aA
Lietuvos jaunimo rinktinės narys G.Grigas (14 nr.) tik epizodiškai pasirodo "FBK Kauno" komandoje. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovai, dažnai demonstruojantys ryžtą ugdyti jaunus futbolininkus, uždraudė daugiau nei 2 pagrindinės komandos žaidėjams pasirodyti dublerių komandoje.
© "Lietuvos žinios"
Taip perspektyviausi Lietuvos futbolininkai neteko galimybės rungtyniauti ir įsitvirtino ant A lygos klubų atsarginių žaidėjų suolelių. Susidariusią padėtį LFF generalinis sekretorius Julius Kvedaras žada taisyti per artimiausią vykdomojo komiteto (VK) posėdį. Patvirtinus šių metų A lygos čempionato įstatus, klubams buvo pranešta, kad nuo šiol iš dublerių ekipos į pagrindinę komandą ir atvirkščiai sezono metu jie galės perkelti tik 2 futbolininkus, taip pat į aikštę vienu metu galės išleisti tik 3 legionierius.

Varžybų vykdymo komisijos pirmininkas Romas Pikčilingis prieš čempionatą legionierių skaičiaus apribojimą aiškino noru suteikti daugiau galimybių jauniems vietos futbolininkams, o žaidėjų migracijos tarp pagrindinių komandų ir dublerių suvaržymą pavadino I lygos klubų prašymo neleisti dirbtinai kelti dublerių pajėgumą patenkinimu.

Ant suolelio

Po praėjusių metų pirmenybių, diskutuojant, kad dukterinėms komandoms reikia uždrausti žaisti aukščiausioje lygoje, Vilniaus "Žalgirio" prezidentas Janušas Loputis nurodė tokią šio žingsnio būtinumo priežastį. "Kai "Žalgiris" ir "Polonija" žaidžia aukščiausioje lygoje, negalime perkelti žaidėjų iš dukterinės ekipos į pagrindinę, - kalbėjo "Žalgirio" prezidentas. - Mums tai nenaudinga, mat reikia pildyti visus perėjimo iš vieno klubo į kitą dokumentus, tai atima begalę laiko".

J.Loputis, kaip ir kitų klubų vadovai, tikėjosi, kad šiais metais į pagrindinę ekipą sezono metu galės perkelti neribotą kiekį žaidėjų, tačiau LFF VK nusprendė kitaip. Savo sprendimą LFF funkcionieriai grindė I lygos klubų baime, kad į dublerių komandas susirinks pusė pagrindinių ekipų žaidėjų ir padės dukterinėms komandoms laimėti svarbiausias rungtynes.

"Man nereikia, kad "Polonija" taptų I lygos čempione, - piktinosi šiuo vienašališkai LFF priimtu sprendimu J.Loputis. Man tereikia, kad žaidėjai rungtyniautų, įgytų patirties. Siūliau organizuoti atskirą dublerių čempionatą, tačiau niekas neklausė ir nusprendė savaip".

Su "Žalgirio" prezidentu sutiko ir kitų A lygos klubų atstovai. "Į A lygos pirmenybes įregistravome daugiau nei 20 futbolininkų, tačiau per vienerias rungtynes galime panaudoti tik 14, - kalbėjo "FBK Kauno" vyriausiasis treneris Saulius Širmelis. - Vadinasi, diduma užregistruotų jaunų, kol kas į pagrindinę komandos sudėtį nepatenkančių futbolininkų yra priversti sėdėti ant atsarginių žaidėjų suolelio. O juk bemaž visi jie - įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinių nariai. Jei I lygos klubai baiminasi didelės konkurencijos ir bijo, kad nepavyks iškovoti aukštų vietų, reikėtų paklausti, kur jie buvo pernai, kai kelioms komandoms buvo siūloma žaisti aukščiausioje lygoje. Jie atsisakė. Vadinasi, ir tų pergalių nelabai reikia". S.Širmelis teigė pritariąs J.Lopučio siūlymui rengti atskirą dublerių čempionatą.

Legionieriai

Legionierių skaičiaus apribojimas papiktino po 4 ir daugiau užsieniečių įregistravusių Vilniaus "Žalgirio", Kauno "Inkaro" ir Klaipėdos "Atlanto" vadovus. J.Loputis teigia, kad tokio LFF žingsnio tikslas - sutrukdyti Vilniaus klubui laimėti A lygos pirmenybes. "LFF vadovybė mūsų net nepakvietė pasitarti ir priėmė visiškai netinkančius sprendimus, - sakė J.Loputis. - Jie sako, kad kitaip nepakelsime Lietuvos futbolo lygio. Manau, kad apribojus legionierių skaičių lygis tikrai nepakils - išeitis ne čia". "Žalgirio" vyr. treneris Eugenijus Riabovas teigia, kad be keturių dažnai rungtyniaujančių baltarusių - Maksimo Ščerbino, Andrejaus Šilo, Aleksandro Ostrikovo ir Antuano Majorovo, - klube yra dar ir labai perspektyvus, gerų fizinių duomenų vartininkas Aleksandras Gerasimovičius. "Dėl apribojimų negalime į aikštę išleisti visų keturių legionierių, - sakė E.Riabovas. - O kada galėsime panaudoti vartininką - išvis neaišku".

"Inkaro" direktorius Kastytis Klimas teigia, kad prieš sezoną klubas buvo pasirašęs sutartis net su 7 legionieriais, tačiau sužinojus, kokį LFF priėmė sprendimą, 3 užsieniečių paslaugų jiems tekę atsisakyti. "Mums, kaip vėliau paaiškėjo, nereikalingas tokio legionierių skaičiaus išlaikymas kainavo tikrai nemažai pinigų. Visur gali žaisti neribotas skaičius legionierių, o mums, iki pirmenybių pradžios likus 2 savaitėms, pranešė, kad galėsime panaudoti tik 3, - piktinosi K.Klimas. - Galima buvo priimti tokį sprendimą, bet tik nuo kitų metų. Siuntėme į LFF raštą su pastabomis, deja, jokios reakcijos, kaip ir kiti klubai, nesulaukėme. LFF teigia, kad legionieriai komandose užima lietuvių vietas, tačiau parodykite man, kuo juos pakeisti. Labai norėtume būti stiprūs, tačiau Lietuvoje neliko gerų vietos žaidėjų".

"Atlanto" prezidentas Aidas Rudys sutinka su K.Klimu, kad klubams reikėjo suteikti galimybę persiorientuoti. "LFF sprendimą vertinu normaliai, tačiau, manau, jį buvo galima pradėti taikyti vėliau, galbūt nuo kitų metų, - sakė A.Rudys. - Turime 4 legionierius, iš jų vienas traumuotas, todėl šiuo metu sunkumų nėra. Be abejo, legionierių skaičių reikia riboti, reikia suteikti daugiau galimybių vietos futbolininkams, tačiau neįsivaizduoju, ką būtume darę, jei būtume pasilikę visus 6 pernai turėtus užsieniečius".

Keis

Japonas M.Takenaka (dešinėje) gali būti priverstas laiką dalytis su kitais "Atlanto" legionieriais.

LFF generalinis sekretorius Julius Kvedaras teigia, kad jau per artimiausią VK posėdį siūlys išimties tvarka leisti jaunimo rinktinių nariams žaisti dublerių komandose ir likti registruotiems pagrindiniame klube. "Tačiau visų amžių rinktinių treneriai man turės pasirašyti, kad tie futbolininkai yra jų komandų nariai, - griežtą kontrolę žadėjo J.Kvedaras. - Apie galimybę rengti dublerių pirmenybes galiu pasakyti tik tiek, kad viskas atsimuša į pinigus. Kol kas ne visi klubai pajėgia sumokėti net būtiniausius mokesčius".

LFF generalinis sekretorius neprieštarautų ir didesniam legionierių skaičiui Lietuvos komandose, tačiau tik tuo atveju, jei tai būtų aukšto lygio futbolininkai. "Dabar į Lietuvą važiuoja antrarūšiai žaidėjai. Čia jie atvyksta už dyką, mes užklijuojame savotišką etiketę ir siunčiame toliau į užsienį, - kalbėjo J.Kvedaras. - Nieko, jei tai būtų jauni žaidėjai. Dabar "Žalgiryje" žaidžia 30 metų baltarusis. Siūlysiu uždrausti į Lietuvą vežti ne rinktinių žaidėjus, kaip tai padaryta Estijoje. Jei žmogus bus žaidęs atitinkamą rungtynių skaičių savo šalies nacionalinėje komandoje ir tikrai sustiprins mūsų komandas, tada kodėl gi ne?"

A lygos legionieriai(žaidėjas, pilietybė, klubas):

Andrejus Šilo Baltarusija "Žalgiris"
Maksimas Ščerbinas Baltarusija "Žalgiris"
Aleksandras Ostrikovas Baltarusija "Žalgiris"
Antuanas Majorovas Baltarusija "Žalgiris"
Aleksandras Gerasimovičius Baltarusija "Žalgiris"
Sergejus Pučkovas Rusija "Atlantas"
Minoru Takenaka Japonija "Atlantas"
Adebayo Akinfenwa Anglija "Atlantas"
Andrejus Jermakovas Rusija "Atlantas"
Aleksandras Maramyginas Rusija "Inkaras"
Dmitrijus Chasjanovas Rusija "Inkaras"
Sergejus Bolkiševas Rusija "Inkaras"
Maksimas Zaicevas Rusija "Inkaras"
BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Banglentininkė iš Prancūzijos Portugalijoje pažabojo milžinišką bangą

Patyrusi banglentininkė iš Prancūzijos 28 metų Justine Dupont lapkričio 13 dieną...

Pasaulio kultūrizmo vicečempionas Kairys: šiame sporte nėra vietos silpniems (16)

Besibaigiantis rudens sezonas Lietuvos kultūristui Tomui Kairiui įstrigs ilgam. 2017 metais Europos...

Dviem lietuvėms – pasaulio kultūrizmo čempionato auksas, Pernavui – Lietuvos taurės trofėjus (11)

Savaitgalį Kaune vykusiame WFF-WBFF organizacijos pasaulio kultūrizmo ir fitneso čempionate...

Lietuvos biatlonininkai sezoną pradėjo Norvegijoje (2)

Kaip jau tapo įprasta, sezoną Lietuvos biatlono rinktinė atidarė Norvegijoje ir startavo šios...

„Acme-Žalgiris“ žengė į kitą EHF Iššūkio taurės etapą

Lietuvos vicečempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės ir antrosiose EHF Iššūkio taurės...

Top naujienos

Planai nurėžti privačių mokyklų finansavimą patuštins tėvų kišenes: kainos kiltų dvigubai (312)

Kainos pakiltų daugiau nei dvigubai – tai vienintelė išeitis, kurią įvardija privačių...

Po 10 metų prabilo tuo metu liudyti pabijojusi Venckienės kaimynė: mergaitė skundėsi (552)

Vilniaus apygardos teismui nusprendus paleisti buvusią teisėją Neringą Venckienę į laisvę, ši...

Jungtinėje Karalystėje rastas mirtinai sušalęs lietuvis (8)

Jungtinėje Karalystėje naktį oro temperatūrai nukritus žemiau dešimties laipsnių šalčio,...

Putinas: Rytų Europos šalių Europos Sąjungoje gali nelikti pasisakė ir apie Zelenskį (278)

Valstybės narės iš rytinio ES flango po keleto metų gali panorėti išstoti iš Bendrijos,...

Kaune girtutėlė vairuotoja rėžėsi į policijos tarnybinį automobilį: pranešama apie spūstis (9)

Trečiadienį policija informavo, kad Kaune neblaivi vairuotoja sukėlė avariją. Pranešama, kad...

Skaudi netektis Kaune: mirė medicinos studentė bendrakursiams teikiama informacija dėl psichologinės pagalbos (105)

Skaudi netektis Kaune – pirmadienį mirė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ( LSMU ) Medicinos...

Trumpo nesėkmės tęsiasi – artimas sąjungininkas atskleidė prezidento paslaptį

JAV ambasadorius prie Europos Sąjungos trečiadienį paliudijo per apkaltos proceso posėdį...

Prieš mūšį su „Rytu“ Parachovskis paliko „Partizan“ klubą (1)

Praėjusiame sezone Vilniaus „Ryto“ klubo garbę gynęs vidurio puolėjas Artiomas Parachovskis...

Putinas pagyrė Zelenskį (19)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pagyrė Ukrainos prezidentą Volodymyrą...

Nepavyko pernai, bando šiemet: dirbantys savarankiškai „Sodrai“ mokėtų didesnius mokesčius (26)

Didesnei daliai savarankiškai ir individualiai dirbančių žmonių „Sodros“ įmokas siūloma...