Du įvarčius suomiams pelnė Mikaelis Granlundas, po vieną įmušė Jarno Koskiranta, Patrikas Laine ir Jussi Jokinenas į tuščius vartus.

Suomiams tai buvo aštunta pergalė iš tiek pat galimų. Danams, kurių gretose pasižymėjo ir santykį 1:2 buvo sušvelninęs Larsas Elleris, turnyras jau baigėsi.

Suomijos rinktinė pusfinalyje jėgas išbandys su Rusijos – Vokietijos poros nugalėtoja.

Kitoje ketvirtfinalio dvikovoje Maskvoje užfiksuota didžiulė staigmena! A grupės pirma komanda Čekija žaidė su B grupės ketvirta ekipa – Jungtinių Valstijų rinktine – ir netikėtai pralaimėjo priešininkams 1:2 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:1) po baudinių (bulitų) serijos.

Lemiamą taiklų smūgį atliko Austonas Matthewsas, o visi trys čekai Lukašas Kasparas, Petras Koukalas ir Tomašas Zohorna baudinių nerealizavo. Netaiklus buvo ir amerikietis Mattas Hendricksas.

JAV ledo ritulio rinktinė

Čekai, kuriems pasaulio čempionatas jau baigtas, pirmavo po T. Zahorna įvarčio pirmame kėlinyje iš baudinio (po pražangos išsiveržus vienam prieš vartininką), bet rungtynių didvyris A. Matthewsas santykį išlygino pačioje antro kėlinio pradžioje.

Amerikiečių varžovė pusfinalyje bus arba Kanada, arba Švedija.

Suomija*** – Danija – 5:1 (1:0, 2:1, 2:0).

14:29 Mikael Granlund [1 - 0]
21:45 Jarno Koskiranta [2 - 0]
31:42 Lars Eller [2 - 1]
38:57 Patrik Laine [3 - 1]
37:46 Jussi Jokinen [4 - 1] (į tuščius vartus)
38:07 Mikael Granlund [5 - 1]

Čekija – JAV*** – 1:2 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:1), – po baudinių.

15:23 Tomaš Zohorna [1 - 0] (iš baudinio)
21:27 Auston Matthews [1 - 1]
----- Auston Matthews [1 - 2] (iš baudinio)

*** – iškopė į pusfinalį

Kitos dvi ketvirtfinalių poros: RusijaVokietija ir Kanada – Švedija. Šių rungtynių pradžia 20.15 val. Lietuvos laiku.

Su pasaulio ledo ritulio elito grupe atsisveikino Kazachstano ir Vengrijos ekipos, kurias kitais metais pakeis Slovėnijos ir Italijos komandos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (47)