Absoliučiai greičiausios jachtos taurę iškovojo vokiečių įgula „Maiko“ (kpt. John Victorin), o Didžiąją ir Mažąją regatos taures – jachtų „Cool water“ (kpt. Raimondas Šiugždinis) ir „Tango“ (kpt. Aidas Narbutas) įgulos.

„Jausmas – be galo geras. Mes 100 procentų patenkinti ir rezultatu, ir puikia organizacija. Vėjas šįkart buvo mūsų pusėje, nes mūsų laivas tikrai yra labai greitas lengvo vėjo sąlygomis. O lengvas vėjas vyravo visas regatos dienas. Tiesa, šiandienos etapas tiek dėl karščio, tiek dėl itin silpno vėjo buvo tikrai sunkus – tai buvo šiek tiek loterija, tad sprendimas nutraukti lenktynes, manau, buvo tikrai teisingas“,– paskutiniąją regatos dieną teigė jachtos „Maiko“ kapitonas John Victorin. Jo įgula iškovojo ir pirmąją vietą savo grupėje.

Tam, kad šiandieninis etapas priminė labiau vėjo loteriją nei sportines varžybas, pritarė ir Didžiąją regatos taurę bei pirmąją vietą savo grupėje iškovojusios jachtos „Cool water“ kapitonas Raimondas Šiugždinis.

„Vėjas šiandien buvo silpnas, po to dar labiau rimo. Etapas buvo labai permainingas. Prie kai kurių ženklų mes buvome aiškūs lyderiai, prie kito – aiškiai pralaimėję. Situacijų buvo įvairiausių. Galų gale situacija, vėjo atžvilgiu, pasidarė visai nevaržybinė, vėjas pradėjo dvelkti iš visų pusių, tad teisėjai nusprendė etapą nutraukti“,– komentavo R. Šiugždinis.

Ši įgula jau trečius metus iš eilės apgina pirmąją vietą „X-35“ jachtų grupėje bei Didžiąją regatos taurę. To, kad šiemet, priešingai nei ankstesniais metais, nepavyko iškovoti ir Absoliučiai greičiausios jachtos taurės, įgula nesureikšmina. Pasak jų, šis apdovanojimas itin priklausomas ne tiek nuo įgulos darbo, kiek nuo jachtos konstrukcijos.

Mažąją regatos taurę trečius metus iš eilės šiemet iškovojo jachtos „Tango“ įgula. Pasak jų, konkurencija kasmet didėja, jų distancijoje atsiranda naujų jachtų, konkurentai tobulina ir senas, tad kasmet kovoti dėl pergalės būna vis naujas iššūkis. Ši jachta taip pat iškovojo pirmąją vietą ir savo grupėje.

Apskritai šiemet visose jachtų grupėse išryškėjo gana aiškūs lyderiai, kurie pakankamai stipriai atsiplėšė nuo likusių grupės konkurentų. „RS-280“ jachtų grupėje tai buvo Sauliaus Pajarsko vadovaujama jachta „Raganosis“, „Platu 25“ – jachtos „Pandora“ (kpt. Tadas Žižys) įgula, 2-ORC-C grupėje jachtos „Idefix“ (kpt. Tomas Barakauskas) įgula.

Šiemet tarptautinė „Kuršių marių regata“ vyko jau 53-ąjį kartą ir sutraukė net 53 įgulas. Regata vyko Smiltynėje ir Nidoje rugpjūčio 1-8 dienomis.

Galutiniai rezultatai „Kuršių marių regatos“ taurėms laimėti:

Absoliučiai greičiausia jachta:

1. MAIKO (kpt. John Victorin)
2. COOL WATER (kpt. Raimondas Šiugždinis)
3. TEGU (kpt. Jurgis Janulionis)

Didžiosioji regatos taurė (A distancija):

1. COOL WATER (kpt. Raimondas Šiugždinis)
2. KETURI VĖJAI (kpt. Adomas Janulionis)
3. MAIKO (kpt. John Victorin)

Mažoji regatos taurė (B distancija):

1. TANGO (kpt. Aidas Narbutas)
2. IDEFIX (kpt. Tomas Barakauskas)
3. MIRAGE (kpt. Pavel Galijevskij)

Galutiniai „Kuršių marių regatos“ rezultatai grupėse:

1 grupė – „RS-280“

1. RAGANOSIS (kpt. S. Pajarskas)
2. PRESTO (kpt. M. Alekna)
3. HORNAS (kpt. Š. Abraitis)

2 grupė – X-35

1. COOL WATER (kpt. R. Šiugždinis)
2. KETURI VĖJAI (kpt. A. Janulionis)
3. TEGU (kpt. J. Janulionis)

3 grupė – 1-ORC-RC

1. MAIKO (kpt. J. Victorin)
2. KATARINA JEE (kpt. M. Tamm)
3. NEXT (kpt. M. Ambrulaitis)

4 grupė – Platu-25

1. PANDORA (kpt. T. Žižys)
2. BESTIJA (kpt. A. Žižys)
3. KETURI VĖJAI (kpt. S. Veseliauskas)

5 grupė – 4-ORC

1. TANGO (kpt. A. Narbutas)
2. LIVINGSTONAS CAPITAL (S. Šmatavičius)
3. TIGRA (kpt. M. Maskoliūnas)

6 grupė – 2-ORC-C

IDEFIX (kpt. T. Barakauskas)
XXS (kpt. D. Šimkus)
MIRAGE (kpt. P. Galijevskij)

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės