Išbandyti savo jėgas ant vandens vakar Kuršių mariose buvo kone idealios sąlygos – visą dieną švietė saulė ir pūtė pastovus bei gan stiprus šiaurės vakarų vėjas, kurio greitis protarpiais siekė net iki 10 m/s.

Iš dvylikos didžiausių regatos jachtų, kuriomis plaukė regatos rėmėjai, geriausiai susidirbti pavyko tiems, kurie plaukė kapitono Adomo Janulionio vedama jachta “Lokė” – jie užėmė pirmąją vietą. Iš karto po „Lokės“ finišavo jachta „Rondo“ (kap. Kastytis Kunickas) ir „Moredo“ (kap. Audrius Jasinskas).

ASUS regatoje rėmėjams plaukė beveik visi, kurie prisidėjo, kad šiemet įvyktų ši graži buriavimo šventė. Tai atstovai iš „ACC Distribution“, „Lietuvos pašto“, Neringos ir Klaipėdos savivaldybių, „Sportland“, „Argus“, „Inchcape“, „Neptūno vandenų“, „Swedbank“, „Klaipėdos Jazz“, „Smiltynės perkėlo“ ir viešbučio „Nerija“.

Penktadienį Kuršių mariose įvykęs Žurnalistų regatos antrasis etapas pakoregavo situaciją bendroje šios regatos įskaitoje. Pirmajame etape pirmavusi jachta „Hornas“ (kap. Šarūnas Abraitis) su sporto žurnalistų komanda „Press‘as“, antrajame etape atplaukė penkti, todėl po dviejų etapų atsidūrė 3-ioje vietoje.

Geriausiai susidirbti ir pagauti vėją penktadienį sekėsi „Verslo žinių“ komandai, plaukusiai jachta „Raganosis Eltel“ (kap. Saulius Pajarskas). Visą etapą jiems atsipūsti neleido tai aplenkianti, tai šiek tiek atsiliekanti televizijos LRT komanda su kapitono Raimundo Šiugždinio vedama jachta „Arabela AG Baltic“ – jie užėmė antrą vietą. Trečią vietą iškovojo jachta „Barta“ plaukusi naujienų portalo „Delfi“ komanda su kapitonu Simonu Steponavičiumi.

Toliau komandos finišavo taip:

4 vieta – TV3 komanda, “Alfeta”, kap. Paulius Jeršovas
5 vieta – Sporto žurnalistų komanda „Press‘as“, „Hornas“, kap. Šarūnas Abraitis
6 vieta – dienraštis „Lietuvos rytas“, „Knygų klubas“, kap. Gediminas Sirvidas

Kai kurie žurnalistai, regatoje dalyvavę pirmą kartą, sušlapę, nusėti mėlynėmis, tačiau besišypsantys, sakė neįsivaizdavę, kad buriavimo sportas reikalauja tiek daug fizinės jėgos ir ištvermės. Žurnalistų regata vyksta RS280 klasės jachtomis, kurios laikomos manevringiausiomis ir sportiškiausiomis Lietuvoje.

Taip pat paaiškėjo per Kuršių marių regatą vykusių mažųjų Lietuvos buriuotojų varžybų nugalėtojai, kurie rungėsi „Optimist“ klasės jachtomis. Visas keturias varžybų dienas pradedantiems buriuotojams, į Nidą suvažiavusiems iš Neringos, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Platelių ir Kaliningrado, netrūko vėjo, tačiau visi sėkmingai su juo susidorojo.

B grupėje, kurioje plaukia 8-11 m. vaikai, nugalėjo:
1) Lukas Glemža, Plateliai 
2) Vilius Glemža, Plateliai
3) Rūkas Strelčiūnas, Kaunas 

A grupėje (iki 15 m.):
1) Radvilas Janulionis, Kaunas 
2) Kostas Stankus, Kaunas 
3) Paulina Pekūnaitė, Klaipėda 

Mergaičių įskaitoje: 
1) Paulina Pekūnaitė, Klaipėda
2) Ugnė Pajarskaitė, Kaunas 
3) Jovilė Gedmontaitė, Šiauliai

Šeštadienis – paskutinė Kuršių marių regatos diena. 44 varžybų įgulos startavo penktajame – Neringos miesto – etape. Tradiciškai, paskutinį etapą buriuotojai plaukia Olimpinę distanciją, kuri atskleidžia kapitonų taktinį profesionalumo lygį ir įgulų susidirbimą. Tam, beje, ir idealios oro sąlygos – pučia pastovus šiaurės vakarų 3-4 m/s vėjas.

Visos įgulos kovoja dėl trijų pagrindinių regatos taurių – greičiausios jachtos pagal perskaičiuotą laiką distancijoje A, greičiausios jachtos pagal perskaičiuotą laiką sutrumpintoje distancijoje B ir absoliučiai greičiausios jachtos pagal realų laiką.

Taip pat visi Kuršių marių dalyviai rungiasi 8 grupėse pagal jachtų tipus ir dydį.

Kuršių marių regata taip pat yra Lietuvos kreiserinių jachtų buriavimo čempionatas, todėl visų grupių, išskyrus 0-inės, nugalėtojai bus ir Lietuvos buriavimo čempionai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės