aA
Praėjusią savaitę žiniasklaidoje buvo atskleista intriguojanti vieno geriausio Lietuvos lankininkų Vlado Šigausko istorija – apie jo duobėtą kelią olimpinių žaidynių link.
Eimantas Skrabulis
Eimantas Skrabulis
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)

Eimantas Skrabulis, būdamas socialios lengvosios atletikos federacijos prezidentas ir Lietuvos Respublikos premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas sporto klausimais, V. Šigausko vieno nelygioje kovoje su jo sporto federacija ir aukštesnėmis sporto institucijomis nepalieka. Kalbiname E. Skrabulį vėlyvą pirmadienio vakarą neformalioje jo namų aplinkoje.

– Prezidente, kodėl esate sunerimęs esama situacija?

– Vadovauju federacijai jau 16 metų, kurios misija yra kovoti už sportininkus ir jiems padėti, dalyvauti sporto plėtroje, o svarbiausia – objektyviai atrinkti stipriausius įvairiose amžiaus grupėse ir geriausius deleguoti į svarbiausias metų varžybas atstovauti mūsų šaliai. Stengiamės sukurti geras sąlygas sportinio meistriškumo kėlimui. Tam naudojame mums skirtas valstybės, LTOK ir rėmėjų lėšas.

Mane giliai sujaudino lankininko V. Šigausko dabartinė situacija. Nepaisant lankininko gabumų ir įvykdytų normatyvų, sportininkas yra engiamas savos federacijos bei lieka vienas sunkioje ir nelygioje kovoje. Nesuprantu kolegos, lankininkų federacijos prezidento Gedimino Maksimavičiaus, veiksmų savo sportininko atžvilgiu. Jeigu nematyčiau faktų ir dokumentų, sakyčiau, kad tuo, kas vyksta jų federacijoje, neįmanoma patikėti.

– Kokia informacija Jus būtent stebina?

– Išsiaiškinkime pirma tai, kad V. Šigauskas yra vienas geriausių lankininkų šalies istorijoje – daugkartinis Lietuvos čempionas ir prizininkas, daugkartinis rekordininkas (rekordų gal pusšimtis), Europos čempionate tris kartus iškovojo ketvirtąją vietą, yra pasaulio taurės čempionas ir prizininkas bei vienintelis iš Lietuvos lankininkų įvykdęs normatyvą į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Visa tai – aukšto sportinio meistriškumo įrodymas.

Nepaisant to, V. Šigauskas kaip sportininkas buvo suspenduotas nuo dalyvavimo varžybose, mat lankininkui, kaip federacijos vadovas G. Maksimavičius sako, „pagal visus simptomus pažeista psichika, jis serga paranoja. Sprendžiant iš to, ką išdarinėja, jis tikrai yra ligonis”.

Federacija ne tik kad neapmoka kelionės ir apgyvendinimo kaštų, bet ir neregistruoja sportininko varžybose. Sportininkas ieško taikių būdų, bando kalbėti su LTOK ir KKSD, tačiau gauna atsakymą, jog šios institucijos nesikiša į federacijos vidinę veiklą.

Prasidėjusių teisminių procesų sprendimai yra palankūs V.Šigauskui – teismas įpareigoja panaikinti sportininko diskvalifikaciją, tačiau pati federacija toliau vilkina sprendimų įsigaliojimo laiką ir nevykdo teismo nurodymų. Federacija pati nustato teisingumą Lietuvoje. Kas liūdniausia, pati LTOK finansuoja prezidento kovą prieš Lietuvos sportininką. Naudoja mūsų šalies sportininkų pinigus, kad kovotų prieš juos pačius. Kur logika? Kur LTOK įstatų ir Olimpinės chartijos pagrindinių punktų paisymas?

– Kokia informacija apibrėžiama LTOK ir Olimpinės chartijos įstatuose ir kuo ji aktuali Lietuvos sportininkams?

– Vieni iš pagrindinių bendrųjų LTOK įstatų ir Olimpinės chartijos principų sako, jog „kiekvienas asmuo turi turėti galimybę sportuoti nepatirdamas jokios diskriminacijos“. Yra taip pat kalbama apie savitarpio draugystę, solidarumą ir kilnų elgesį, trenerių bei sportininkų teisių gynimą. Labai gaila, tačiau Olimpinės chartijos ir LTOK įstatų nuostatos šiuo atveju nėra vykdomos.

– Kur, prezidente, visgi lenkiate?

Vladas Šigauskas – sportininkas. Nors ne lengvaatletis, bet mūsų Lietuvos sportininkų šeimos narys. Matome, kad nelygioje ir nesąžiningoje kovoje jis liko vienas. Būdami vieningi, mes privalome solidarizuotai padėti ir palaikyti Vladą kaip Lietuvos sportininką.

– Apie kokį palaikymą šnekate ir ar tai išspręs V. Šigausko problemas?

– Labai gaila, kad pagalbos iš savos federacijos sportininkas nesulaukia. Liūdna ir tai, kad formaliai su federacijos vadovu esame kolegos. Realiai – tikrai ne kolegos. Pagal tai, ką aš žinau, mano nuomone, tokie žmonės yra kenkiantys Lietuvos sportui. Jie savo asmenines ambicijas kelia aukščiau pagrindinių sporto principų, todėl tokius reikėtų šalinti iš Lietuvos sporto bendruomenės. Bet tą turi padaryti ji pati – garbinga, supratinga, drąsi ir sąžininga sporto bendruomenė.

Visuomenė gali labai daug, jei ji vieninga. Manau, mes atkreipsime dėmesį į Vlado problemą. O tiksliau – į Lietuvos sportininkų problemą, nes manau, kad tokių kaip jis yra daugiau. Tai suteiks daugiau tikėjimo, kad teisingumą Lietuvoje visgi galime pasiekti. Daugelis bijosi. Padėsime kovoti ir stengsimės, kad V. Šigauskas, galbūt, būtų pirmasis per visą Lietuvos istoriją lankininkas vykstantis į olimpines žaidynes.

* * *

Mieli lengvaatlečiai, gerbiama Lietuvos sporto bendruomene, kovokime ne tik stadionų sektoriuose ar bėgimo takeliuose, sporto arenose ar plaukimo baseinuose. Kovokime ir už savo kolegas bei Lietuvos sporto ateitį. Palaikykite Vladą Šigauską jo sunkiame ir garbingame kelyje į 2016 metų olimpines žaidynes Rio de Žaneire. Savo paramą galite atiduoti čia: http://svy.mk/1nOrZms

Plaukikai taip pat palaiko V. Šigauską

Lietuvos plaukimo federacija, kaip viena iš pirmaujančių sporto šakų, kurios pagrindinės vertybės yra veiklos skaidrumas, atsakomybė, tolerancija ir noras tobulėti, prisideda prie palaikymo, skirto vienam geriausių Lietuvos lankininkų – Vladui Šigauskui.

„Bet kokios sporto šakos sportininkas privalo turėti visą teisę atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse, jei ta teisė iškovota garbingoje kovoje. Be to, norėtųsi išgirsti ir lankininkų federacijos vadovo ir kolegos Gedimino Maksimavičiaus argumentuotą pozicija, nes tik argumentų diskusijoje galima susigaudyti, kokia yra ta reali situacija“, – sako Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas.

Mieli plaukikai, treneriai, gerbiama Lietuvos sporto bendruomene, kovokime ne tik stadionų sektoriuose ar bėgimo takeliuose, sporto arenose ar plaukimo baseinuose. Kovokime ir už savo kolegas ir Lietuvos sporto ateitį. Palaikykite Vladą Šigauską jo sunkiame ir garbingame kelyje į 2016 metų olimpines žaidynes Rio de Žaneire.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Europos čempionate – galingas Lietuvos šokių ant ledo poros startas

Geriausia Lietuvos šokių ant ledo pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius Europos...

Vilniaus derbyje ir vėl pranašesni buvo „Hockey Punks“ ledo ritulininkai (1)

Lietuvos ledo ritulio čempionate įvykusiame Vilniaus derbyje pergale džiaugėsi „Hockey Punks“...

Pasaulio čempioną pranokęs biatlonininkas Dombrovskis ir vėl sužibėjo Slovėnijoje (4)

Lietuvos biatlonininkai ir toliau pildo taškų kraitį. Ketvirtadienį Pokliukoje (Slovėnija)...

Gabone – Navardausko komandos pergalė (1)

Prancūzijos komanda „Nippo Delko One Provence“ su Ramūnu Navardausku trečiadienį džiaugėsi...

Mindaugas Bilius: Aušros istorija – akivaizdus įrodymas, kad dažnai žmogui tiesiog reikia šanso

Aušra Garunkšnytė 2019-uosius drąsiai gali vadinti sėkmingiausiais sportinėje karjeroje....

Top naujienos

Eurolyga: „Žalgiris“ triuškina ALBA su Roku Giedraičiu (155)

Eurolygos 21-ojo turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ (6/14) namuose priima Berlyno ALBA (7/13)...

Iš anksto pasmerktas Brežnevo dukterėčios romanas: kodėl jai buvo užkirstas kelias tekėti už pirmosios meilės? (26)

Džiaugtis lengvu gyvenimu ji anaiptol negalėjo. Giminystės ryšiai su TSKP CK generaliniu...

Valerijus Katkauskas

Ir vėl „visi vyrai tokie“?! N-18 (3)

Perskaičiau Vitalijos Guobės pasakojimą „Dieve, apsaugok nuo klasės susitikimų!“....

Domantas Sabonis pakvietė į ekskursiją po „Pacers“ valdas, pristatė merginą ir surengė vėliavų testą (72)

Amerikiečių vlogeriui Austinui Millsui pavyko parodyti visiškai kitą su žiniasklaidą įprastai...

Nejaukiai pasijutęs Aistis Mickevičius stojo ginti Indrės Stonkuvienės: kai kurie žmonės – truputį gyvuliai (218)

Pokštą apie skyrybas įprastai galima atlaikyti su mandagia šypsena. O kas, jei juokeliai apie...

Drukteinis ir Pogrebnojus kandžiai sukritikavo „Žmonių“ apdovanojimus: žemas lygis ir liūdnas vaizdelis (119)

Etiketo specialistas, rašytojas Giedrius Drukteinis ir dizaineris Aleksandras Pogrebnojus yra...

Viena už kitą įspūdingesnė? Išrinkite stilingiausią apdovanojimų ceremonijos viešnią (7)

Ketvirtadienio vakarą Nacionaliniame operos ir baleto teatre praūžė kasmetė „Žmonės 2020“...

Po triukšmo dėl nežymėtų policijos „trikojų“ siūlo apsidairyti svetur: kameros ir medžiuose, ir šiukšlinėse (55)

Lietuviai buriasi į įvairias grupes socialiniuose tinkluose ir protestuoja prieš gatvėse...

Artėja pabaiga: Johnsonas pasirašė „Brexit“ susitarimą dėl išstojimo sausio pabaigoje (85)

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas penktadienį pasirašė susitarimą...

Trečią praktikos dieną NASA agentūroje paauglys atrado naują planetą

Septyniolikmetis Wolfas Cukieras trečią praktikos NASA agentūroje dieną atrado naują, iki šiol...