Vilniečiai turėjo persvarą ir pirmavo, tačiau „Energija“ nugalėjo 4:3 (2:2, 0:1, 2:0) ir po tapo Lietuvos čempione.

Pasak pranešimo, dramatiškose rungtynėse Vilniaus klubas išsiveržė į priekį po Mindaugo Kiero gražaus metimo dvigubos daugumos metu (02:38, Naoki Kaneko, Šarūnas Kuliešius).

Atkaklioje kovoje netrukus dvigubą daugumą įgijo ir „Energija“, atsakiusi Aimo Fiščevo įvarčiu (08:28, Deividas Kazlauskas).

Netrukus Deividas Kazlauskas (09:51, A.Fiščevas, Karolis Kubilius) dar kartą išnaudojo daugumą ir pirmą kartą išvedė „Energiją“ į priekį.

Visą reguliarųjį sezoną čempionate karaliavusi „Energija“ pirmajame kėlinyje niekuo ypatingu neišsiskyrė, o momentais „Hockey Punks“ turėjo iniciatyvą.

Ją išnaudojo Š.Kuliešius (15:18, N.Kaneko), kuriam pavyko išlyginti rezultatą.

Antrajame kėlinyje audringai palaikomi savų sirgalių vilniečiai ėmė spausti neginčijamus finalo favoritus.

Po dar vienos įspūdingos „Hockey Punks“ atakos M.Kieras (24:43, N.Kaneko, M.Šlikas) pasiuntė ritulį į varžovų vartus ir iš džiaugsmo krito pilvu ant ledo.

Tribūnos šėlo, o vilniečiai tęsė atakas, taip glumindami Elektrėnų klubą. Vilniečiai gavo galimybę įmušti dar vieną įvartį dvigubos daugumos metu ir sukūrė dvi puikias progas, pakėlė ant kojų tribūnas, tačiau pelnyti įvarčio nepavyko.

„Energija“ ir toliau darė klaidas prasižengdama. Vilniaus klubas pamažu įgijo neginčijamą persvarą, tačiau jos įvarčiais nepavertė.

Turnyro šeimininkai po vilniečių klaidų gavo dvigubą daugumą ir galingu smūgiu Tomas Vyšniauskas (41:28, A.Fiščevas, K.Kubilius) išlygino rezultatą – 3:3.

Aistros pasiekė kulminaciją: „Energija“ neteko dar dviejų žaidėjų už pražangas, o įtampa sprogo Deivido Kazlausko ir Karolio Šliko muštynėmis. Rungtynės trumpam buvo sustabdytos, kol teisėjai sugebėjo susodinti prasikaltusius ant prasižengusiųjų suolelio. Abu mušeikas rungtynėms teisėjavęs arbitras iš Baltarusijos pašalino iki rungtynių pabaigos.

Lemiamą finalo įvartį pelnė naudingiausias reguliariojo sezono žaidėjas Dovydas Kulevičius (51:51), kuris aplenkė vartininką ir pirmesnis kyštelėjo lazdą link ritulio, kurį permetė per vartininką.

Rungtynių pabaigoje vilniečiai pakilo į šturmą: turėjo progų, žaidė be vartininko šešiese prieš penkis. Tačiau elektrėniškai atsilaikė ir iškovojo pergalę, Lietuvos čempionais tapę po trejų metų pertraukos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)