aA
Praėjusią savaitę žiniasklaidoje buvo atskleista intriguojanti vieno geriausio Lietuvos lankininkų Vlado Šigausko istorija – apie jo duobėtą kelią olimpinių žaidynių link.
Eimantas Skrabulis
Eimantas Skrabulis
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)

Eimantas Skrabulis, būdamas socialios lengvosios atletikos federacijos prezidentas ir Lietuvos Respublikos premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas sporto klausimais, V. Šigausko vieno nelygioje kovoje su jo sporto federacija ir aukštesnėmis sporto institucijomis nepalieka. Kalbiname E. Skrabulį vėlyvą pirmadienio vakarą neformalioje jo namų aplinkoje.

– Prezidente, kodėl esate sunerimęs esama situacija?

– Vadovauju federacijai jau 16 metų, kurios misija yra kovoti už sportininkus ir jiems padėti, dalyvauti sporto plėtroje, o svarbiausia – objektyviai atrinkti stipriausius įvairiose amžiaus grupėse ir geriausius deleguoti į svarbiausias metų varžybas atstovauti mūsų šaliai. Stengiamės sukurti geras sąlygas sportinio meistriškumo kėlimui. Tam naudojame mums skirtas valstybės, LTOK ir rėmėjų lėšas.

Mane giliai sujaudino lankininko V. Šigausko dabartinė situacija. Nepaisant lankininko gabumų ir įvykdytų normatyvų, sportininkas yra engiamas savos federacijos bei lieka vienas sunkioje ir nelygioje kovoje. Nesuprantu kolegos, lankininkų federacijos prezidento Gedimino Maksimavičiaus, veiksmų savo sportininko atžvilgiu. Jeigu nematyčiau faktų ir dokumentų, sakyčiau, kad tuo, kas vyksta jų federacijoje, neįmanoma patikėti.

– Kokia informacija Jus būtent stebina?

– Išsiaiškinkime pirma tai, kad V. Šigauskas yra vienas geriausių lankininkų šalies istorijoje – daugkartinis Lietuvos čempionas ir prizininkas, daugkartinis rekordininkas (rekordų gal pusšimtis), Europos čempionate tris kartus iškovojo ketvirtąją vietą, yra pasaulio taurės čempionas ir prizininkas bei vienintelis iš Lietuvos lankininkų įvykdęs normatyvą į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Visa tai – aukšto sportinio meistriškumo įrodymas.

Nepaisant to, V. Šigauskas kaip sportininkas buvo suspenduotas nuo dalyvavimo varžybose, mat lankininkui, kaip federacijos vadovas G. Maksimavičius sako, „pagal visus simptomus pažeista psichika, jis serga paranoja. Sprendžiant iš to, ką išdarinėja, jis tikrai yra ligonis”.

Federacija ne tik kad neapmoka kelionės ir apgyvendinimo kaštų, bet ir neregistruoja sportininko varžybose. Sportininkas ieško taikių būdų, bando kalbėti su LTOK ir KKSD, tačiau gauna atsakymą, jog šios institucijos nesikiša į federacijos vidinę veiklą.

Prasidėjusių teisminių procesų sprendimai yra palankūs V.Šigauskui – teismas įpareigoja panaikinti sportininko diskvalifikaciją, tačiau pati federacija toliau vilkina sprendimų įsigaliojimo laiką ir nevykdo teismo nurodymų. Federacija pati nustato teisingumą Lietuvoje. Kas liūdniausia, pati LTOK finansuoja prezidento kovą prieš Lietuvos sportininką. Naudoja mūsų šalies sportininkų pinigus, kad kovotų prieš juos pačius. Kur logika? Kur LTOK įstatų ir Olimpinės chartijos pagrindinių punktų paisymas?

– Kokia informacija apibrėžiama LTOK ir Olimpinės chartijos įstatuose ir kuo ji aktuali Lietuvos sportininkams?

– Vieni iš pagrindinių bendrųjų LTOK įstatų ir Olimpinės chartijos principų sako, jog „kiekvienas asmuo turi turėti galimybę sportuoti nepatirdamas jokios diskriminacijos“. Yra taip pat kalbama apie savitarpio draugystę, solidarumą ir kilnų elgesį, trenerių bei sportininkų teisių gynimą. Labai gaila, tačiau Olimpinės chartijos ir LTOK įstatų nuostatos šiuo atveju nėra vykdomos.

– Kur, prezidente, visgi lenkiate?

Vladas Šigauskas – sportininkas. Nors ne lengvaatletis, bet mūsų Lietuvos sportininkų šeimos narys. Matome, kad nelygioje ir nesąžiningoje kovoje jis liko vienas. Būdami vieningi, mes privalome solidarizuotai padėti ir palaikyti Vladą kaip Lietuvos sportininką.

– Apie kokį palaikymą šnekate ir ar tai išspręs V. Šigausko problemas?

– Labai gaila, kad pagalbos iš savos federacijos sportininkas nesulaukia. Liūdna ir tai, kad formaliai su federacijos vadovu esame kolegos. Realiai – tikrai ne kolegos. Pagal tai, ką aš žinau, mano nuomone, tokie žmonės yra kenkiantys Lietuvos sportui. Jie savo asmenines ambicijas kelia aukščiau pagrindinių sporto principų, todėl tokius reikėtų šalinti iš Lietuvos sporto bendruomenės. Bet tą turi padaryti ji pati – garbinga, supratinga, drąsi ir sąžininga sporto bendruomenė.

Visuomenė gali labai daug, jei ji vieninga. Manau, mes atkreipsime dėmesį į Vlado problemą. O tiksliau – į Lietuvos sportininkų problemą, nes manau, kad tokių kaip jis yra daugiau. Tai suteiks daugiau tikėjimo, kad teisingumą Lietuvoje visgi galime pasiekti. Daugelis bijosi. Padėsime kovoti ir stengsimės, kad V. Šigauskas, galbūt, būtų pirmasis per visą Lietuvos istoriją lankininkas vykstantis į olimpines žaidynes.

* * *

Mieli lengvaatlečiai, gerbiama Lietuvos sporto bendruomene, kovokime ne tik stadionų sektoriuose ar bėgimo takeliuose, sporto arenose ar plaukimo baseinuose. Kovokime ir už savo kolegas bei Lietuvos sporto ateitį. Palaikykite Vladą Šigauską jo sunkiame ir garbingame kelyje į 2016 metų olimpines žaidynes Rio de Žaneire. Savo paramą galite atiduoti čia: http://svy.mk/1nOrZms

Plaukikai taip pat palaiko V. Šigauską

Lietuvos plaukimo federacija, kaip viena iš pirmaujančių sporto šakų, kurios pagrindinės vertybės yra veiklos skaidrumas, atsakomybė, tolerancija ir noras tobulėti, prisideda prie palaikymo, skirto vienam geriausių Lietuvos lankininkų – Vladui Šigauskui.

„Bet kokios sporto šakos sportininkas privalo turėti visą teisę atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse, jei ta teisė iškovota garbingoje kovoje. Be to, norėtųsi išgirsti ir lankininkų federacijos vadovo ir kolegos Gedimino Maksimavičiaus argumentuotą pozicija, nes tik argumentų diskusijoje galima susigaudyti, kokia yra ta reali situacija“, – sako Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas.

Mieli plaukikai, treneriai, gerbiama Lietuvos sporto bendruomene, kovokime ne tik stadionų sektoriuose ar bėgimo takeliuose, sporto arenose ar plaukimo baseinuose. Kovokime ir už savo kolegas ir Lietuvos sporto ateitį. Palaikykite Vladą Šigauską jo sunkiame ir garbingame kelyje į 2016 metų olimpines žaidynes Rio de Žaneire.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Treko sprinterės pasiekė svarbiausią savo tikslą: abi startuos olimpinėse žaidynėse (5)

Trečiadienį Berlyne (Vokietija) prasidėjęs 117-asis pasaulio dviračių treko čempionatas jau...

Europos biatlono čempionate Natalija Kočergina pateko į supersprinto finalą

Šalia Minsko esančiuose Raubičiuose (Baltarusija) prasidėjo Europos biatlono čempionatas, kuriame...

Precedentas: Airija atsisakė priimti Italijos regbininkus atšaukiami įvairūs čempionatai (19)

Kovo 7 ir 8 dienomis Airijos sostinėje Dubline turėjusios vykti vyrų ir moterų „Šešių...

Lietuvos tinklininkai atsisakė kelionės į koronaviruso apgultą Italiją

Savaitgalį Vilniuje įvyko Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) paplūdimio ir sniego...

Dviratininkas fontane pademonstravo įspūdingus šokinėjimo įgūdžius

Miesto dviratininkas iš Ispanijos Sergi Llongueras Barselonoje šokinėjo ant fontano plytelių ir...

Top naujienos

Įspėja, kas laukia dėl koronaviruso: poveikį pajus visas pasaulis (326)

Siekiant suvaldyti koronaviruso grėsmes, Vyriausybė trečiadienį paskelbė ekstremalią...

Žiniasklaida: Santaros klinikos dėl koronaviruso grėsmės atšaukia planines operacijas (135)

Vilniaus Santaros klinikos įpareigotos atšaukti planines operacijas bei riboti lankytojų srautus...

Oficialus Vyriausybės raginimas: siūlo atidėti „Žalgirio“ penktadienio Eurolygos rungtynes (415)

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių situacijų operacijų centras trečiadienio...

Gudaitis į Kauną neatvyks – susirgo (91)

Artėjančioje Eurolygos kovoje Kaune prieš „Žalgirį“ (10/15) nekovos Milano „Olimpia...

Oras atvės, tačiau šlapdriba vis dar tęsis (2)

Ketvirtadienį Lietuvą sups žemo atmosferos slėgio laukai. Ryčiau praslenkantis naujai susidaręs...

Staigmena Lione – „Juventus“ turės gelbėtis namuose, Madride – atsitiesusios „Man City“ triumfas (9)

Trečiadienį vakare Čempionų lygoje į kovas stojo paskutinės dvi aštuntfinalio poros. „Lyon“...

Aistė Simėnaitė

Guglo mokslų daktarai, kurie viską žino apie koronavirusą (10)

„Tai pagulėsi tris paras lovoj ir praeis, bereikalinga panika, ne daugiau nei gripas“, – sako...

Venecija merdi (65)

Karnavalo laikotarpiu Venecija paprastai knibždėte knibžda žmonių ir vyksta galybė įvairiausių...

Kozyriovo veidrodžiai: laiko fenomenas, dėl kurio teko nutraukti eksperimentus (28)

Kozyriovo veidrodžiai yra mažai žinomi, nors būtent šį XX amžiaus išradimą galima laikyti...