Tačiau būtent šiandienos lenktynės lems, kurios dvi šalys pateks į aštuntfinalį. Pasak buriuotojų, prie silpnų ir permainingų vėjo sąlygų distancijoje nutikti gali bet kas, o šiandien lenktynių metu įgyti taškai bus dvigubinami.

Komplikuotas trečiųjų pasaulio taurės lenktynių startas

Trečiąsias pasaulio buriavimo taurės lenktynes šešioliktfinalyje „SSL Team Lithuania Scandagra“ pradėjo apmaudžiai – buvo konkurentų nustumti nuo starto linijos ir į distanciją išplaukė paskutiniai. Tačiau nepraradę motyvacijos ir kovingumo, komanda sugebėjo prisivyti ir aplenkti net dvi konkurentų komandas – Kanadą bei Japoniją – ir finišo liniją kirto antri po Slovakijos rinktinės.

„Per startą buvo labai mažai vėjo ir mes turėjome gal tris sekundes priimti sprendimą, ar krentam pro galą visiems laivams, ar bandom čia išstovėti. Šiek tiek sudvejojom ir pasilikome viršuj – taip „užrakinome“ save antvėjinėje zonoje. Ten neturėjom jokios kelio teisės, o vėjas buvo silpnas, tai mums teko laukti, kol mūsų konkurentai sustartuos ir tada bendyti bent kiek su greičiu kirsti starto liniją“, – apmaudžia pradžia dalinasi komandos vadovas R. Milevičius.

Komandos vairininkas Raimondas Šiugždinis, taip pat pripažino, kad šis startas buvo, ko gero, blogiausias per visas varžybas, tačiau komanda sugebėjo išlaikyti emocinį stabilumą ir kovoti toliau.

„Šito išties nenumatėm, galbūt reikėjo daryti kitaip. Tačiau po mūšio lengva sakyti „buvo geriau ten arba ten“, bet tuo metu atrodė kitaip. Žinoma, kai liko koks 30 sekundžių, mes jau matėm, kad bus blogai, bet sukomės iš padėties, kaip įmanoma. Komanda nenusiminė, ramiai, ramiai, vieną po kito konkurentus „suvalgėm“. Tik slovėnai pabėgo“, – teigė R. Šiugždinis.

Išplėšė antrąją vietą itin silpno vėjo sąlygomis

Pirmąjį ženklą Lietuvos buriuotojai pasiekė trečioje pozicijoje aplenkę Kanados rinktinę ir lipdami ant kulnų japonams. Kova su pastarąja komanda vyko beveik iki pat finišo, tačiau antrajame pavėjiniame kurse, jau judant link finišo, lietuviams, išnaudojusiems net ir mažiausius silpno vėjo škvaliukus pavyko aplenkti ir juos.

„Tokiomis sąlygomis labai svarbus vėjo pojūtis ir akylumas. Distancijoje papučia 10 sekundžių škvaliukai, kurie paskui vėl nurimsta, vėl papučia, ir vėl nurimsta. Ir jie sukinėjasi 15-20 laipsnių. Juos reikia sugaudyti, išnaudoti“ – kovos pavėjiniuose kursuose subtilybėmis dalinasi R. Šiugždinis.

Pasak R. Milevičiaus, būtent toks atidumas ir padėjo jiems tiesioje distancijos linijoje prisivyti Japonijos komandą bei iškovoti antrąją vietą.

„Pavėjinėje distancijoje mes tikrai plaukėme greičiau už japnous, nes kiekvieną mažą bangelę, kiekvieną škvaliuką stengėmės išnaudoti, su kiekvienu vėjo pastiprėjimu įsibėgėti ir sudaryti japonams kuo sudėtingesnes sąlygas, pavyzdžiui, dengti jiems vėją ir panašiai“, – teigė R. Milevičius.

Sekmadienį – lemiama kova dėl vietos aštuntfinalyje

Po trijų lenktynių Lietuvos komanda savo grupėje, turėdama 11 taškų, užima pirmąją poziciją, antroje pozicijoje – Slovėnija su 8 taškais, trečioje – Kanada su 6 taškais, ketvirtoje – Japonija su 5 taškais. Vis dėlto, nepaisant turimos persvaros, Lietuvos komandai būtent šiandiena bus lemiamos lenktynės, mat šiandien lenktynių taškai dvigubinasi.

Būtent po šiandienos lenktynių paaiškės, kurios dvi komandos, surinkusios daugiausiai taškų, patenka į „SSL Gold Cup“ pasaulio taurės aštuntfinalį.

„Mes plaukiam, kaip galim, stengiamės dėl kiekvienų lenktynių, kiekvienas startas mums yra svarbus, kiekvieną konkurentą vertinam stipriai, nes matom, kad sąlygos labai permainingos ir bet kas gali išeiti į priekį. Šiandienos lenktynės – ne išimtis. Stengsimės daryti, ką galime geriausio ir kovosime iki galo“, – teigė R. Milevičius.

Šiandienos lenktynių startas numatomas 15 val. 30 min. Lietuvos laiku.

Tiesioginę lenktynių transliaciją su lietuvišku komentavimu galima stebėti „SSL Team Lithuania“ „Facebook“ paskyroje.

Nacionalinė Lietuvos rinktinė „SSL Gold Cup“ pasaulio taurėje startavo lapkričio 10 dieną pogrupyje su Čekija, Pietų Afrikos Respublika ir Omanu. Lapkričio 13 d. mūsų SSL rinktinė iškovojo Lietuvai vietą „SSL Gold Cup“ pasaulio taurės šešlioktfinalyje, kur rungiasi su Kanados, Japonijos ir Slovėnijos rinktinėmis dėl teisės patekti į aštuntfinalį.

„SSL Gold Cup“ pasaulio taurė yra analogų buriavimo sporte neturinčios varžybos, kuriose net 56 šalys varžosi dėl geriausios buriavimo valstybės titulo. Varžybos vyksta Pasaulio futbolo čempionatui būdingu formatu – valstybių rinktinės, sudarytos iš geriausių kiekvienos valstybės buriuotojų, varžosi grupėse po keturias ir įveikdamos eliminacijas juda link lemiamos kovos, kuri įvyks gruodžio 3 d.

„SSL Gold Cup“ taurės naujienas galima sekti čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją