aA
Kiekvienas pasirodymas – magiškas spektaklis, kur susilieja meistrystė, aistra, artistiškumas. Taip, kaip šiemet, geriausia Lietuvos šokių ant ledo pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius dar nėra čiuožę. Neseniai Sapore vykusiose „Grand Prix“ serijos dailiojo čiuožimo varžybose „NHK Trophy“ jie jau įteikė sau Kalėdų dovaną – užėmė ketvirtą vietą, pagerino du asmeninius rekordus, nustebindami ir gerbėjus, ir trenerius ir – smagiausia – patys save.
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / FOTO: "Audimas"
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / FOTO: "Audimas"

Šį sezoną sportininkai jau spėjo papildyti savo medalių kolekciją svarbiais apdovanojimais – iškovojo sidabrą „Challenger“ serijos varžybose Vokietijoje ir Italijoje.

Tokie rezultatai įkvepia siekti dar daugiau – čiuožėjai įsitvirtino pasaulio reitingo dešimtuke.

Taip pat pora pratinasi prie naujo vaidmens – šiemet jie tapo lietuviško prekės ženklo „Audimas“ ambasadoriais.

Treniruočių bazė – Kanadoje

„Kiekvienose varžybose mes patys ir mūsų pasirodymai vis stipresni tik dėl to, kad trenerių komanda parengia tikslingas pratybas, choreografijas, kurias šlifuodami ant ledo praleidžiame labai daug valandų“, – sako Kaune gimęs, augęs ir šešerių čiuožti pradėjęs Saulius. Kurį laiką į čiuožimą žiūrėjęs tiesiog kaip į būrelį, laisvalaikio leidimo būdą, galiausiai nusprendęs tapti profesionaliu sportininku, pirmiausia jis čiuožė vienas. Sėkmingai susidėliojus aplinkybėms, talentingam jaunuoliui pasitaikė proga išvykti į Jungtines Amerikos Valstijas, dirbti su puikiais treneriais.

Tačiau pradžia Amerikoje sportininkui nebuvo lengva, kaip ir daugumai atvykusių. Viskam stigo pinigų, teko kibti į darbus – treniruoti vaikus, kasdien važinėti tarp JAV ir Kanados, nes vienoje šalyje treniravosi pats, kitoje – mokė kitus.

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / FOTO: "Audimas"
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / FOTO: "Audimas"

Nuo 2014-ųjų šokių ant ledo disciplinoje besivaržantis Saulius 2017-aisiais pradėjo čiuožti drauge su Allison. Puikiai dera jų abiejų būdas, fizinės savybės bei sportinės ambicijos kiekvieną dieną būti geresniais ledo čiuožėjais nei vakar. Jie – puikūs bičiuliai, drauge praleidžiantys begales laiko, bet pora – tik ant ledo, ne gyvenime.

Šio džiuginančio sezono pradžioje Allison ir Saulius šokių elementus gludino Lietuvoje su žinomu choreografu Gintaru Svistunavičium. Dabar daugiausia laiko leidžia Monrealyje, Kanadoje, kur dirba svarbiausi jų treneriai – Marie-France Dubreul, Patrice‘as Lauzonas, Romainas Haguanaure. čia yra akademijos, kuriai atstovauja – „IAM Skating Academy of Montreal“ – treniruočių bazė.

„Besirengdami šiam sezonui, keitėme požiūrį į detales, kurios padeda artistiškiau perteikti mūsų šokius tiek žiūrovams, tiek teisėjams“, – Allison įvardija naujovę, kuri greičiausiai irgi turi įtakos sėkmei.

Šį sezoną jie čiuožia taip grakščiai ir lengvai, sudėtingas kompozicijas paversdami jausminga drama, spektakliu, kad poros šokio įkvėptas „Audimas“ savo žiemos šventinę komunikaciją pavadino „Žiema, lyg šokis“. O šio prekės ženklo parduotuvėse galima pamatyti čiuožėjų šokio, užfiksuoto prieš kelias savaites jiems svečiuojantis Lietuvoje, nuotraukas.

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / FOTO: "Audimas"
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / FOTO: "Audimas"

Svarbi kiekviena detalė

Dešimtoji vieta pasaulio reitinge įkvepia dirbti, stropiai rengtis svarbiausioms sezono varžyboms – Europos ir Pasaulio čempionatams. „Smagu būti dešimtuke, tai – didelis pasiekimas. Bet, mano nuomone, teisėjų, varžovų ir žiūrovų pagarbą lemia ne vieta reitinge, o efektingi pasirodymai varžybose“, – sako Allison.

Pasirodymams čiuožėjų porą puošia dizainerė Aina Zinčiukaitė, daugybę metų kurianti ir geriausiems Lietuvos sportinių šokių šokėjams. Kiekvienam pasirodymui siuvami specialūs kostiumai.

Svarbu ir pasirinkta muzika. Sėkmę porai atnešęs trumpasis šokis statytas pagal grupės „Yello“ dainų variacijas, laisvasis – pagal „Faithless“ ikoninį kūrinį „Insomnia“.

Kad švytintys iščiuožtų ant ledo varžybose ir vos kelias minutes trunkančiu pasirodymu prikaustytų gerbėjų bei teisėjų dėmesį, čiuožėjai dirba ilgus mėnesius. Darbas ir kompozicijos tobulinimas, galima sakyti, niekada nesibaigia, nes vis atsiranda pakeitimų, tobulinant ir stiprinant jį.

„Pagrindinis šokio rengimas dažniausiai vyksta apie mėnesį – per tiek laiko pastatoma choreografija, suderinamo idėjos pakėlimams bei kitiems elementams. Tada pora mėnesių trunka juodžiausias darbas, kol viską atidirbame tiek, kad galėtume čiuožti visą programą“, – apie šokių ant ledo užkulisius pasakoja čiuožėjas.

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / FOTO: "Audimas"
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / FOTO: "Audimas"

Šiuo juodo darbo etapo, o ir kasdien per pratybas, sportininkams ypač svarbu apranga, kurią dėvi. „Svarbiausia – patogumas ir estetika“, – sako Saulius. Apranga taip pat turi neslėpti čiuožėjų kūno linijų, nevaržyti judesių, o būtent tokiais drabužiais juos aprūpino „Audimas“.
Treniruočių metu čiuožėjams nepamainomi – merino vilnos marškinėliai, kurie ne tik ploni ir nepaprastai lengvi, bet, kas aktualu ant ledo dirbantiems sportininkams, sulaiko šilumą, išgarina drėgmę ir nekaupia jos viduje, leidžia kūnui kvėpuoti, palaiko pastovią jo temperatūrą, nedirgina odos, o prižiūrėti juos tikrai paprasta.

„Moteriškos linijos dizainas ir spalvų paletė man labai patinka“, – neslepia Allison.

„Šių „Audimas“ drabužių privalumus ypač pajuntame apšildami. Jie padeda kūnui pasiekti „darbinę temperatūrą“ greičiau, bet tuo pačiu nesijaučiame perkaitę, suprakaitavę“, – pasakoja Saulius.

Kai tenka sportuoti ypač šaltose arenose, gelbsti „Audimas“ merino vilnos pirštinės, kepurės ir pūkinės liemenės ar striukes. Ne vieną naminį gyvūną laikiusiems sportininkams svarbu, kad šie ypač šilti drabužiai turi RDS sertifikatą, patvirtinantį, kad juose esantys žąsų ir ančių pūkai surinkti nukritę, o ne nupešti – gauti nedarant skriaudos paukščiams. Tai užtikrina humanišką elgesį su gyvūnais.

„Labai malonu ir gera tą žinoti“, – pripažįsta gyvūnus mylintys čiuožėjai.

Augintiniai juos pasitinka ir dabar, kai čiuožėjai grįžta namo – Allison mama rūpinasi mišrūne Kali, o Sauliaus tėvas ir brolis augina Sibiro laiką Mają.

Sulaukia kolegų pagyrimų

Allison domisi mada, seka tendencijas, pastebi didžiųjų žvaigždžių kasdienės aprangos ir raudojo kilimo renginių stilių. „Pastebėjau, kad pastaruoju metu vis daugiau laiko leidžiu parduotuvėse, dairydamasi patinkančių drabužių. Ir tą dažniausiai darau Lietuvoje! Man tikrai patinka lietuviškas stilius“, – džiaugiasi amerikietė. „Man regis, mudu panašiai tiek pat laiko leidžiame apsipirkinėdami“, – priduria Saulius. Tad ir šiuo klausimu abu partneriai sutaria.

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / FOTO: "Audimas"
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / FOTO: "Audimas"

„Nemažai čiuožėjų gauna komandines aprangas iš savo šalies drabužių kūrėjų ir gamintojų. Tad mes, mažos šalies atstovai, džiaugiamės ir didžiuojamės, galėdami būti savo prekės ženklo ambasadoriais. Pristatyti savą prekės ženklą, kuomet kiti čiuožėjai vilki tokių pasaulinių grandų gaminius, mums ypač svarbu ir – didelė garbė“, – sako „Audimas“ ambasadoriai.

Jų vilkima „Audimas“ Nacionalinė kolekcija – komfortiška, funkcionali, taip pat praktiška ir reprezentatyvi. Į Nacionalinės kolekcijos drabužius atkreipė dėmesį kolegos užsienyje. „Dėl šių tautinių spalvų ir simboliais puoštų kostiumų sulaukėme daug komplimentų“, – šypsosi Saulius.

Ant stalo bus kūčiukų

Kalėdas geriausia Lietuvos čiuožėjų pora sutiks treniruočių stovykloje – Saulius negalės grįžti namo pas artimuosius. Tačiau ant jo šventinio stalo būtinai bus kūčiukų – be jų šventė neįsivaizduojama.
Kas padės brangiems žmonėms po Kalėdų egle?

„Manau, keliems mano aplinkos žmonėms labai patiktų „Audimas“ gaminiai“, – sako Saulius. O Allison jau žino, kad pirks šio prekės ženklo aksesuarų – šalikų, kepurių ir pirštinių: „Be jų ir pati nebeįsivaizduoju savo nuolatinių kelionių kupino gyvenimo. Man svarbu nesušalti ir jaustis patogiai.“

Juos dėvint net ir sunki treniruotė atrodo lengvesnė, maloni, įtraukianti – lyg šokis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000

Patvirtinta nauja Stanionio dvikovos data

Dėl apendicito operacijos kitą mėnesį planuotą dvikovą su Vergilu Ortizu dėl pusvidutinio...

Vieniems – tabu, kitiems – liūdnas faktas: olimpinio boikoto planas Lietuvoje turi šalininkų (1)

Kaip derėtų elgtis lietuviams, jei 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse reikės konkuruoti...

Druskininkuose įvyko Lietuvos 10 šokių čempionatas

Savaitgalį Druskininkuose įvyko Lietuvos 10 šokių čempionatas. Ši disciplina ypatinga tuo, kad...

Vokiečiai graužia nagus: šešerius metus lauktas medalis nuplaukė dėl klaidos protokole

Vokietijos slidininkės pateikė staigmeną pasaulio taurės varžybų etape Italijoje, bet dar...

„Aušrinė“ tapo Baltijos tinklinio lygos reguliaraus sezono nugalėtoja

Lietuvos moterų tinklinio komandos pergalingai baigė Baltijos moterų tinklinio lygos reguliarų...

Top naujienos

Generalinė prokurorė apie galimą informacijos nutekinimą Bartoševičiui: sprendžiama, ar pradėti tyrimą (4)

Generalinėje prokuratūroje kol kas nėra sprendimo dėl to, ar reikėtų aiškintis, kad buvusiam...

Tęsiama dingusio paauglio paieška: 8 valtys, dronai ir specialiai apmokytas šuo

Vilniuje antradienį tęsiama šeštadienį dingusio nepilnamečio Mykolo Davidonio paieška. Paauglio...

Karas Ukrainoje. Ukraina: Maskva per tarpininkus ėmė „maldauti“ derybų rusų pajėgos per savaitę užkariavo tik kelis šimtus metrų (1)

JAV karinio jūrų laivyno analizės centro ekspertas Michaelas Kofmanas teigė, kad Rusijos...

Ukrainoje nukautas rusų generolas (3)

Ukrainoje naktį iš vasario 4-os į vasario 5-ą šalies ginkluotosios pajėgos nukovė generolą...

Diplomatas Januška: „džiaugėmės“ sankcijomis, kurios parklupdys Putiną, – ir štai kokie rezultatai (15)

Lietuvos diplomatas, Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras Albinas Januška...

Verslas PliusRaminta Rakauskė

Vilniaus „Kempinski“ savininkas Jakulis Jason apie planuojamą naują viešbutį ir keliones troleibusu: man nesvarbu pasirodyti, kad turiu pinigų (11)

„Aš pats turiu tik porą porų batų, man daug nereikia. Ir mašinos neturiu, jos brango. Šiandien...

Įtaria klastą: kodėl po skandalinga iniciatyva tokie keisti parašai (24)

Grupė Seimo narių, daugiausia iš konservatorių frakcijos, pasiūlė neberiboti valstybės ir...

Verslas PliusJoonas Alliksaar, geenius.ee

Į kokias Baltijos šalių įmones atkreipti dėmesį investuotojams: Estijos ekspertų įvertinimas

Nors įmonėms skirtos makroekonominės prognozės ir analizės šiemet yra kuklesnės nei...

Vakarų ir Ukrainos žvalgybos prognozuoja, kaip vyks naujas Rusijos puolimas

Vakarų ir Ukrainos žvalgybų teigimu Rusija gali per artimiausias 10 dienų pradėti naują...

Šilalės rajono ūkininkė antrą dieną pieną dalija dykai – žmonės važiuoja iš visos Žemaitijos

Kol vieni ūkininkai visoje Lietuvoje protestuodami statė kryžius Šilalės rajono ūkininkė antrą...