Lietuvai atstovaus aštuoni atletai ir dvi imtynininkės.

Graikų-romėnų imtynių turnyre grumsis Justas Petravičius (60 kg), Edgaras Venckaitis (67 kg), Paulius Galkinas (77 kg), Martynas Nemsevičius (87 kg), Vilius Laurinaitis (97 kg) ir Mantas Knystautas (130 kg).

Danutė Domikaitytė (68 kg) ir Kamilė Gaučaitė (76 kg) kovos moterų imtynių varžybose, o Andrius Mažeika (74 kg) ir Lukas Krasauskas (97 kg) grumsis tarp laisvūnų.

Tik į finalą patekę imtynininkai ir imtynininkės iškovos kelialapius savo šaliai į rugpjūtį Tokijuje vyksiančias olimpines žaidynes.

Po nepriklausomybės atkūrimo imtynininkai dalyvavo visose vasaros olimpinėse žaidynėse. Nuo Barselonos laikų (1992) devyni imtynininkai (8 klasikai ir 1 laisvūnas) iškovojo 16-ka kelialapių.
Pirmas imtynininkas-olimpietis yra Remigijus Šukevičius (1992).

Pagal iškovotų kelialapių skaičių rekordininkas yra Mindaugas Ežerskis, kuris tris kartus gynė mūsų šalies garbę olimpinėse žaidynėse (2000-2008).

Vienintelis laisvūnas, kovojęs olimpinėse arenose, yra Ričardas Pauliukonis (1996-2000).
Aukščiausi pasiekimai – Mindaugo Mizgaičio iškovotas sidabras Pekine (2008) ir Aleksandro Kazakevičiaus laimėta bronza Londone (2012).

Mindaugas Ežerskis (6 ir 8 v.), Edgaras Venckaitis (7 v.) ir Ričardas Pauliukonis (9 v.) laimėjo po kelias kovas ir puikavosi tarp dešimties pajėgiausių.

Kiti olimpinėse žaidynėse dalyvavę imtynininkai yra Valdemaras Venckaitis, Ruslanas Vartanovas ir Svajūnas Adomaitis.

Moterų imtynių rungtyje arčiausiai olimpinio tikslo buvo Danutė Domikaitytė. 2016-ais metais Stambule vykusioje olimpinėje atrankoje Danutei iki kelialapio pritrūko tik vieno taško imtyje su norvege Signe Marie Fidje Store (3:4).

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)