis įspėjimas „telefono atmintis pilna“: kaip to išvengti (3)

Ne vienas išmanaus telefono savininkas yra susidūręs su situacija, kuomet išmanusis atsisako...

Po dainos „Rusai vėl puola“ D. Zvonkus ir Stano sulaukė skambučio iš valdininkų: mes nesam du asilai, kurie nežino, ką daro (112)

Netrukus po to, kai du Lietuvos atlikėjai Deivydas Zvonkus ir Stano viešoje erdvėje pristatė...

Vilnius kviečia į nemokamas ekskursijas po miestą ir jo apylinkes (1)

Pasaulinės turizmo dienos proga į Vilnių atvykstantys svečiai bus pasitinkami šventiškai, o...