Lietuvos dviračių sporto čempionatas Panevėžyje mūsų plento meistrams buvo labai svarbus. Tai buvo paskutinės atrankos varžybos į Europos čempionatą. Senojo žemyno čempionatas (iki 23 m.) vyks liepos 14-17 d. Antalijoje (Turkija). Lietuvos dviračių sporto federacijos Vykdomasis komitetas patvirtino tokią mūsų komandą: moterys – Rasa Leleivytė, Katažyna Sosna, Aleksandra Sošenko, Edita Janeliūnaitė, Aušrinė Trebaitė ir Agnė Šilinytė, vyrai – Ramūnas Navardauskas, Evaldas Šiškevičius, Edgaras Kovaliovas, Mantas Blekevičius ir Gediminas Kaupas. Pastarasis čempionate dalyvaus savo lėšomis.
Aušrinė Trebaitė ir Urtė Juodvalkytė
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Merginų komandai atstovaus Rūta Žemaitytė, Laura Braziulytė ir Roberta Barzdaitė, o vaikinų rinktinė dar nepaaiškėjo, joje kol kas yra 7 kandidatai: Andrius Pečiulis, Eimantas Gudiškis, Arnoldas Valiauga, Paulius Šiškevičius, Justas Klimavičius, Tautvydas Lenskus ir Paulius Gužys.

Galutinai komanda paaiškės po šį savaitgalį vyksiančio Lietuvos jaunių čempionato: Vilkijoje vyks pavienio starto, o Kačerginėje – grupinės lenktynės.

Trenerio trekininkės nenustebino

Lietuvos moterų rinktinės vyr. treneris vilnietis Gediminas Kastanauskas nemažas viltis sieja su moterų grupinėmis lenktynėmis, mūsų dviratininkėms planuoja užimti 1-5 vietas.

„Esu patenkintas šalies čempionato moterų grupinėmis lenktynėmis, vyko įdomi taktinė kova, sportininkės užsirekomendavo kaip prityrusios plento meistrės. Dviratininkės viena kitą gerai pažįsta, žino kiekvienos galimybes, bet jos buvo iš skirtingų klubų ir tai lėmė gražią kovą. Lenktynės buvo kovingos, tikiuosi, kad mūsų komanda bus vieninga ir per Europos čempionatą“, - sako G. Kastanauskas.

Jo nenustebino geras treko meistrių pasirodymas. Grupinėse lenktynėse čempione tapo Aušrinė Trebaitė, o ketvirtą vietą užėmė Vilja Sereikaitė, gerai trekininkės rungtyniavo ir per atskiro starto lenktynes.

„Varžybos vyko lygumine trasa, be to, trekininkės yra tempo rungčių specialistės, kurioms 80 km distancija nėra labai sudėtinga. Jeigu lenktynės būtų vykusios kalnuotoje trasoje, varžybų rezultatai būtų tikrai kitokie. Būčiau nustebęs, jeigu čempionato atskiro starto lenktynėse būtų dalyvavusi sprinterė Simona Krupeckaitė ir laimėjusi lenktynes“, – teigia G. Kastanauskas.

Nėra ką vežti

Per Europos čempionatą iki 23 m. Turkijoje startuos tik trys jaunosios dviratininkės. „Jaunimas – didelė mūsų problema. Čempionate turi teisę dalyvauti 6 sportininkės, bet vešime tik tris. Ir tai ne dėl pinigų stygiaus, bet dėl to, kad nėra ką vežti“, – teigia šalies moterų rinktinės vyr. treneris.

Rudenį Australijoje vyks pasaulio dviračių čempionatas ir, pasak G. Kastanausko, komandos branduolys jau matyti. Sezono eigoje gal įvyks vienokių ar kitokių korektyvų. Bus atsižvelgta į tai, kaip dviratininkės startuos tarptautinėse varžybose ir paskutiniu momentu bus atrinktos dviratininkės, kurios bus geriausios sportinės formos. Atrankoje dalyvauja 5-6 sportininkės.

Jeigu nesulūš dviračiai...

Nemažas viltis su vyrų komanda sieja ir laikinasis Lietuvos vyrų rinktinės vyr. treneris kvėdarniškis Kęstutis Česaitis. Pasak jo, tikimasi dviejų medalių, kuriuos per atskiro starto lenktynes gali pelnyti vilnietis Evaldas Šiškevičius, o grupinėse lenktynėse – kvėdarniškis Ramūnas Navardauskas.

„Jeigu nesulūš dviračiai, sportininkai distancijoje nepateks į griūtį, medalius jie turėtų pelnyti. Jeigu negalvotume apie sėkmę, kam tada rengtis, vykti rungtyniauti. Mes žiūrime ne į kiekybę, o į kokybę. Liepos 2-4 d. R. Navardauskas ir E. Šiškevičius Prancūzijoje dalyvaus daugiadienėse dviračių lenktynėse, o 11 d. – Prancūzijos taurės lenktynėse, kuriose gali rungtyniauti ir Edgaras Kovaliovas“, – sako K. Česaitis.

Už jaunųjų sportininkų pasirodymą Europos čempionate atsakingas vilkaviškietis Artūras Žemaitaitis medalių nesitiki, jis sportininkams planuoja vietą dešimtuke. Dabar jo vadovaujama komanda dalyvauja daugiadienėse jaunių lenktynėse Lenkijoje.

„Jaunimui svarbu, kad į juos per čempionatą užsienio klubai atkreiptų dėmesį, kad sportininkai galėtų pasirašytų kontraktą ir užsitikrinti sau gyvenimą ateičiai“, – sako K. Česaitis.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vieno pavasario mėnesio jau netekome: ar gali staiga atšilti? (17)

Nors po šilto savaitgalio sniegas į šalį dar sugrįš, reikia turėti vilties, kad iki Velykų jis...

Ligoninėse dešimtmečius nesikeičia patalynė: žmonės susirūpino higiena (25)

DELFI iš skaitytojo gavo neseniai darytą nuotrauką, kurioje – ligoninės patalynė ....

10 barzdotų moterų, metusių iššūkį visuomenei ir sulaužiusių stereotipus (12)

Daugiau nei prieš 100 metų vadinamosios „apsigimėlių parodos“ buvo gana populiarios. Ir kol...

Penktadaliu didėsiančios medikų algos – tik akių dūmimas? (105)

Nuo gegužės medikų atlyginimus žadama kelti penktadaliu. Tačiau darbo grupė iki šiol dar dirba,...

5 labai svarbūs patarimai perkantiems dar nepastatytą būstą (21)

Naujo būsto paieška – atsakinga ir paprastai daug laiko trunkanti veikla. Statistika rodo, kad...

Apie mergaitę Kaune spardžiusius jaunuolius papasakojusiam liudininkui – žiaurūs grasinimai (778)

„Bus išdaužyti langai“, „gyvas nepareisi“, „būsi papjautas“, – tokius žodžius...

Dydis nesvarbu rekomenduoja: 2 deriniai skirtingoms plius dydžio figūroms

„Kaip paslėpti pilvą? Kaip sumažinti klubus? Kaip užmaskuoti plačią viršutinę dalį?“, -...

Panika dėl nesiliaujančių vagysčių iš automobilių: tą pačią mašiną šįmet apšvarino dukart (112)

Net ir ramiame rajone esančio namo kieme nakčiai paliktą automobilį galite rasti išdaužtais...

Šeimos vertybės: kuo užsiima Putino giminaičiai (136)

„Gazprom“ gali į savo valdymo sistemą pasikviesti Michailą Putiną – Rusijos prezidento...

Viena didžiausių mįslių aviacijoje: kas galėjo nutikti dingusiam Malaizijos lėktuvui? (49)

Net ir praėjus ketveriems metams nuo to laiko, kai dingo Malaizijos oro linijų lėktuvas, vykdęs...