Pasak sportininkų, Nyderlanduose, Medemblike vykstanti „Allianz“ regata yra greičiausiai paskutinė – todėl itin svarbi – proga susitikti su pagrindiniais konkurentais lenktynių distancijoje. Regatoje taip pat Lietuvai atstovauja ir buriuotojas Martis Pajarskas.

„Man tai – paskutinė oficiali regata prieš Tokijo žaidynes. Ir nors akvatorija, kurioje vyks varžybos, labiau panaši į mūsiškes Kuršių marias, nei į tuos jūrinius vandenis, kuriuose teks varžytis olimpiados metu, pagrindinis tikslas dabar – varžybinė patirtis, lenktynės su kuo daugiau stiprių konkurenčių.

O čia tą tikrai turėsiu – susitiks kone visos pagrindinės buriuotojos ne tik iš Europos, bet ir Amerikos, Urugvajaus, Argentinos“, – prieš startą dalinosi V. Andrulytė.

Pasak jos, dabar visi sportininkai džiaugiasi ir stengiasi išnaudoti kiekvieną varžybų progą, nes dėl vis nesibaigiančios COVID-19 pandemijos, beveik visos šiame sezone iki olimpinių žaidynių suplanuotos varžybos buvo arba atšauktos, arba nukeltos į rudenį.

„Prieš startą nusiteikimas geras. Tiesa, atvykome čia kone tiesiai į startą, nelabai turėjome laiko pasiruošti, geriau susipažinti su akvatorija, nes dėl COVID-19 situacijos, varžybų organizatoriai mūsų tiesiog neįsileido anksčiau.

Varžybose startuosiu su savo laivu, kuriuo neplaukiau jau, ko gero, nuo spalio mėnesio. Jis, tiesa, jau trijų metų senumo, tad palyginus su tomis konkurentėmis, kurios savo laivus keičia kasmet, jau kone senukas, tačiau bus matyti, kaip seksis“, – pasakoja buriuotoja.

Pasak jos, olimpinėse žaidynėse inventoriaus skirtumų nebus, nes žaidynių organizatoriai visiems dalyviams tiek laivus, tiek bures ir kitą inventorių duos patys, taip siekdami išlyginti techninę konkurenciją.

Iš viso į gausiausią Olandijos regatą, kuri mūsiškiams vyks nuo birželio 2 iki birželio 6 d. susirinko kone 300 buriuotojų iš 47 valstybių. „Laser Radial“ laivyne, kur buriuoja ir V. Andrulytė, iš viso užsiregistravo 69 dalyvės.

„RS:X“ burlenčių laivyne, kur Lietuvai atstovauja olimpietis Juozas Bernotas, – 21 dalyvis. „Laser Standard“, kur Lietuvos atstovas – Martis Pajarskas, – 80 dalyvių.

„Laser Radial“ ir „Laser Standard“ laivynams iki birželio 6 d. numatoma po 9 lenktynes, „RS:X“ burlentėms – iki 13 lenktynių.

Juozas Bernotas / FOTO: Aistė Ridikaitė
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)