Antradienį antro turo rungtynėse Lietuvos jaunieji ledo ritulininkai 1:6 (0:2, 0:2, 1:2) pralaimėjo antrą pergalę iškovojusiai ir lyderių grupėje esančiai Rumunijos komandai ir su 3 taškais smuktelėjo į ketvirtą vietą.

Garbės įvartį į šeimininkų vartus įmušė Dominikas Bogdziulis (48:27), trečiame kėlinyje sušvelninęs atsilikimą iki 1:5.

Nugalėtojams po įvartį pelnė Balaszas Gajdo (17:00), Koppanis Martonas (18:39), Zoltanas Sandoras (28:34), Szilardas Rokaly (32:23), Csanadas Szennyesas (41:37) ir Robertas Ferenczas-Csibis (54:04).

Rungtynių pradžioje komandos žaidė apylygiai ir nei viena nesukūrė pavojingesnių atakų. Kėliniui įpusėjus pirmą puikią progą turėjo D. Bogdziulis, tačiau vienam prieš vartininką atsidūrusiam lietuviui nepavyko pergudrauti vartininko.

Problemos prasidėjo 16-ą kėlinio minutę - Egidijus Binkulis už varžovo laikymą buvo nubaustas dviem baudos minutėmis, ir nors žaidžiant mažumoje Lietuvos rinktinę gelbėjo puikiai žaidęs vartininkas Elvinas Karla, tačiau rumunams galiausiai pavyko išnaudoti kiekybinę persvarą, o B. Gajdo (15:45) įmušė pirmą rungtynių įvartį. Netrukus į lietuvių vartus krito dar vienas įvartis - Cs. Szenneyesas smūgiavo nuo mėlynos linijos, o Sz. Rokaly (18:39) tinkamai pakišo lazdą, o prieš antrą kėlinį rumunai susikrovė dviejų įvarčių persvarą.

Antrame kėlinyje iniciatyvą ir toliau priklausė Rumunijos ledo ritulininkams. Lietuviams sunkiai sekėsi kurti pavojingas progas, o dviem baudos minutėmis buvo nubaustas Lukas Jonuška. Netrukus Z. Sandorsas (28:34) dar kartą pasinaudojo kiekybine persvara ir stipriu smūgiu įmušė trečią šeimininkų įvartį (3:0). Netrukus jau rumunas sėdo ant nubaustų žaidėjų suolelio, tačiau Lietuvos rinktinei nepavyko sukurti nieko ypatingo, tuo tarpu rumunai perėmė ritulį ir surengę greitą kontrataką ketvirtą kartą nuginklavo vartininką E. Karlą (4:0).

Nors rumunai pirmavo 4:0, tačiau trečiame kėlinyje virė didelės aistros. Kėlinio pradžioje komandos apsikeitė baudos minutėmis, iš nubaustųjų žaidėjų suolelio pakilęs L. Jonuška pargriovė varžovą, o teisėjas lietuvį nubaudė dviem baudos minutėmis. Tuo nepatenkintas L. Jonuška trenkė lazda į ledą ir buvo išvarytas iš aikštės.

Daugumoje žaidę rumunai ir vėl sugebėjo pasinaudoti kiekybine persvarą, o Cs. Szenneyesas (41:37) pelnė dar vieną šeimininkų įvartį.

Sužaidus septynias minutes trečiame kėlinyje rumunas sėdo ant nubaustųjų žaidėjo suolelio, o Lietuvos rinktinės štabas paprašė minutinės pertraukėlės. Po jos treneriai vartininką pakeitė šeštu aikštės žaidėju, o šeši prieš keturis žaidę lietuviai galiausiai įmušė pirmą savo įvartį - pasižymėjo D. Bogdziulis (48:27).

Kėlinio viduryje Laisvydas Kudrevičius už nesportinį elgesį buvo nubaustas 12 baudos minučių ir taip pat nebaigė rungtynių.

Po dar trijų minučių prasižengė ir Lukas Žukauskas, o rumunai pasinaudoję kiekybine persvara smeigė šeštą įvartį į Lietuvos rinktinės vartus.

Primename, kad pirmose čempionato rungtynėse Lietuvos rinktinė rezultatu 5:2 įveikę britus Rumunijos ledo ritulininkai net 8:1 sutriuškino Nyderlandus.

Geriausiu Lietuvos rinktinės žaidėju šiose rungtynėse buvo pripažintas D. Bogdziulis.

Lietuviai į varžovų vartus atliko 28 smūgius, tuo tarpu rumunai - 39.

Trečiadienį čempionate - laisva diena, o ketvirtadienį lietuviai stos į kovą su Kroatija, tuo tarpu Rumunija bandys įveikti turnyro favoritės Lenkijos pasipriešinimą.

Prieš rungtynes Lietuvos jaunių rinktinės vyr. trenerio asistentas Tomas Lauksėdis įvardino pagrindines užduotis ir rungtynių svarbą.

Nuo 2010 metų Lietuvos ir Rumunijos aštuoniolikmečių rinktinės buvo susitikusios tris kartus - dvi pergales iškovojo rumunai, o viena džiaugėsi lietuviai.

2012-ais metais Lietuvos rinktinė antrose čempionato rungtynėse pralaimėjo rezultatu 1:3 (0:2, 0:0, 1:1), 2013-ais metais taip pat antrose rungtynėse varžovams nusileido rezultatu 3:4 (0:1, 2:3, 0:1), o 2014-ais metais, kuomet lietuviai iškovojo pirmą vietą, varžovus įveikę 6:1 (2:0, 0:0, 4:1).

Taip pat antrą pergalę turnyre iškovojo Lenkijos rinktinė, net 10:1 (5:0, 5:0, 0:1) sutriuškinusi Olandijos ekipą, ir pirmą pergalę iškovojo Didžiosios Britanijos komanda, 7:1 (3:1, 2:0, 2:0) nugalėjusi Kroatijos ledo ritulininkus.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):