Aiškios ir griežtos taisyklės

Pirmoji kelionė aplink pasaulį dviračiu įvyko dar 1884 metais. Tada anglas Thomas Stevensas leidosi į kelią turėdamas tik atsarginius marškinėlius, kojinių porą ir... šautuvą. Laikai pasikeitė – dabar į tokią kelionę ginklo imti nebūtina ir turbūt nelabai įmanoma dėl laukiančių skrydžių ir patikrų pasienio punktuose, tačiau pati idėja nepakito.

Imta net fiksuoti rekordus – į tokį iššūkį gali nerti ir padedamas specialios komandos, ir visiškai vienas. Abiem atvejais rekordai priklauso škotams. Pirmuoju jis siekia beveik 79 dienas, antruoju – 124 dienas.

Guinnesso rekordų sudarytojai net nustatė labai aiškias taisykles rekordų siekimui, taip pat ir tam, ką laiko pasaulio apvažiavimu dviračiu.

Nors variantų yra gana daug, esminiai principai – reikia važiuoti tikslia linija (iš vakarų į rytus arba atvirkščiai), dviračiu numinti bent 29 tūkst. kilometrų, o visa kelionė turi sudaryti 40 tūkst. km (įskaitant skrydžius ar plaukimą laivu). Taip pat būtina startuoti ir finišuoti toje pačioje vietoje bei kelionės metu aplankyti bent du geografinius antipodus (priešinguose Žemės rutulio poliuose esančius taškus).

Antras dublis

I. Greitmanas ginklo į kelionę neims, tačiau turės krūvą kitų daiktų. Rekordų taip pat nesivaikys, bet įvykdyti numatytus normatyvus, kad kelionė aplink pasaulį būtų įskaityta oficialiai, bandys.

„Oficialių rekordų nesiekiu. Ne dėl to važiuoju“, – patvirtina jis.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)