Kyviškėse esančiame Vilniaus Dariaus ir Girėno Aeroklube (VDGA) buvo atidarytas akrobatinių skrydžių sezonas - vyko kasmetinis Akrobatinių skrydžių saugos seminaras. Seminarą sudarė dvi dalys: teorinių žinių atnaujinimas ir praktiniai skrydžiai. Seminare dalyvavo gausus būrys Lietuvos akrobatinio skraidymo pilotų iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Alytaus aeroklubų.
Atidarytas Lietuvos akrobatinių skrydžių sezonas
© Organizatorių nuotr.

Seminaro tikslas – užtikrinti saugumą akrobatinių skrydžių metu. Seminarą pradėjęs Pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas Jurgis Kairys akcentavo skrydžio teorijos svarbą, detaliai išdėstė suktukinėse figūrose veikiančių jėgų veikimo principus ir jų sąsajas su lėktuvo valdymu. Lietuvos rinktinės vadovas Eltonas Meleckis pateikė lėktuvo išvedimo iš pavojingų padėčių teorinę dalį, o Viktoras Kurbedis - ypatingus atvejus ore.

Visgi svarbiausia ir laukiamiausia dalis buvo instruktoriniai skrydžiai su tūkstančius valandų ore praleidusiais akrobatinių skrydžių meistrais – J. Kairiu, E. Meleckiu, Viktoru Kurbedžiu, Antanu Marčiukaičiu. Trys akrobatiniai lėktuvai YAK-52 visą dieną vienas po kito kilo į orą, atlikdami eilę pačių sudėtingiausių akrobatinio skrydžio manevrų. Ne vienas jaunasis pilotas po skrydžio iš lėktuvo kabinos lipo nustebęs ir sutrikęs - meistrų parodyta skrydžio kokybė uždavė ne vieną mįslę ir darsyk parodė, koks ilgas kelias į tikrąjį meistriškumą.

Saugos seminaras praėjo be incidentų, tad jau kitą savaitę lakūnai pradės pasiruošimą LR akrobatinio skraidymo čempionatui bei Europos„ Advanced“ kategorijos varžyboms.

Vilniaus Dariaus ir Girėno Aeroklubo (VDGA) strateginė veiklos kryptis – akrobatinių skrydžių sporto vystymas, pagrindinį dėmesį skiriant jaunosios lakūnų akrobatų kartos ruošimui. Veikla vykdoma mokomaisis akrobatiniais lėktuvais JAK-52, aukštesnės kategorijos JAK-55M, aukščiausios kategorijos SU-26M. Tai vienintelis aeroklubas Lietuvoje, turintis pilną spektrą akrobatinio skraidymo sporto treniruotėms reikalingų lėktuvų, kvalifikuotą aptarnaujantį personalą, trenerius bei tarptautinės kategorijos teisėjus.

Aeroklubo iniciatyva treniruojama ir varžyboms ruošiama talentinga jaunoji lakūnų akrobatų karta – Andrius Žemaitis, Tadas Maciulevičius, Valentinas Vaicekauskas ir Vytautas Vaičiulis. Treneriais visuomeniniais pagrindais dirba daugkartiniai Lietuvos ir tarptautinių akrobatinio skraidymo varžybų dalyviai ir prizininkai – J. Kairys, Donaldas Bleifertas, E. Meleckis, Onutė Motiejūnaitė, V. Kurbedis. Nuo 2007 m. Vilniaus Dariaus ir Girėno aeroklubo lakūnai atstovauja Lietuvą akrobatinių skrydžių Europos ir Pasaulio čempionatuose.

Tikimasi, kad 2017 m. akrobatinių skrydžių „Advanced“ klasės Pasaulio čempionate Radome, Lenkijoje (populiariausia ir didžiausia akrobatinių skrydžių kategorija pasaulyje) jau dalyvaus ir A. Motiejūnaitės, D. Bleiferto ir E. Meleckio treniruojami jaunieji aeroklubo lakūnai. Tai bus pirmieji Nepriklausomoje Lietuvoje parengti lakūnai akrobatai, dalyvausiantys tokio rango tarptautinėse varžybose.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šimtai tūkstančių Stalino aukų: dienoraščiai atskleidžia šiurpius pasmerktųjų išgyvenimus (82)

Remiantis skirtingais duomenimis, 1937-1938 m. TSRS pateikus politinių kaltinimų buvo areštuota...

Ekonomistas pasiūlė idėją, leisiančią pakelti vidutinį atlyginimą iki 1440 eurų ir susigrąžinti emigrantus (472)

Idėjos Lietuvai, leisiančios iki 2042 metų susigrąžinti daugiau nei pusę milijono tėvynainių...

Išvarytieji? Emigrantas 10 metų skynė agurkus, bet savo pasiekė (72)

Prisistatydamas Virgilijus Šauklys net susinepatogina – jau seniai pats savęs šiuo vardu...

Seksualinis priekabiavimas: kodėl aukos prabyla tik po kelerių metų (114)

Prieš savaitę apie seksualinį priekabiavimą prabilusios Julija Steponaitytė bei Paulė...

Nuo bjaurios automobilio problemos ryte išgelbės keletas atsakymų sau (43)

Dažniausia priežastis, kodėl šaltą rytą variklis neužsiveda – išsikrovęs akumuliatorius...

Darbuotojams Anglijoje – geras ženklas dėl „Brexit“ (10)

Šių metų spalio mėnesį Jungtinėje Karalystėje užfiksuotas pradinio darbdavių siūlomo...

Danų mokslininkai įvardijo du priešus, kurie mus sendina labiausiai (18)

Piktnaudžiavimas alkoholi u ir rūkymas tikrai vizualiai sendina ir spartina senėjim ą, rodo...

10 stiliaus klausimų verslininkei Jurgitai Kiguolei

Aristokratiškos išvaizdos verslininkė, modelių agentūros „Supermodels“ įkūrėja Jurgita...

Kiaušiniai pusryčiams: idėjos iš skirtingų pasaulio šalių (1)

Neabejojama, kad pusryčiai – svarbiausias dienos valgis, tačiau žmonių valgymo ypatumai...

Sveikatos problemų nepalaužtas Sabonis surinko dvigubą dublį ir padėjo „Pacers“ įspūdingai atsitiesti (9)

Domantas Sabonis užfiksavo dvigubą dublį, o charakterį pademonstravusi Indianos „Pacers“...