Lietuvos komandą į pergalę vedė stipriausiu pasaulio žmogumi vadinamas Žydrūnas Savickas, šiemet prestižiniame „Arnold Strongman classic“ turnyre triumfavęs Mažeikiškis Vytautas Lalas ir ilgus metus Lietuvos galiūnų sporto elite esantis Vidas Blekaitis.

„Pergalė buvo gan lengva. Tikėjomės laimėti daugiau rungčių, bet labai nustebino varžovai, ypač estai, kurie gerai pasipriešino. Būtent tarp estų ir lenkų ir vyko įdomiausia kova dėl antrosios vietos“, – kalbėjo tituluočiausias pasaulio galiūnas Ž. Savickas.

Komandos rungėsi aštuoniose rungtyse – rąsto kėlime, svorio laikyme ištiestomis rankomis dviese (70kg), estafetėje, padangos vertime, lagaminų (140 kg), kėlimo estafetėje (rąsto, geležies bloko ir hantelio), automobilio atkelime (350kg + 5 merginos) ir akmens (185 kg) perkėlime.
Rungties nugalėtojai gaudavo 5 taškus, antri likę – 4 ir taip toliau.

Lietuviai laimėjo 5 rungtis iš 8. Trečiojoje rungtyje, padangos vertime, lietuviams koją pakišo prasidėjęs stiprus lietus. Šioje rungtyje triumfavo Estijos sportininkai, pradėję dar prieš lietų ir turėję pranašumą prieš kitus varžovus.

Lietuviai turnyrą baigė turėdami solidų 9 taškų pranašumą prieš antrąją vietą pelniusius kaimynus lenkus. Nors skirtumas didelis, bet beveik pusę turnyro intriga dar buvo. Po keturių rungčių lietuviai pirmavo tik dvejais taškais.

„Svarbiausia susikrauti šiokį tokį pranašumą, kad paskutinėje rungtyje nereikėtų spręsti kas laimės“, – dar neįpusėjus turnyrui taktiką atskleidė V. Blekaitis ir jo žodžiai netruko išsipildyti.

Rekordas – ne riba

„Kai turi tokią komandą – Žydrūną ir Vytautą, negalima nesiekti rekordo“, – kalbėjo galiūnas V. Blekaitis ir pridūrė, kad vis tik svarbiausia buvo triumfuoti turnyre, tad daugiau rekordų siekimui jėgų nebešvaistė.
Lietuviai kartu iškėlė nuo 502,5 kg svorio rąstą ir sudaužė nuo 2008 metų buvusį rekordą.

Kitas galiūnas, septintus metus Airijoje gyvenantis ir sportuojantis, V. Lalas kalbėjo, kad šiai komandai pusė tonos nėra riba.

„Svoris nebuvo labai didelis. Visi trys šioje rungtyje pakeliame virš 200 kg svorį. Manau specialiai tam pasiruošę ir kartu pasitreniravę galėtumę iškelti 550 kg ar net daugiau“, – kalbėjo galiūnas.

Šių metų kovo mėnesį V. Lalas ne tik nugalėjo prestižiniame „Arnold Strongman classic“ turnyre, bet ir pasiekė pasaulio hantelio kėlimo rekordą (5 kartai po 120kg). „Arnold Strongman classic“ turnyro pabaiga buvo tinkama filmo scenarijui.

Paskutinėje rungtyje žemaičiui dėl pergalės teko siekti pasaulio rekordo. Tik jį pasiekęs V. Lalas išsiveržė vienu tašku prieš savo varžovą Brianą Shaw.

„Į paskutinę rungtį ėjau norėdamas užsitikrinti tik antrą vietą. B. Shaw sakė, kad treniruotėse jis 120 kg svorio hantelį kelią 7-8 kartus. Aš žinojau, kad pakelti galiu tik penkis kartus. Nuėjau, ramiai iškėliau, susitaikęs su antra vieta, o varžovas, tikriausiai, palūžo psichologiškai.

Išsamesnio galiūno interviu apie šį sportą, šeimos pagausėjimą ir grįžimą namo ieškokite DELFI portale artimiausiomis dienomis.

Komandų sudėtis ir rezultatai:

Lietuva (37 taškai): Vidas Blekaitis, Vytautas Lalas, Žydrūnas Savickas.
Lenkija (28 taškai): Ksystof Radzilowski, Mateush Baron, Rafal Kobylash
Estija (27 taškai): Meelis Peilis, Lauri Nami, Markus Mannik
Latvija (18 taškų): Mareks Leitis, Agris Kazelniks, Artis Plivda
Suomija (10 taškų): Anti Mourajarvi, Jarno Kirsela, Kalev Kripp

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (246)