Vienas jų – sprinteris Danas Sodaitis – tapo šalies čempionu vyrų 4 po 100 metrų bėgimo estafetėje. Be to, buvo arti asmeninio geriausio rezultato. Donatas Dundzys ir Oksana Dobrovolskaja iš stadiono iškeliavo su asmeniniais rekordais.

Pirmą kartą paralimpinio sporto atletus priėmusio Lietuvos čempionato atidaryme lengvaatlečiams gerų startų linkėjo šalies paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

„Visi mes – ir žiūrovai, ir sportininkai – šiandien stebime, kaip rašoma Lietuvos sporto istorija. Linkiu visiems atletams labai gerų startų ir rezultatų“, – sakė šalies paralimpinio judėjimo vadovas.

Atidarymo ceremonijoje Lietuvos trispalvę Palangos stadione iškėlė šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė ir Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato prizininkas Andrius Skuja.

Pirmas iš paralimpiečių į sektorių žengė Donatas Dundzys, kuris turėjo tris bandymus ir vienu jų diską numetė 46 metrus 47 centimetrus – beveik pusantro metro toliau nei bet kada oficialiose varžybose.

„Varžovai mėto dvigubai sunkesnį diską, bet priėmė labai šiltai, palinkėjo sėkmės. Jaučiau palaikymą. Pagerinau asmeninį rezultatą daugiau nei metru, nors norėjau mesti dar toliau“, – sakė D. Dundzys.

Su asmeniniu rekordu iš disko metimo sektoriaus išėjo ir Oksana Dobrovolskaja. Trenerio Rimanto Plungės treniruojama lengvaatletė įrankį švystelėjo 31 metrą 23 centimetrus. Tai – net trimis metrais toliau nei ankstesnis regėjimo negalią turinčios kaunietės asmeninis rekordas.

„Tiesą sakant, tiek toli mesti nesitikėjau. Galvojau, jeigu numesiu 30 metrų, tai čia bus viršūnė, jau bus idealu. Bet kai treneris pasakė, kad tiek… Kelis kartus jo prašiau, kad jis patikrintų, ar tikrai tiek yra. Jam dar reikėjo įtikinti mane, kad tikrai yra toks rezultatas“, – šypsojosi O. Dobrovolskaja.

Vyšnia ant penktadieninio torto paralimpinei rinktinei tapo Dano Sodaičio aukso medalis, iškovotas vyrų 4 po 100 metrų bėgimo estafetėje. Europos neįgaliųjų vicečempionui D. Sodaičiui buvo patikėta bėgti paskutinius 100 metrų, ir „Cosma“ klubo narys Vilniaus komandos nenuvylė – finišavo pirmas.

„Labai džiaugiuosi dėl pasiekimo. Tai – tikra euforija. Labai norėjau sudalyvauti ir… velnias, pasisekė laimėti net aukso medalį. Kodėl bėgau paskutinis? Kadangi valdau tik kairę ranką, tai mano bėgimas galėjo būti tik antras arba ketvirtas. Tai buvo nuspręsta būti ketvirtame bėgime“, – sakė D. Sodaitis.

Kiek anksčiau penktadienį D. Sodaičiui nedaug trūko iki asmeninio rekordo 100 metrų sprinto bėgime. Paraatletas atrankoje distanciją įveikė per 11,12 sek., o B finale – per 11,14 sek. D. Sodaičio geriausias rezultatas buvo pasiektas pernai Dubajuje pasaulio čempionate – 11,08 sek.

„Nerealiai, viskas yra super: sąlygos, saulė, žmonės. Visi pozityvūs. Smagu, kad yra komanda mūsų neįgaliųjų, o sveikieji yra suinteresuoti palaikyti. Visa atmosfera – viena iš geriausių, kiek esu visur dalyvavęs“, – čempionatą įvertino D. Sodaitis.

Pirmą čempionato dieną iš paralimpiečių komandos dar startavo Kęstutis Skučas, sportiniu vežimėliu įveikęs 1500 metrų, 400 metrų ir 100 metrų distancijas. 400 metrų bėgo Petras Krapikas, diską metė Ramunė Adomaitienė.

Antrą čempionato dieną Palangoje startuos Egidijus Valčiukas, Andrius Skuja, Jonas Spudis, Donatas Dundzys, Ramūnas Verbavičius ir Ernestas Česonis.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės