L. Lubienės ieškinį nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas kovo 23 dieną pritaikė laikinąsias apsaugos priemones – areštavo tuometiniams „Achemos“ valdybos nariams Romualdui Žadeikai, Tautvydui Misiūnui, Kasparui Jurgelioniui ir Jonui Kaminskui priklausančio 579,2 tūkst. eurų vertės turto, BNS patvirtino L. Lubienės advokatas Gintaras Balčiūnas.

Teismo sprendimas įsigaliojo nuo jo priėmimo dienos, tačiau gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Anot G. Balčiūno, L. Lubienė teismo prašo panaikinti „Achemos“ valdybos sprendimą dėl paramos ledo ritulio klubui, buvusio „Achemos“ valdybos pirmininko R. Žadeikos išduotą garantinį raštą dėl paramos skyrimo, o jau išmokėtas lėšas priteisti iš šį sprendimą palaikiusių bendrovės valdybos narių.

„Achemos grupės“ smulkiųjų akcininkų ir L. Lubienės ginčai teismuose prasidėjo rugpjūčio pabaigoje, kai į teismą kreipėsi 13 ieškovų, prašydami akcininkų sutarties nutraukimą pripažinti neteisėtu ir priteisti nuostolius. Atsakydama į smulkiųjų akcininkų reikalavimą dėl 227 mln. litų (35,7 mln. eurų) kompensacijos, L. Lubienė iš jų pareikalavo pusės milijardo litų (maždaug 145 mln. eurų) žalos atlyginimo už netinkamą koncerno valdymą.

L. Lubienė kartu su dukra Viktorija Lubyte valdo daugiau kaip 52 proc. „Achemos grupės“ akcijų, 11,625 proc. – Jūratė Žadeikienė, po 7 proc. – Jonas Sirvydis ir M.Kaminskienė, 4,75 proc. – Arūnas Laurinaitis, 0,5 proc. – Adomas Žadeika.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės